Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem kedvelem a...

Mit tegyek, ha nem kedvelem a testvérem barátnőjét?

Figyelt kérdés
Az elején szimpatikus volt. Már egy jó ideje együtt vannak, de valamiért nem kedvelem, talán azért, mert teljesen különböző a világunk, mások az érdeklődési köreinek, stb. Az előzőt jobban kedveltem. Tudom, hogy neki kell együtt élni vele, ő választja, stb. Testvéremnek nem merem ezt elmondani, mert megsértődne. Hogyan rejtsem el ezt az érzést, amikor családi összejövetel van? Volt már valaki hasonló helyzetben?

2020. febr. 10. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"amikor családi összejövetel van?"

Mennyire gyakori ez?

Azt a pár alkalmat KI KELL BÍRNOD! - te sem leszel örök életedre szingli csak azért, hogy ne legyen olyan, aki nem kedveli párod.

2020. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Testvéremnek nem merem ezt elmondani, mert megsértődne."


Ne is mondd el, mert teljesen lényegtelen, hogy te hogy érzel, ha ők jól megvannak és csak a feszkót generálnád köztetek. Különösen azok után, hogy nem írtad, hogy bármiben is bántana. Hogy másképp gondolkoztok a világról, az egyik részről sem jellemhiba.

A családi összejöveteleken meg vagytok egy páran, nem kell vele foglalkoznod, de legyél udvarias vele. Nyugodtan válthatsz vele 2 mondatot az időjárásról, vagy az idei kavicstermésről, a lényeg, hogy ne látványosan ignoráld!

Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, lehet, hogy ő lesz a testvéred felesége, a gyerekei anyja és ugye nem lenne jó, ha ellened fordítaná a testvéredet?

2020. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen legyél vele kedves amíg együtt vagytok és kész. Minek kéne a felesleges feszkó. Teljesen mindegy, hogy te kedveled-e vagy sem, ki kell vele jönnöd.
2020. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezhetem, ennyi az össz indok, hogy másképp gondolkodik?


Tudod, nagyon rossz amikor valami banális hülyeség miatt vagyis inkább egyátalán oka sincsen és úgy nem kedvel a sógornő...

Én is így jártam. Bár mondjuk engem látványosan megvet és a szűk család tudja és ezt teljesen elfogadja. S ahelyett, hogy elfogadott volna ahogy én őt (én barátnője is akartam volna lenni), ehelyett még a testvérét is kiközösíti a családból mert engem megvédett és nem az ő kénye kedve szerint cselekszik. Fantasztikus érzés, amikor az egész család egy ellenségként kezel...


Lehet te nem ennyire vagy vele, de gondold át! Az én férjem nem akarja elfogadni, hogy a testvére bizony egy szar ember. Nagyon fáj neki, hogy olyan. Ezzel nem azt mondom, hogy te az vagy, de nem könnyíted meg a helyzetét ha közlöd vele, hogy: nem kedvelem a párod...


Én azt mondom, ahelyett, hogy ellenségeskednél vele, talán ismerd meg jobban és fogadd el, hogy ő nem te vagy! Neki is van saját gondolata, véleménye. Attól nem feltétlen rossz ember, mert más. A testvéred szereti. Tartsd ezt amúgy is tiszteletben és ha szereted őt, úgy gondolom alap dolog, hogy mindent megteszel a baráti viszonyért. Nyilván, ha a másik fél is így viszonyul. De nekem úgy tűnik, nem volt veled bunkó...

2020. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#4: azt elfelejtettem oda írni, hogy én is érzem, hogy nem vagyok a szíve csücske. Persze, nem bunkó, én sem vagyok az vele, tehát nem az a feltétlen indok, hogy "más mint én". A testvérem is más mint én, mégis a testvérem. Barátkozni nem tudnék vele, hiszen tényleg mások vagyunk. Én eddig sem voltam vele szemét, és nem is akarok az lenni. Csak nekem is vannak érzéseim, és bármennyire próbálom, nem kedvelem. Ezt próbálom elrejteni és nem kimutatni.

2020. febr. 10. 21:29
 6/6 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azt kérded, "mit tegyek, ha nem kedvelem a testvérem barátnőjét?"

Rövid válaszom: Hát ne tégy semmit!

Hosszabb válaszom: Akkor, amikor érzéseid, érzelmeid alakulnak, keletkeznek olyankor, amikor csak rá gondolsz... hát még akkor, amikor egy társaságba csöppentek (családi party) és látod, is, hallod is magad mellett, vagy mögött... nos olyankor TESZEL VALAMIT. Önmagaddal teszed, éspedig érzelmeket generálsz. És azt hogyan? Hát úgy, hogy gondolkozni kezdesz... mi minden olyan tulajdonsága, vonása, hangja, mozdulata, grimasza, sminkje, stb. van neki, ami számodra nem szimpatikus, mondhatni ellenszenves, sőt... irritáló. Egyszóval kellemetlenül érzed magad. De... ezen gondolatokat, melyet a puszta látványa, hangja, illata (vagy szaga) generál benned, ezeket TE TESZED MAGADDAL és nem ő teszi veled. Na, hát erre mondtam azt, hogy NE TÉGY SEMMIT. Főleg ne gondolkozz, ne tipródj, ne őrlődj a tulajdonságain. Érted?


Az ERŐ legyen Veled!


ui: Ha már elég régóta gyakorlod a "semmit nem tenni önmagammal" eljárást, vagyis nem törődsz azzal, ami nem a dolgod... előbb-utóbb eltűnni látszik majd a rossz érzésed is. És akkor már nem lesz mit elrejteni sem. :)

2020. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!