Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Anyukám eltörte a kezét, ezért az 1 éves kistesóm gondozásában az elmúlt 2 hétben többet segítettem mint eddig valaha. Néhányszor éjjel is fent voltam vele addig, amíg el nem aludt, etetem, pelenkázom ...stb. Az iskolából fél 4-kor vagy 4-kor érek haza, utána általában el kell mennem bevásárolni, majd heti 2-3 alkalommal főzök is. Én mosok mindenkire. Kb. este 6-kor tudok neki állni tanulni, de este 8-kor már nem tudok koncentrálni, így sokszor reggel 1 órával előbb kelek, hogy még tanuljak (van, hogy nem tudok felkelni). Ha merek szólni, hogy tanulnom kellene, akkor azzal jönnek, hogy ők se tanulhattak amíg nem volt kész minden és hogy este is lehet tanulni. De azt elvárják, hogy jól teljesítsek, mert ha 2-est vagy 1-est viszek, elveszik a telefonom. A napokban már azt is hallgatom, hogy az én hibám, hogy anyukám keze eltört meg, hogy múltkor kórházban volt. Minden szombaton felporszívózom és felmosom az egész házat, de így is azt hallgatom, hogy nem csinálok semmit. A nevelőapám azzal jön, hogy ha neki kell főznie, elveszi a telefont, és hogy ha nem úgy csinálok valamit, ahogy ő akarja, akkor felpofoz. Anyukámban is egyre többet csalódom, mivel a nevelőapámat a háta mögött meg elmondja mindennek. A nevelőapám nem is foglalkozik a kisgyerekével, de azért osztja az észt, hogy ő dolgozik ezért nem fog itthon semmit csinálni.

Én már nem tudom mit tegyek, minden nap félve jövök haza, hogy vajon miért fog lecseszni. Már eszembe jutott az öngyilkosság is... Szerintetek mit tegyek?

17/l



2020. febr. 12. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem, egyáltalán nem normális. Az igen, hogy besegítesz a házi munkába, baba körüli teendőkbe(persze ha ez nem megy a tanulás rovására), de az,hogy minden a Te nyakadba szakad nagyon nem helyes. Anyukád nagyon pofátlan. Ha nem lennék akkor ki csinálna a dolgokat? Sokat nem tudsz csinálni sajnos, csak azt tudom tanácsolni, hogy ülj le megbeszélni anyukáddal, hogy ez így nem megy neked,vagy várd ki amíg leléphetsz.
2020. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy normális.

Nevelőapád egy emeletes bunkó. De anyád se különb, ha nem őt kéri segíteni, hanem téged. Etetni, pelenkázni, mikor ott az apja? Nem normális egyikük sem. Vér szerinti apád is ilyen volt? Hozzá nem tudsz költözni?


Még annyit: ha nevelőapád felpofoz, másnap keresd meg (legalább telefonon) a gyermekvédelmiseket. Ha semmi egyéb nem történik, csak kijönnek körülnézni és rajta tartják a szemüket a családotokon, már annak is lehet visszatartó ereje.

2020. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

NE LEGYÉL ÖNGYILKOS!!!

Nincs más rokon, felnőtt barát, aki hatni tudna anyukádra? Ha van, beszélj vele! Ha nincs, próbálj meg te hatni édesanyád józan eszére. Napi két órát tanulnod kell, mégpedig akkor, amikor ébren vagy, tehát nem este 10-től éjfélig. Főzni sokkal inkább lehet álmosan, mint tanulni.

Ha nagyon nem juttok dűlőre, említsd meg neki, hogy csak egyszer kell megemlítsd az iskolában a megfelelő személynek, hogy a nevelőapád bántalmazott, azonnal kollégiumba helyeznek, és akkor aztán gondolkodhatnak a szüleid, hogy ki fog otthon bébiszittelni meg háztartást vezetni.

Anyukád egyébként mind a két kezét eltörte?

Mert ha csak az egyiket, akkor azért sok mindent megcsinálhatna ő is. Pl. a mosógépbe berakni a ruhát,de még akár teregetni is lehet fél kézzel. Legalábbis a kisebb darabokat.

Bevásárolni is nyugodtan elmehetne, vigyen kerekes szatyrot, azt haza tudja húzni.

Egyébként miért a te hibád, hogy eltört a keze? A te földön hagyott cuccodon esett keresztül? Az nem lenne szép, de akkor is ő volt az, aki nem nézett a lába alá.

2020. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Nem normális. Többet dolgozol, mint kötelességed egy ilyen helyzetben. Öngyilkos ne legyél, ellenben olyan helyre menj egyetemre vagy dolgozni, ami miatt el kell költöznöd!

Javaslom még, hogy esetleg ne is maradj fenn 20-ig, hanem feküdj le hamarabb, és kelj fel annyival hamarabb, így egy ütemben, frissen tudsz tanulni!

Anyád dolga lenne főzni, mert nem neked szülte a gyereket. A mostohádé pedig besegíteni. Ti. a háztartás és a gyereknevelés felesben kellene, hogy vigyék. Barátom felesége a gyerek mellett főzött, mosott stb, amibe persze az apuka is besegített.

2020. febr. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1Léna ***** válasza:
51%

Te nagyon jó lány vagy. Szereted a családod, megérted a nehézséget, sokat segítesz.

Ne ess kétségbe! Természtes, hogy a több feladattól amiben lehet, hogy még nem is vagy rutinos, jobban elfáradtál, így a hamarabb, könnyebben megbántódik az ember. Próbálj amikor csak lehet aludni. Bele fogsz gyakorlódni. Az fontos, hogy nyukáddal megbeszéld a feladatok felosztását. Te tedd meg ami nagyon szükséges, de kell idő maradjon a tanulásra is.

Igen jól érzed, hogy ebben a helyzetben szükséges lenne az összefogás, de azt csak anyukád egyeztetheti a nevelőapáddal. Te viszont kérd meg erre!

Kitartás!

2020. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!