Családi probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem tudom hogy kihez forduljak úgyhogy kérlek segítsetek.


Már hetek óta romlik a jegyem és ez egy betegséggel kezdődött hogy mindent el rontottam itthon.

Először is a lábammal volt valami baj mert nehezen tudtam járni és nehezen tudtam elmenni iskolába ezért pár hét után elmentünk orvoshoz ahol még csinálták a lábam de volt egy kikötés

Nem mehettem iskolába 1 hétig


Nem rég vissza mentem ahol hirtelenjében rengeteg dolgozat zúdult a nyakamba és én tehetlenül próbáltam tanulni


1-est nem kaptam viszont rossz érzés és hete (vagy hónapot) és más dolgokat igen


Haza vittem egy-két hármast ami miatt le fogyatékosozott anya amiben végül is igaza van


Szedtem össze pár jó jegyet hogy lássam hogy büszke rám de csak annyit mondott hogy ügyi vagyok.


Az egyik rajzom helyezést ért el de senki nem mondta hogy nekem is mennem kell a díj átadóra.

Anya dühösen felhívott hogy miért nem voltam ott amire csak annyit tudtam válaszolni hogy nem szólt senki.

Amikor haza jött megöleltem és megmondtam neki hogy lelki ismeret fulldolásom van amire annyit válaszolt hogy "legyen"ami megbántott és ki mentem


Tegnap (a tesómmal egy szobába lakok) 11-ig játszott ami miatt nem bírtam aludni még azzal a ténnyel sem hogy igazából tényleg nem tudok tehát 1-kor feküdtem le véglegesen amikor kikapcsolta a gépét elkezdett zenét hallgatni amit hallottam a fülesén keresztül


Dühömben elkezdtem neki kiabálni hogy kérlek halkítsd le amikor a másik szóból anya átkiabált hogy hisztis #+/*@ vagyok. Ez nagyon rosszul esett hisz amikor én fent maradok kicsit tovább akkor ő kiabál velem.


Ma még akartam beszélni vele a dolgot és vettem neki egy csokit hisz Valentin nap van és elmondtam amit tegnap mondott nekem hogy "azt mondtam lelki ismeret fulldolásom van de amikor oda adtam neki vissza adta nekem azzal a mondattal hogy "utálom ezt a családot" és hogy, utál engem is


Nem akarok vele már megbeszélni semmit de erről szól a család. Így a végére még is írom hogy hallási és értési bajom van vagyok. És kamaszodok is tényleg én értettem őt félre? Mit tegyek hogy jobb legyen a hejzet? Kérlek segítsetek!



2020. febr. 14. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hány éves vagy? Ne legyen lelkiismeret fordulásod azért mert anyád egy idióta. Sajnos csak azt tudom mondani hogy enged el a füled mellett és amint tudsz költözz el.
2020. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
No meg írási nehézségeid is vannak a szövegedet elnézve. Néhol egészen értelmetlen.
2020. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon fiatal vagyok. A családban is még csak 14 vagyok.

Nem szeretném azt mondani hogy anya hibája szerintem én dramatizáltam túl. A tesóm 16 és tudom ha koleszba vagy más helyre mennék ahol senkire se tudok támaszkodni akkor rövid úton elme beteg lennék.

Vannak "barátaim" de csak az egyik tud olyan érzést kelteni mint aki igazán közel áll hozzám stb.. a legtöbb barátom elárult és azokkal sosem tartom a kapcsolatot.

Ő is elárult már azzal hogy észre sem vette ahogy elmondja a titkokat

4-9 éves koromig volt a szomszéd lány akivel jó volt játszani de közölte púp vagyok a hátán

9-11 éves koromig jó érzés volt egyedül lenni iskolában

11-3 éves koromig az osztály társaimat hívom barátoknak.

Aki nagyjából rám figyelt az anya volt akár mennyire nem fair ahogy beszél velem

2020. febr. 14. 16:20
 4/11 A kérdező kommentje:
El felejtettem mondani hogy bocs az írásért. A hibajavító egészen sok dolgot javított át
2020. febr. 14. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem hinném hogy ez a hibajavító hibája. Inkább figyelj oda arra, hogyan fogalmazol, mert egy 14 éves lány esetében ez már nem nézhető el! De az írásodból az jön le, hogy magadat hibáztatod mindenért. Ne legyél már ilyen áldozat-típus! Nem minden a te hibád! És barátkozz, érdeklődj mások felől, a hobbijaik felől, próbálj ki minél több dolgot, pl görkorcsolya, bicikli, roller, tánc, rajzolás, bármi! Lesznek majd igazi barátaid, aki kihúznak ebből! De ne légy túl hiszékeny, mert sokan hazudnak!
2020. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
akkor se normális hogy ilyet mond és nem dramatizálod túl
2020. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez már felér egy érzelmi bántalmazással.
2020. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

A hallási és értési problémákkal küzdő gyerekeknek az írás is sokkal nehezebben megy, kedves válaszolók.

Legalább ti ne bántsátok szegényt, ha már az anyja bántja, annak ellenére, hogy ő feltétel nélkül szereti.


Kérdező ez egy nagyon nehéz helyzet. Te beteg vagy, enyhe fogyatékossággal küzdesz, amit nem szép dolog anyukádnak így szó szerint a fejedhez vágni, hiszen nem tehetsz róla. Neki az lenne a dolga, hogy szeressen téged, akármilyen is vagy, hiszen a gyereke vagy.


Sajnos a szeretetet nem lehet kierőszakolni. Ne hagyd, hogy anyukád tönkre tegyen lelkileg, koncentrálj azokra az emberekre akik szeretnek téged. Apukáddal, nagyszülőkkel mi a helyzet?


Valahogy próbáld meg túlélni, amíg a saját lábadra nem tudsz állni, és keress olyan embereket, akik elfogadnak, és szeretnek úgy, ahogy vagy.


Most biztos nehéznek és kilátástalannak tűnik az életed, de nem lesz ez mindig így. Egyszer fogsz találni egy férfit aki a férjed lesz, lesznek gyerekeitek, és ők lesznek az igazi családod :) csak addig kell kibírnod.

2020. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok hogy ilyen kedvesek vagytok! Szerintem ez már jövő héten javulni fog a helyzet hisz egy hónappal ezelőtt nem volt ilyen a dolog
2020. febr. 14. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Történt valami, ami ezt kiválthatta? Pl Anyukádat kirúgták, szakított, vagy bármi változás az életében?
2020. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!