Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magasabb életszínvonalon...

Magasabb életszínvonalon élek, miért zavarja ez a családomat? Lehet, hogy irigység?

Figyelt kérdés

Nem arra kell gondolni, hogy ez azt jelenti, hogy akkor én napi szinten veszem a 700 ezres táskákat, meg a többmilliós órákat. Hanem ilyesmiket:

-nem szeretek főzni (pl. a nyers húshoz hozzá sem érek), ezért hétközben étteremben eszem, estére vagy hozatok valamit, vagy csinálok melegszendvicset/toastot. Ez nekem egyszerűbb, mint hazarohangálni, rohamtempóban főzni és rohanva megenni, aztán vissza. Így kényelmesen beülünk valahová, akár kollegákkal, akár barátnőkkel, és nyugiban ebédelünk. Otthonról viszont csak azt hallom, hogy ez mekkora luxus, mert hogy abból a pénzből, amennyit egy nap erre elköltök, egy egész heti menüt lehetne lefőzni, meg hogy "biztos nem olyan finom az, mint a házi".

-nagyon szeretek vezetni, sokat is ülök autóba, közlekedek autópályákon. Ezért fontos volt, hogy olyan autóm legyen, ami kényelmes, biztonságos és erőlködés nélkül tud gyorsan menni. Tudtam, hogy a kritériumaimmal nem fogom olcsón megúszni, de számítottam is erre, tudatosan tettem rá félre. Megvettük, imádom a mai napig, a családom (főleg nagyszülők, nagynéni) meg napokig puffogott, amíg ott voltam, hogy más ennyiért már lakást vesz.

-szeretek utazni, szórakozni és erre költök is. Nekem jó kikapcsolódás, ha barátokkal elmegyek sushizni és közben koktélozunk, beszélgetünk. Anyám szerint vegyek a Lidl-ben sushit, ott olcsóbb... Igen, csak éppen köze nincs a minőségihez, meg más otthon a tv előtt betömni pizsamában, mint csinosan beülni valahová társasággal, és jól érezni magad. Utazás ugyanez. Nekem ez már egy hobbi igazából, igyekszünk havonta-kéthavonta menni valahová. Néha ez tényleg csak egy párnapos hosszúhétvége, de tavaly voltunk pl a Fülöp-szigeteken, Dominikán és egy Bali körúton is. Mindig figyelem az árakat, akciós ajánlatokat és igyekszem előre foglalni, vagy nagyon last minute. Így rengeteget spórolunk, de tény, hogy még így is egy vagyon 1-1 út. De úgy érzem, hogy most kell menjek, nem 60-70 évesen keseregni, hogy mennyire eltelt az élet...

-imádom a drágább holmikat, főleg cipőben, táskában, sminkekben. Itt a highend részre kell gondolni, de ezekre is spórolok általában, és várok a nagyobb leárazásokra (pld. Black Friday, ami külföldön azért valósabb, mint itthon). De vannak márkák, amiket sosem akcióznak le, vagy olyan ikonikus az adott darab, hogy nem szerepel semmilyen promócióban. Olyankor mérlegelem, hogy mennyire szeretném, mennyire használnám ki és ha tudom, hogy imádnám, akkor összeszorított fogakkal kifizetem. Drága mulatság, nem is létszükséglet egy LV táska, vagy McQueen cipő, de amíg ez nem okoz gondot, nem mondanék le erről a kis bűnözésről.


Dolgozom, külön élek tőlük. Ez is a gond lehet, hogy míg ők maradtak vidéken, én 18 éves korom óta Budapesten élek. Hiába mondom pl anyukámnak, hogy egy minőségibb cipő nem 2-3 hónapig tart, mint egy Deichmannos, meg sem hallja. Vagy hogy igenis jó, ha nem én robotolok másfél órát a konyhában, hanem "csak úgy" elém teszik a kívánt ételt. Nagyon zavar, bánt, hogy minden alkalommal, ha hazamegyek, csak a savazást kapom, hogy úristen mennyi pénzt költök, miért van erre szükség. De őszintén, mit tehetnék? Ne járjak haza? De hiszen a családomról van szó... Már beszéltem velük erről, próbáltam elmagyarázni nekik, mi miért van, vagy megmutatni. De hatástalan az egész.


2020. febr. 20. 09:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

Én pl. nem mondanám el, hogy milyen ruhát, cipőt mennyiért vettem.

Néha meglepném egy-egy dologgal, amiket én is szeretek, a szüleimet. Pl. elvihetnéd őket a kedvenc éttermedbe. Vagy pl. anyukádnak vehetnék egy kozmetikai terméket, amit te is szeretsz.

Én is jobban élek, mint a szüleim. Ők büszkék rám, és örülnek neki. De én próbálom is őket segíteni azzal, hogy meglepem őket olyanokkal, amire ők nem költetnének, vagy nem is ismerik esetleg.

2020. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
Nem vágom hogy most dicsekszel vagy kérdésed is van?
2020. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
99%
En azt nem tudom, honnan tudjak ezeket. En is hasonloan elek, de eszem agaban sincs ezt reklamozni, plane olyan embereknek, akikrol tudom, hogy nem engedhetik meg maguknak vagy ugyse ertenek.
2020. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Megcsak nem is egy városban éltek, honnan tudják, hogy mikor mit csinálsz és mire mennyit költesz? Nem kell mindent az orrukra kötni, ha zavar, hogy megjegyzéseket tesznek rá.

Az értelmezés heylett lehet azt mondani, hogy menüre fizettél be, az utazá s, ruha,cipő akciós volt. Ennyi.

Mondjuk azt nem értem, hogy kivel vettél autót.

2020. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Leírtam a kérdésem, szerintem érthetően. Nem érzem szükségét, hogy bármivel is dicsekedjek, rendben van így is az életem.


Éppen ez a baj, amit az Első válaszoló is írt, hogy jól esne, ha velem örülnének, büszkék lennének. Szerintem ez minden gyereknek jól esik, függetlenül attól, hogy 16, vagy 26 éves. Nem kötöm az orrukra, de az pl tény, hogy nem főzök. Mivel nem vagyok fényevő, tudják, hogy akkor máshogy oldom meg. Plusz a közösségi oldalakon is meglehetősen aktív vagyok, ahol pedig követnek, így látják, hogy éppen hol járok, miket nézünk meg, mit csinálok.


"Mondjuk azt nem értem, hogy kivel vettél autót."

Párom is adott bele kicsit, plusz segített kiválasztani, eldönteni mik kellenek bele, stb.

2020. febr. 20. 09:50
 6/47 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, amit leírsz a családodnál, az a szegénységtudat.


Nekem van olyan ismerősöm, aki szó szerint milliomos, és képes 300 Ft veszteségen is fél napokat puffogni, és a munkahelyén zuhanyozik és internetezik, hogy arra se kelljen költenie...


Aki ebbe a szemléletbe ragadt, azzal nagyon nehéz mit kezdeni. Csak saját magán tud segíteni, ha akar.

2020. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%

Igen. És ha ide leírod, hogy eldicsekedj és közben magyarázkodj, akkor másokkal is ez fog történni. A dicsekvés majdnem mindig irigységet szül, az pedig hamar haragot.


Élj úgy, ahogy neked tetszik, de nem muszáj minden irigységkeltő tárgyadat, utazásodat stb. eldicsekedni vagy felposztolni a netre.


A valódi boldog ember nem dicsekszik, csak örül annak, ami van, amije sikerült. Ha rákérdeznek, beszélsz róla, felteszel egy-két képet, de nem tömöd az emberek torkán le folyton a "boldogságodat" és a "sikereidet".

2020. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
95%

Van saját lakásod/házad vagy albérletben élsz?

Nekem a tesóm ugyan ilyen azt leszámítva, hogy ő még a szülői házban él. Egész jól keres, kis túlzással annyit dolgozik amennyit akar, a fizetés ennek függvényében alakul de ált. netto 400 körül keres. Márkás ruhákat hord csak (tehát pl egy kabát 120ezer, bakancs 80), minden nap étterembe jár, télen havonta síelni, nyáron egy-egy 1 hetes nyaralásra elmegy 500ezer, ha elmegy iszogatni a haverokkal az egy 30as, többszázezres órákat vásárolgat. De közben nincs semmije. Illetve autóra most gyűjt de mint tudjuk az értéktelenedik el a leghamarabb.

Persze tök fancy így élni de hosszútávon ez nem lesz túl kifizetődő. Ha van saját lakás akkor egy fokkal jobb a helyzet, hiszen van valamennyi vagyonod is nem csak pénzed amit "elszórsz".

Írj minden hónapban egy költsegvetést. Mennyi a bevétel, mennyi a fix kiadás (lakhatás, rezsi, számlák, kaja, benzin,) mi megy szórakozásra, mi megy szépségápolásra, ruhákra, mennyi marad hó végén. Pár hónap múlva már nagyjából összeáll. Ha elégedett vagy vele akkor ne változtass, ha nem akkor nézd meg honnan tudsz lefaragni.

2020. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább arra gondolnak, hogy csak a mának élsz, bármikor elveszítheti manapság az ember a munkahelyét és akkor mi lesz. Nem lesz etterem, nem tudod fenntartani a draga autot, nincs dominicai nyaralas, Gucci taska. Valamilyen szinten érthető es igazuk is van, de a te életed és úgy éled, ahogy akarod. A legegyszerűbb az, ha nem számolsz be mindenről, a közösségi oldalon korlatozod hogy kivel milyen tartalmat osztasz meg és egy kicsit füllentesz -étterem helyett pl menü a helyi kifozdebol, stb
2020. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Na a lenyget kihagytam.

A családod számára ez pénzszórás. Ők nem fogják megérteni, hogy miért költesz többszázezret egy táskára. Fondolom nekik az étterem is luxus kategória.

Nem kell nekik mindenről beszámolni. Az eletedet sem kell mindenhova kiposztolni, vagy csak szimolán tiltsd le őket instáról.

2020. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!