Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit hagyjátok unokázni...

Mennyit hagyjátok unokázni anyóst és a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél arra, hogy mennyit hagyják unokázni anyóst, a legtöbb nő azt válaszolta, hogy évi 1-2x, meg max havonta 1x.


Kíváncsi lennék, hogy ezek a nők, a saját szüleiknek is csak ennyit engednek unokázni, vagy azért meg van a kettős mérce, hogy az én anyám többet szeretheti az unokát, mint a férjemé?


Hogy énis válaszoljak a kérdésre, az anyósom heti 1x jön, édesanyámék pedig 2 havonta 1x jönnek, mert messze laknak. De egyikük sincs bekorlátozva, mindenki annyit jön az unokájához amennyit akar.


2020. febr. 21. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Az anyósom már nem él, anyukám két havonta szokott jönni 1x. Nehéz így eldönteni, de azt gondolom az se zavarna, ha az anyósom is tudna jönni havonta vagy két havonta 1x. Férjemet se zavarja, de anyukám normális, és inkább jó, ha jön, mintha nem, mert segít, és nem csak kötekszik meg ilyenek, amiket itt sokszor írnak.
2020. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az anyósra panaszkodóknál eleve az anyóssal van a probléma, nem azzal, hogy unokázni akar.


Van, aki arra panaszkodik, hogy jajj csak akkor jön, ha kifejezetten kérik, miért nem ajánlja fel magától...

A másik meg attól kap frászt, hogy az anyós folyton nyomul...


ABszolút egyedi esetek vannak! Van olyan barátnőm, aki hetente 1 fix napon az összes unokáját begyűjti, és akkor nagymama-nap van. A lányai meg mehetnek tornázni, shoppingolni, ahová akarnak. Még dolgozik egyébként, de meg tudja oldani, hogy heti egy napot otthon van.

2020. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Párom nevében tudok nyilatkozni :

Neki apukája nem él,anyukája beteges és nemtudna vigyázni a gyerekre.

Az anyuka szülei messze élnek ,karácsony ,húsvét ünnepekkor találkoznak a gyerekkel.

2020. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sejtem melyik kérdésre gondolsz, engem az érdekelne hogy tényleg ez az átlag hozzáállás itthon? Én aláírom hogy vannak rossz természetű anyósok de hogy minden válaszoloe kivétel nélkül ilyen lenne? Én örülök, hogy szereti az unokáit, mindkét nagyszülő annyit tolt vele amennyit akar, szerencsére ok sem esnek túlzásokba.
2020. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Szerintem az anyósra panaszkodóknál eleve az anyóssal van a probléma, nem azzal, hogy unokázni akar."


Pont erről szól a kérdés. Az mennyire fair már, hogy az anyám többet unokázhat, mint az anyósom, mert az anyós nekem nem szimpi. Miért a gyereket használja eszközként arra, hogy büntesse az anyósát amiért nem jó a kapcsolatuk?


Kecskét, Békát elhord az anyósra, mert hogy milyen nyomulós, meg idegesítő, meg rosszindulatú, de kérdem én, milyen ember, milyen anya az, aki a saját ellenszenve miatt beleszól és korlátozza az unoka-nagymama kapcsolatot?

2020. febr. 21. 11:25
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Az a kérdés nem arról szólt, hogy mennyit unokázhat az anyós, hanem, hogy anyós minden egyes nap többször is átmegy hozzájuk, és nem is azért, hogy unokázzon, hanem csak ott van és figyeli a kérdezőt.


Szerencsére a férjem szülei és az én szüleim is normálisak. Van saját életük, nem akarnak állandóan rajtunk lógni. Heti 1-2 alkalommal találkozunk velük, vagy mi megyünk, vagy ők jönnek. Egyébként nincs ez beszabályozva, nincs engedélykérés nálunk sem. Mindenki csinálja a dolgait, erre van idő. Ez nem is sok, nem is kevés.

2020. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Sok családban az alapvető probléma a kommunikáció hiánya.


OK, elismerem, hogy vannak önfejű anyósok, de ha a saját gyereke (fia) leülne vele higgadtan beszélni, biztosan lehetne valami kompromisszumot találni. Pl. szembesíteni őt azzal a kérdéssel, hogy 30+ évvel azelőtt ő mit szólt volna, ha az anyósa a nyakára járt volna.....

2020. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Persze, én értem miről szólt a kérdés, engem a válaszok akasztottak ki. Pl ez :


"Naponta hányszor??? Engem már a heti pofavizit is az őrületbe kerget. Biztos elküldtem volna már a pitsába. Az a baj, hogy aki ennyire pofátlan és nem veszi észre magát, az mindenképp meg fog sértődni, de ez az ő baja. Beszéld meg a férjeddel is, hogy nem akarod egész nap anyóst kerülgetni. Aztán ha legközelebb jön a mama, az ajtóban egész egyszerűen megmondod neki, hogy most nem alkalmas, viszontlátásra. Attól hogy kapu nincs, attól még az ajtó zárható."


Az ilyen nők, a saját anyjukkal is így beszélnek? Simán meg lehet mondani a mamának, szépen, hogy nem gond, ha jön, de akkor tessék az unokával foglalkozni, és nem engem bámulni, mert ez zavar. De mi az, hogy akkor jön, és annyit amennyit engedek? Meg elküldtem volna a pi... ába. Azért na, a minimális tiszteletet adjuk már meg annak az embernek, aki megszülte gyermekeink apját.


Azt, hogy anyukát látogassa anyós természetesen le lehet korlátozni, de milyen alapon korlátozza azt, hogy az unokát láthassa? A tulajdona az a gyerek vagy mi?

2020. febr. 21. 11:38
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
Mindig nyitva allaz anyosom elottis az ajtó, de nem jon, mert marha lusta, pedog fiatalos no... En anyukam sokat van az unokaval, latszik is. Itt az os szamot, anyos mennyire akarjonni. En orulnek, ha szeretne annyira, hogy legalabb egy honapban 1x jon, de sajnos a sajatgyerekeore is tojik(ha jonnek a 16 eves pakol be a kicsinek, kuldi furdeni stb..)
2020. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

8: Persze, mert aki nem veszi észre magától, hogy nem normális naponta többször órákra átmászkálni, az biztosan érti majd, ha kedvesen szólnak neki :D

Szerintem mindenki tudja, hogy sértődés, veszekedés lenne a vége.

A stílusnak meg lehet oka. Lehet, hogy anyós is ugyanilyen a nővel (aki válaszolt) vagy áskálódik ellene. Olyat nem láttam még, hogy két ember minden ok nélkül utálja egymást.

2020. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!