Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jussak túl az unoka...

Hogyan jussak túl az unoka kérdésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsot, véleményt kérnék.

Második férjemmel élünk együtt, az előző házasságomból van két nagyobb gyerek (8-10 év), a férjemnek az előző kapcsolatából egy kamasz lánya (15).

Mikor összeköltöztünk sokszor akartuk elhozni a lányát de az anyja nem engedte, nem akart jönni. Kerestük nem hívott vissza vagy csak eltüntek hónapokra, és megírták hogy élvezik a nyarat. A férjemet folyamatosan átvágták a lánya anyjával, nagyanyjával együtt. Pénzét elvették, számlákat nem fizették be, hazudoztak, loptak. Anyósomat (áldott jó lélek) az ajtón nem engedték be, egy pohár vízzel nem kínálták meg.

Szóval volt gond bőven, de ezek inkább később derültek ki, apránként.

Summa summárum nem tervezetten tavasszal terhes lettem és sok dilemma után megtartottuk a babát (korom miatt...elmúltam 40). Épp szülés másnapján mondta a férjem hogy a 15! Éves lánya 7 hónapos terhes a pasijától. Az anyja egy éve nem lakik otthon, elköltözött a pasijájoz. Állítólag nem vette észre senki. (???)

Egy hónapra rá megszületett a baba így egyszerre lettünk szülők és nagyszülők. Elég szomorú.

Jelenleg a nagymamával laknak aki csak pénzt költ a férjem lánya tök jól elvan, eszébe sincs leérettségizni, a pasija meg elment dolgozni. Mindhárman szívják a cigit persze.

A férjem nyilván örül hogy újra szóba áll vele a lánya, és most jönnek folyton látogatni illetve hozza Őket autóval oda vissza. Nálunk leülnek és nyomják a mobilt én meg felrobbanok.

Elfogadom a férjem lányát de amit csinál azt nem tudom lenyelni.

Ráadásul nem akarom hogy a lányom szorosabban tartsa velük a kapcsolatot, nem szeretném hogy ilyen közegben legyen ( bocsánat nem vagyok sznob csak nálunk ez soha nem volt divat).

Beszélgettünk a férjemmel, persze nem látja a problémát sajnos abban sem hogy szült a lánya mert" mit tudok csinálni" folyton ez a válasz.

Arra a kislányra rászólva nincs, nevelve sose volt.

Őszintén megmondom nem akarom hogy összejárjunk együtt babázzunk tiszta nevetséges az egész, nem szeretem ha jönnek. Meg nem is érdekel az egész, oldják meg ha összehozták a babát, nyilván jött a szöveg nem tudtuk hogy terhes (30 hetesen!!!)....

Kicsit tartok attól hogy rámegy a házasságom, de meg tudok állni a lábamon van lakásom és két autóm, jó keresetem. Sokszor eszembe jut egyedül jobb lenne...

Ti mit tennétek?


2020. febr. 22. 16:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Ferjednek azert csak a gyereke illetve unokaja. Lanynak van valami terve kesobbre? Ha nincs akkor oldja meg ahogy akarja.
2020. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha nem kamu a kérdés, akkor mindenképpen jobb lenne, ha kikerülnél egy ilyen proli famíliából. Főleg, ha lakásod is van, és jól is keresel. Férjed pedig unokázzon boldogan.
2020. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Én is azzal kezdem, hogy ha nem kamu a kérdés - mert gyanús, hogy az -, akkor meg tudsz állni a saját lábadon, tehát ... Teljesen igazad van. Mellesleg az ilyen tutyimutyi férj nem társ.
2020. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Mondd meg a férjednek, hogy menjen ő. Máshol meg azon megy a vita, hogy az apuka nem foglalkozik a gyerekkel, és nincs közös program az új nő nélkül. Akkor tessék, itt a lehetőség, menjen hozzájuk amikor akar, de hozzátok csak havonta egyszer jöhetnek, mert nincs türelmed más gyerekéhez, így már negyven évesen. Sztem ez elfogadható indok. Én mondjuk nem tartottam volna meg a gyereket, ne mondd hogy nem láttad milyen ember a párod. Így most kétszeresen elvált anyuka leszel pici gyerekkel, nem túl szerencsés. De ha nincs más megoldás tedd meg ezt. Ja és persze támogatni őket csak a férjed saját keresetéből, te ne adj egy vasat sem.
2020. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

Nos, ez a helyzet engem is nagyon zavarna, legfőképpen azért, mert nincs nagyon rá megoldás.

Megértem, hogy nyugalomra vágysz a kicsivel, én is így éreznék, viszont a férjednek a lánya és az unokája, akikről szó van, neki ők is fontosak. Patthelyzet.


Beszélj vele, hogy így tönkre fog menni a házasságotok, talán annyit tehet, hogy ezután ő fogja látogatni a lányát és az unokáját, nem hozza a lakásotokba őket. De azért az felmerül, mennyiben jogos kérés ez? Nincs jó döntés.

2020. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
18%

A férjed a lánya apja. És akármit csinál a kislány, az apja marad. A te gyereked meg a lány tesója, tetszik-nem tetszik.


Bonyolult helyzetbe lavíroztad magad, most már állj helyt. A lánynak szüksége van az apjára, annál is inkább, mert még csak 15 éves. Ha nem tetszik a rendszer, költözz el egy időre.

2020. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%

Tök természetes, hogy jóban akar lenni az apjával, azért hogy költsön sok-sok pénzt rá és a gyerekére.

Persze ebben ellenérdekelt vagy. Bizony az emberek érdekei ütköznek! Ha erősnek érzed férjednél a pozícióidat akkor indítsd támadást a lánya ellen, de kalkuláld azt is be, hogy ha rosszul méred fel az erőviszonyokat, akkor rosszul is kijöhetsz belőle.

2020. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk a család abszolut kulturált, messze nem ilyen pronyó. Ezzel együtt amikor a férjem lánya szült (természetesen nem 15 évesen), én megmondtam a férjemet, hogy bármikor mehet unokázni a lányáékhoz, de szeretném, ha a rumli nem itt lenne. Így lett (igaz, nekem erős a pozícióm a férjemnél, hogy az előző hozzászóló szavaival éljek.)

Nekem sem lenne türelmem más majmához.

2020. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Aha, szóval senkinek nem tűnik fel hogy terhes egy általános iskolából szabadult libuska, és a csávójával él együtt. Naggyon hihető. Nyilván az iskolában se tűntek fel az olyan apróságok hogy a szülő sehol...
2020. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
9-es, de az öreganyjánál él együtt a pasijával. "Jelenleg a nagymamával laknak", ezt írja.
2020. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!