Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a saját...

Mi van akkor, ha a saját családtagom akar lehúzni? Nemet kellett volna mondanom? Ha igen, hogyan, ha mindenképp sértődés a vége?

Figyelt kérdés

Fotós vagyok, van egy frissen nyílt kis stúdióm. Az unokatestvérem feleségének cége van, megkért, hogy csináljak róla és munkatársakról profi üzleti képeket - kérdeztem, mennyi a büdzsé, mire kb. a piaci ár harmadát mondta. Kialkudtam a dupláját (már ettől ideges volt), és mondtam, hogy a kiszabott határidő (másnap...) helyett ekkor meg ekkor tudnak jönni, mert teljesen be vagyunk táblázva. Nem értették meg.

Most mindenki rám haragszik egészen a nagymamáig, hogy mekkora pénzéhes vagyok, mert ingyen kellett volna csinálnom és miért nem szakítok időt arra aki fontosabb. (Talán, mert az a fontosabb, aki rendesen fizet? Mert az alkalmazottaim sem ingyen dolgoznak?)

Volt már valakinek ilyen? Hiába magyarázom, hogy pénzből élünk, egyedül a párom értette meg. :))


2020. febr. 22. 21:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
21%
én az unokatesómmal (vagyis 4-ből kettővel, a többinek el se vállalnám semmiért sem) vagyok olyan viszonyban, hogy nem kérnék pénzt vagy nem annyit, mert van, amiben ő segít.
2020. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
32%

Mi a kérdés? Attól hogy most itt idegenek habzó szájjal nekiállnak szidni a családodat semmi nem fog változni.

Ha fent akarod tartani a családi békét, akkor csináld meg amit kérnek. Ha nem akarod megcsinálni, akkor vállald a következményeket. Szívás, de nincs harmadik verzió. És teljesen mindegy, hogy más családja milyen, attól a tied nem fog hirtelen megváltozni.

2020. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, hogy másnak van-e hasonló sztorija és létezik-e erre jó lépés.
2020. febr. 22. 21:36
 4/40 anonim ***** válasza:
14%
Könyvelő vagyok és alap, hogy a családom nem fizet.
2020. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
ajánlom nézz rá a @dolgozzingyen.hulyeneknezunk insta oldalra, és küldd el nekik is ;) attól mert családtag szerintem pont akkor kellene igazán támogatni a másikat és nem lehúzni. Egyáltalán nem jogos a felháborodásuk, ne érezd magad emiatt rosszul mert a munkádért pénzt vársz el, ez kellene, hogy a természetes legyen, esetleg egy baráti kedvezmény beleférhet ha te ajánlod fel nekik és nem ők neked haha. Ha egy étteremben dolgozol és a családtagjaid jönnek oda fogyasztani akkor is elvárnák, hogy nekik ne kelljen fizetni???
2020. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Ajánlom neked a Reddit-en az r/ChoosingBeggars szálat. Tele van ehhez hasonló szituációkkal, ahol még az ingyen is túl drága. Ne érezd magad kellemetlenül. Ha ők úgy gondolják, hogy a fényképezőgépet csak ész nélkül kattogtatni kell, akkor hajrá, nyomogassák ők. Legalább addig is lesz időd magadra, vagy normális munkákat elvállalni.
2020. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%
Neked van igazad, még gáláns is voltál. Nem kell magyarázkodnod. Esetleg kérdezd meg tőle, ő elküldene-e fizetős ügyfelet és helyette dolgozna-e neked ingyen?
2020. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
hát én elküldtem volna őket a halál f_szára
2020. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
35%

Kozmetikus vagyok, nem kérek pénzt a családtól én sem. De ha pl. szempillázunk, unokatesóm magának megveszi a pillákat, egyértelmű. De ha csak szemöldökfestés, akkor a kb 2 gramm festéket nem fizettetem ki vele.

Ez olyan, hogy ha jó a viszony, akkor az az óra, amíg mondjuk pillázunk, legalább kis idő együtt, amire amúgy felnőttként, munka és család mellett nem mindig van idő. És persze, én is kapok segítséget, ha felmerül, szóval nem kihasználás a dolog.


Én a helyedben ingyen csinálnám, de akkor, amikor Neked megfelel. Annyit kérnék csak, amennyibe nekem kerül a dolog (nem tudom a Te szakmádban mivel kell számolni, ezért írtam az én példámat az előbb)


De...hozzáteszem, ha olyan rokon kérne, akivel nem közeli a kapcsolatom, akkor azt hiszem én is kérnék pénzt.

És nyílván nem mondok le fizetős vendéget, mert mondjuk Anyának kell egy gyanta.

2020. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
89%
9, még igazad is lehetne, de itt nem egy családtagról kellezz volna képeket csinálni, hanem egy CÉGNEK INGYEN DOLGOZNI
2020. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!