Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják, hogy...

Miért nem akarják, hogy dolgozzak? 20/L

Figyelt kérdés

El szeretnék menni külföldre Erasmus+ szakmai gyakorlatra. Az én szakomon nincsen szakmai gyakorlat, nem nagyon vannak munkalehetőségek, az egyetem mellett nem tudok dolgozni, otthon pedig végképp nincsen semmi, nekem a nyelvtudás a legfontosabb és mindezek miatt nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak (külföldön, használhatom a nyelvet, kapok ösztöndíjat, nyáron is belefér, szakmai gyakorlat). Viszont a családom nem támogatja az ötletet, szerintük ez nem jó, szerintük hülyeség, de ott dolgozni kell, minek, nem nekem való, túl hosszú stb., stb. Viszont mindig ezt csinálják, ha bármilyen formában felmerül a munka lehetősége és egyszerűen nem értem. Oké, támogatnak, megtehetik, nem okoz nekik gondot stb., tehát valóban nem vagyok rászorulva arra, hogy az egyetem mellett dolgozzak és én is belátom, hogy ez nagy szerencse, örülök neki és hálás vagyok érte, mert egyébként nem tudnék egyetemre járni. Viszont azzal is tisztában vagyok, az én leendő végzettségem nem piacképes és úgy fogok kikerülni az egyetemről, hogy semmilyen alkalmazható tudásom nincsen, nincsen semmilyen tapasztalatom, soha nem dolgoztam még stb., ami szerintem nem jó. Emiatt én szeretnék valamit dolgozni, legalább kipróbálni, megtapasztalni stb. pár területet, mert szerintem már az is jobb. Ők viszont valamiért nem így látják.

Ellenben folyton megkapom, hogy én mennyi pénzbe kerülök, miért nem én veszek magamnak ezt és ezt, elmehetnék valamikor dolgozni is pl. a nyáron, mert az xy is itt dolgozik meg az xy is ott dolgozik. Viszont, ha valamit veszek magamnak (pl. legutóbb vettem egy új laptopot), akkor meg az is baj. Most szeretnék dolgozni, de ez sem jó. Nem értem.


2020. febr. 23. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én meg azt nem értem, hogy ha eleve tudod, hogy nem piacképes, amit tanulsz, akkor a munka helyett miért nem tanulsz inkább a mostani mellett valami piacképes dolgot is. Sokkal többet érnél el vele, mint egy gyorsbüfés tapasztalattal.
2020. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
20 éves vagy. Jelentkezel, kimész dolgozni. Nekik pedig elmondod, hogyan döntöttél.
2020. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért ezzel a szakkal is lehetne mit kezdeni, csak nem így. Ha tudnám aktívan használni a nyelvet és tudnék dolgozni, ezáltal tudnék szerezni némi gyakorlati tapasztalatot, akkor egy picit máris jobban állna a szénám. Van több ismerősöm is, akinek szerintem teljesen jó állása van ezzel a végzettséggel, viszont az nem úgy lett, hogy lediplomáztak és akkor puff, ott is van az állás az ölükben. Engem önmagában az nem zavar, hogy nem egy kimondottan piacképes szakon tanulok. Nem ezt választottam volna, ha zavarna. Hanem érzem, hogy nekem már előre kellene munkálkodnom azon, hogy ebből valami jó süljön ki és már most dolgozni, tapasztalatot szerezni.
2020. febr. 23. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha látod, hogy ez a megoldás, akkor vágj bele! ;)
2020. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Menj és kész. :)

Az ilyen szülők maguk mellett akarnak tartani, azért nem engednek semmit. Kissé beteges ragaszkodás.

2020. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
És mi akadályoz meg benne, hogy azt csináld, amit te kigondoltál? Azon kívül, hogy anyu és apu nem helyesli? Felnőtt nő vagy, megpályázol egy ösztöndíjat, fogod magad és elmész dolgozni vagy nyelvet tanulni.
2020. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Azért ez nem ilyen egyszerű ám válaszolók. Egy ilyen utazás akkor is pénzbe kerül, ha amúgy ösztöndíjas. Nem is kevésbe. Az se biztos hogy a szakmai gyakorlatért jár fizu.

Kérdező ki tudod fizetni? Ha igen akkor jelentkezz és menj ki. Ha nem, akkor kénytelen leszel meggyőzni a szülőket. Szedd össze az érveidet szépen, és add elő. Ha nem támogatnak , akkor pedig vállalj diákmunkát itthon, hogy ki tudj menni. Pár hónap alatt össze lehet szedni az árát.

2020. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük őket. Nem tudjuk tőlük megkérdezni. Te megtudod. Kérdezd meg ezt így tőlük.

És menj ki. Sosem lesz még egy ilyen lehetőség! Használd ki.

2020. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ki tudom fizetni, ez nem szempont.
2020. febr. 23. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha ki tudod fizetni akkor még jelentkezel és kész 20 évesen ne azt tartson vissza ha pénz meg van hozzá hogy anyuci apuci azt mondja hülyeség.
2020. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!