Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőnek bele...

Miért kell a szülőnek bele szólni abba, amit a gyerek csinál vagy miért kell feltételeket szabni neki?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem csinálnak,olyat hogy pl csak akkor mehetsz el buliba,ha addig nem késel az iskolából.


Ezt miért kell?

A szülő miért szól bele? Az oké,hogy jót akar! De ne!

Vannak szülők akiknél a gyerek jobban tudja dolgokat. A gyerek is áttuja gondolni,hogy ő most mit akar. Ha rossz akkor tanul belőle.


A házi munka is minek? Az a szülő dolga nem? Ha szülő nem csinál semmit csak a gyerek?

Van ahol a gyerek keresi a pénzt mert a szülő annyira lusta és még úgy is leszolják.


Meg büntetni: ha nem csinálja meg akkor ez és ez lesz.

Ha akar valamit,úgy is megszerzi.


A gyereknek meg minek kell a szülőre halgatnia?

Pl. Nem mehetek a buliba mert anyám azt mondta nem.

Ahelyett,hogy akkor is elmegy. Akár este kilóg. Vagy simán kisétál az ajtón, akár a szülőnek szólva hogy ő elmegy a buliba ahova nem engedte. Ha szembeszál a szülővel,akkor sem tud mit tenni a szülő.


Vagy egy iskola:

A gyerek ezt akarja csinálni,de a szülő mást akar.

Ha a gyerek énekes akar lenni, de a szülő jogászt akar akkor inkább száljon szembe. Mert azt fogja élvezni és lehet sikere lesz. Ha eleget tesz érte akkor sikere lesz. Ha nem akkor az ő hibája,mert nem tett meg mindent.


Nem kell a szülő támogatása sem. A gyerek megtudja oldani,ha nagyon akarja. Engem az anyám lehúz,mert tanulási zavarom van és azt mondja ne tanuljak,meg bukok ha elmegyek dolgozni. Pedig mindig szorgalmas voltam. 4tanuló voltam egy erős,okleveles iskolába. Azt mondja a tesóim többre vihetnék. Nem akar semmit belőlem. Max jogászt mondta,de nem nekem. Én grafikusnak tanulok jelenleg. Nem egy jó iskolába,elis rontott a suli,de már mindnet megteszek,hogy ebből az iskolából is jó grafikus legyek.


2020. febr. 25. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülő felnőtt, a gsserek meg nem? Mert a szülő felel a gyerekért, amíg az kiskorú?
2020. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

"Van ahol a gyerek keresi a pénzt mert a szülő annyira lusta és még úgy is leszolják."


Jaja, és a diákmunkával iskola mellett oylan jól keres, hogy eltartja a teljes családot. Nem lóg még bele a bilibe a kezed?

2020. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
jajj, de cuki kis lázadó vagy :) majd elmúlik amúgy, ne aggódj
2020. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így szokott pedig lenni! A szülő beleszól a gyereke életébe! Mihelyt önálló tudsz lenni, változtass ezen ha neked nem jó otthon és mást akarsz!
2020. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én önálló vagyok!Nekem nem szólnak bele az életembe. Azt csinálok ami akarok! Meg se próbáltak bele szólni. De meg sem neveltek.

Másokra értem. Mert mesélik nekem,hogy a szüleik nem engedik...stb.

Igen. Van olyan,hogy a gyerek keresi a pénz. Az egyik barátnőm mondta.

2020. febr. 25. 11:21
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 16 éves gyerekem tegnap azt mondta, az egyik barátja heti 2000euro zsebpénzt kap. Szerinted el kell hinni?
2020. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem teljesen azt mondom,hogy a pénz.

Szükösön meg lehet élni.

Csak az,hogy miért kell feltételeket szabni?

2020. febr. 25. 11:42
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nevelésnek hívják az ilyet.
2020. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben élsz.

- Ha azt vesszük, hogy te sokkal kevesebbet éltél tapasztaltál, mint a szüleid, akkor kicsit erős állítás az, hogy a gyerek jobban tudja a dolgokat, nem gondolod? Bírom az ilyet, mikor kinyílik a csipa, de még az érettségi se volt meg. Előbb mutass fel valamit, utána lehet okosabbnak lenni.

- Megbocsáss, de mit keres a gyerek? Pénzt? Meséld már el, hol látsz te ilyet.

- Házimunka: kutyakötelességed, oké? Ameddig ott laksz és akár egy tányért is kiveszel a szekrényből, addig kötelességed bele segíteni a házimunkába, kérés és szó nélkül. De minimum a szobádat rendbe tartani.

- Menj el bulizni és nem kell anyukádra hallgatni, ha elindulsz bulizni, akkor is, ha anyukád nem akarja, akkor ne tessék csodálkozni, ha szüleid nem engednek vissza és alhatsz éjszaka 2 fokban az utcai padon. Lehet szemtelenkedni, felnőttet játszani, de ne lepődj meg, majd ha segítség kell jogsiban, tovább tanulásban, majd egy nagy fityiszt kapsz.

- Ameddig szüleid eltartanak, addig sajnos együtt kell működni. Ez van. 18 évesen el lehet költözni és lehet próbálkozni a nagybetűssel.


Ha nem megfelelő a szülői segítség, vagy anyukád természete, hozzáállása, akkor nem muszáj elviselni, el kell költözni albérletbe, koleszba, baráthoz, barátnőhöz.

2020. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nekem személy szerint semmit nem adnak. Még csak nem is tanulok tőlük. Most hogy már 16 lettem, elmenttem dolgozni és magam keresem meg a pénz amit kell,mert a szüleim gyerekként nem tanultak és most nincs jó munkájuk.

A házi munka is szerintem a szülő dolga,mivel majd nekünk is meg kell csinálni ha felnőttek leszünk.

Amelyik szülő nem tud tudást se adni,az ne szóljon bele a gyerek életébe. Ha nem tud semmit adni,még pénzt sem. Az egy dolog hogy van ház,étel és ruha. De van hogy a gyerek igenis megkeresi magának ezeket.

Én is magamnak veszem a ruhát,kaját mert a szüleim nem adnak. Csak annyi hogy ott élek náluk,mert nem engednek kolliba,mert ők viszont nem boltogulnak.


Jó lehet hogy részben igazatok van. És ez a nevelés,de ha kiskorban ekcseszi a szülő,mit vár? Hogy majd nagyobbként megneveli a gyerekét? Akkor már késő.

Amelyik szülő meg nem tanult,nincs jó munkálya és még a gyereket sem tervezte meg az meg ne parancsoljon a gyereknek, aki tanul,dolgozik,kisegiti mert a szülő hülye.


Nem mindnekire igaz ez. De én csak az én családi helyzettemet tudom leírni. Nem tudom hogy müködik egy normális család. Ha tudnám lehet máshogy látnám

2020. febr. 25. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!