Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Adnátok tanácsot?

Mit tegyek? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést kérek,hosszú lesz!Nos adott az apám,aki pár héttel ezelőttig egy otthonban élt,ott megismerkedett egy nővel,aki időközben kiköltözött onnan,de telefonon mindig beszéltek!A nő kérlelte hogy menjen el hozzá egy pár napra,meg is beszélte az otthonban,elengedték/legalább is mi így tudtuk/,mint utólag kiderült azt hazudta hogy hozzánk jönne.Mi gyanútlanul el vittük a megbeszélt időben,azzal hogy vasárnap megyünk erte és vissza visszük!Másnap hívnak az otthonból,hogy tudok e róla,hogy az apám ennél a bizonyos nőnél van,és nem akar visszamenni,mert betelefonált az otthonba!Elmondtam a hölgynek amit az apám nekünk előadott,itt derült ki hogy mindkettőnknek hazudott!Egy hétig felváltva könyörögtünk neki hogy ne csinálja,mert mi nem tudjuk vállalni ha bajba kerül,menjen vissza!Nem volt hajlandó,ordibált,hogy ő aztán nem megy vissza,mert igy meg úgy szeretik egymást és a szóban forgó nő,majd gondozza,ő vállalja!/Persze tök részeg volt,folyamatossan,gondolom a nővel együtt!Erre most két napja hívogatt megállás nélkül hogy ő vissza akar menni/de oda ugye már nem mehet/,és segítsek rajta!Na most itt állok tanácstalanul,hogy mit tegyek,mert nálam hely sincs,és akár hányszor nálam lakott régebben is/akkor még máshol éltem/,mindig ivott,behúgyozott,odacsinált a nappali közepére stb...Azt még tudni kell,hogy ő engem nem nevelt,a nagymamámnál nőttem fel!Most meg folyamatossan zaklat a nővel együtt,hogy hozzam el mert nekem kötelességem gondoskodni róla!A nyugdíjja jó ha van 80-90 körül,az nem elég egy másik otthonra!Ti mit kezdenétek vele a helyemben?

2020. febr. 26. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hoznám el. Felnőtt ember, keressen magának másik otthont, ha ennyire felelőtlen volt.
2020. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
#1:+1, ha nem demens. Ha az, akkor új helyet illene neki keresni, most az egyszer.
2020. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felhívnám az otthont, ahol volt, hogy ki tudunk e okoskodni valamit. Ismerik ők is, nyilván.
2020. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az otthonban van bejelentve, ott az állandó lakcíme. Ha nem jelentkezett ki és ha az ottléte be van fizetve tárgyhónapban, akkor visszaveszik. A részegségében mondott nyilatkozata nem számít, főleg ha telefonba mondta, nem írásban.

A szülőtartás nem azt jelenti, hogy nálad lakhat, nagyon megvizsgálják a körülményeket, legfeljebb anyagi segítséget határoznak meg, a nyugdíja ezt sem indokolja.

Beszélj az otthon vezetőjével!

2020. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!Az otthonvezetővel beszéltem,azt mondta nem mehet vissza sajnos.
2020. febr. 26. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed elvinni a nőtől és gondoskodni róla.
2020. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!