Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy elfogadják a...

Normális, hogy elfogadják a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!21 éves vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy az mennyire normális ha elfogadja az egyik szülő a gyerekétől a pénzt havonta úgy, hogy amúgy is kapnak pénzt mástól illetve mind két szülő keresete megközelítőleg fél millió forint.

Az én keresetem olyan 140-180ezer szokott lenni.

21 éves Debreceni lány vagyok.



2020. márc. 1. 20:57
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Mind két szülő keresete megközelítőleg fél millió forint azt úgy értettem, hogy fejenként. Tehát ketten együtt egy hónapra haza hoznak 850-900ezret.
2020. márc. 1. 20:59
 2/34 anonim ***** válasza:
25%

Igen, normális. Gondolom nem ebből élnek, viszont a gyereknek ez egy jó visszajelzés arra, hogy a pénzt mire kell majd költenie később (megélhetés, vásárlás, stb.), és ez segít neki az értékén kezelnie.


Mert eleinte, amikor az ember otthon él, könnyen felgyűlik egy összeg, amit hajlamos az ember elszórni. Nem tanulja meg értékén kezelni azt, amit megkeres, és később problémái lehetnek a saját lábon élésének a finanszírozásával.


Persze ha a szülők fösvények, és soha nem adnak semmit a gyereküknek, hanem ingyen plusz pénzforrásnak tekintik, az más, de én nem erről írok.

2020. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Ellenkezőleg nekem van félre tett pénzem még így is. +2 állásom volt egy ideig.

Viszont sokszor még ők kérnék emelett kölcsön tőlem. Nekik soha nem marad.

2020. márc. 1. 21:04
 4/34 anonim ***** válasza:
11%
Normális. Gondolom sok a kiadasuk is
2020. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%

"még ők kérnék emelett kölcsön tőlem. Nekik soha nem marad"


Ez így kevés, mert nem tudjuk, hogy azért nem marad, mert elszórják felesleges dolgokra, vagy pedig azért, mert pl. hiteleket fizetnek vissza, és megszorulnak.


Nem mindegy.

2020. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Hülyeségekre megy el mert lakáshitel 78 ezer. :) Ezen kívül nincs semmi más csak a szokásos víz villany és stb
2020. márc. 1. 21:12
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Miért adsz? Hogy alakult ez ki nálatok?
2020. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%
Otthon laksz és ezért adsz, vagy miért? Ha igen, akkor az normális, ellenben ha én külön laknék, nem adnék, max. kifizetnék nekik egy számlát. De pénzt nem adnék oda, anyám nem tudja kezelni.
2020. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%
Pedagógiailag az a helyes, ha a saját keresettel rendelkező gyerek a családi rezsi kiadásokba és az otthoni ellátásért anyagilag beszáll.
2020. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg nem normalis es nem adnek nekik. Nyilvan el lehet kolteni siman mindenfelere 900 ezer forintot is, nem is azzal van a gond, de azert en ereznem magamat cikinek ha ennyi penz utan meg a 180 ezret kereso gyerekemet kellene lehuznom, mert ho vegen nincs penz cigire :DDD (Csak irtam egy peldat, nem tudjuk, mik a kerdesben emlitett hulyesegek.)
2020. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!