Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
91%
Én nem sajnálnék egy lakást a testvéremtől, ha nekem már 3 házam van.
2020. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
91%
Addig, amigbazt nem írtad, számítottatok arra a lakásra, azt gondoltam, anyádnak nincs igaza. De, igaza van. Más kérdés, hogy hiába ír végrendeletet, neked sajnos járni fog így is ugy is a köteles resz. Ha 3 házatok van, igencsak kicsinyes dolog a testvéredtől sajanlni egy lakást.
2020. márc. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 A kérdező kommentje:
Amink van, azert megdolgoztunk. Hitelünk is volt, amiben anyám semmit nem segített. Ők egy fillért sem spóroltak soha. Nyaralgattak, új telefon, nagy tv, laptop. Meg volt amikor otthon ültek munkanélküli segélyen. Aztán született egy fiuk a semmire. Ezért nem sajnálom, mert ő is kuporgathatott volna. Az egyetlen amivel előrébb jártunk az egy örökölt garzon meg egy vidéki kis ház. Ezt forgattuk okosan
2020. márc. 6. 16:18
 4/92 anonim ***** válasza:
86%

Mekkora egy nagyképű, önző alak vagy te :)

Azért az, hogy örököltetek egy garzont meg egy vidéki házat, nem kis dolog.. mellesleg, ha a férjed ágáról történt az öröklés, akkor azt ő örökölte, nem ti. Neked ahhoz jogilag az életben semmi közöd nem lesz..

Miért kell neked az a lakás, ha van 3 is? Miért is kellett volna segítsen nektek anyád a hiteletekben, amit TI vettetek fel? Ki tehet arról, hogy 3 gyereketek van?:D a testvéred szívjon azért, mert te kipottyantottál magadból három gyereket, és mindháromnak lakást akarsz majd adni?


Nézz mélyen magadba, mert gusztustalan vagy..

2020. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
89%
Na én meg nem örököltem semmit, saját erőből vettem lakást és én ajánlottam fel az öcsémnek anyánk házát. Ne legyél már surmó, főleg ha a testveredrol van szó te bánat...
2020. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:
A pesti garzont például én örököltem. Szóval ahhoz jogilag csak volt közöm. De köszönöm
2020. márc. 6. 16:31
 7/92 anonim ***** válasza:
93%
Na döntsd már el, hogy megdolgoztatok érte vagy örököltetek...
2020. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
93%
Ja, szóval te már örököltél egy lakást. Akkor a testvéred miért nem örökölhet?
2020. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
89%
Hohy sikerült neked örökölnöd?
2020. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 A kérdező kommentje:
Megdolgoztunk. Egyik ház sem az, amit örököltünk. Azt jócskán ki kellett pótolni
2020. márc. 6. 16:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!