Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs soha semmijük?

Miért nincs soha semmijük?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család, akiknek soha semmijük nincsen, ami alapvető dolog lenne.

A múltkor nem volt otthon nekik A4 és papír, hogy tudjanak írni rá, de volt olyan is, amikor cukor nem volt otthon. Oké, bárkivel megesik, de velük állandóan. Nem azt mondom, hogy halmozni kell, de mondjuk nem egy zacskó cukrom van otthon, hanem kettő, amikor megnyitom a másodikat, akkor felirom a bevasarló listára, hogy kell. Ez most csak egy példa, de rengetegszer vannak így. Fizeteskor mindenre elszórják a pénzt, aztán meg megy a pislogás. Új telefon, új ruha nem ritka náluk sosem. Miért nem tanulnak abból hogy egyszer megkésett, hogy elfogyott, akkor most kicsit többet veszek.? Miért kell mindent kicentizni?


2020. márc. 7. 21:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha minden hónapban 2000-3000 Ft-ot költenének arra, hogy a fogyóban lévő termékeket feltöltsék kb. soha nem kerülnének ilyen helyzetbe.
2020. márc. 7. 21:36
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismerjuk oket, vagy elverik a pénzt hamar, vagy egyszeruen ok igy vasarolnak be hogy akkor vesznek meg valamit ha az elozo elfogyott. Nem feltetlen nincstelenek, de gondolom ezt te jobban tudod, te ismered oket. Nalunk sincs most cukor, kb 2 hete, egyszeruen nem esszuk, most inkabb mezezünk, de azt se sokat. Akkor minek vegyek addig. Az A4 es lapot se tartom készültségnek, mondjuk nalunk van ,de ha nem hasznaljak? Elfogyott, utana nem kellett, elfelejtodott.
2020. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk sincs a4es papír :D nem is szokott lenni, nem elfogyott. Van egy jegyzettömbünk de azt sem használjuk ki.

Tudom, hogy csak egy példa volt ahogy ez is csak egy példa arra, hogy ami neked létszükséglet nekem és fordítva.

2020. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nálam ezek alap, hogy vannak.

Tűt meg cérnát sem használok minden nap, sőt van hogy hetekig, hónapokig nem, de ha kell, akkor van és élő tudom venni. Nem azt mondom hogy egy varroda, de 4-10 fajta cérna, meg pár darab tű, és gyakorlatilag mindent meg tudok oldani vele, amihez nem szükséges varrónő. Párszáz Ft, de ha leszakad a nadrágomról a gomb, akkor nem állok ott meglepődve, hogy jajj nincs mit felvenni, pedig 5 évig nem kellett a tű cérna.

2020. márc. 7. 21:46
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Varrokeszlet nálunk is van, de nem 10 cernaval hanem 3-4 alap színnel. De ez mindegy is, ami nem kellett 10 évig egyszer sem azt nem fogok tartani hátha egyszer kellene fog. És bár van otthon a cérna is valójában olyan dolog, hogy van több, kabátom, ingem ha leszakad A gomb akkor felveszek egy másikat és hazafele befutok egy adott színu cérnaért. A lényeg, hogy Neked szükséged van ezekre nekem nincs, minden ember és háztartás különböző biztos lenne amire én is rácsodálkoznek hogy je te ilyet nem tartasz otthon?
2020. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell mások életével foglalkozni, nincs sajátod? Másokat kibeszélni pedig csúnya dolog.
2020. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
De jó neked hogy életed nyűge: van-e A4-es papír valami random családnál... Te persze mennyivel ügyibb vagy, mert nálad van, ez lenne a lényeg nem?
2020. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem, a lényeg, hogy nem fogtad fel a lényeget.
2020. márc. 7. 22:26
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

15 éve nincs otthon cukor, A4-es lap meg sose volt és mégis élek...egyik sem alapvető dolog.


De amúgy sincs semmi közöd hozzá

2020. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Az A4-es papír és a cukor nekem egyáltalán nem alapvető dolgok, és sok más embernek sem. Lehet, hogy nálad meg olyan dolgok nincsenek otthon, amiket ők használnak napi szinten és alapvető dolognak tartják, hogy lennie kell otthon. Ahány ház, annyi szokás.
2020. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!