Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családon belül nincs...

Ha családon belül nincs egyetértés, mit csinálsz, hogy ne rajtuk vezesd le a dühödet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem szokott érdekelni, hogy a környezetem mit gondol rólam, a hobbijaimról, vagy hogy mit viselek, stb. Mert úgy vagyok vele, hogy amíg nem szólnak, nem az én bajom. Na de a családom... Komolyan, néha nem tudom, hogy a saját fejemet verjem a falba, vagy az övékét (nyilván képletesen értem). De sokszor olyan hülyeségeket mondanak, és próbálnak meggyőzni az "igazukról", hogy az szörnyű. Pl. a mai: miért veszek 340 ezerért kiskutyát, amikor a szomszédba ugyanolyanok (!) születtek, és 10 ezer forintért elvihetőek. Elkezdtem mondani, hogy miért is veszélyes is helyről állatot venni, mire hülyének lettem nézve és lezártak azzal, hogy az akkoris ugyanolyan.

Vagy nagynéném most a 6 és 8 éves gyerekét akarja busszal végigrángatni Európán Görögországig, mondván, hogy úgy mennyi országban fognak járni és csak 70 ezer/fő. De mondom mit láttok ti a buszban ülve, autópályán utazva 1-1 országból? Meg biztos csodás lesz Szerbián és Macedónián keresztül menni a 40 fokban, két kisgyerekkel, akik egy filmet nem bírnak végigülni. És állítja, hogy ez mennyire megéri, mert így egy ország árán eljutnak többe... És minél több érvet hozok fel, annál hangosabban mondja a sajátját.


Komolyan, fél óra után annyira ideges tudok lenni, hogy azt le nem lehet írni. Gyerekkoromban a kajával csinálták ezt, hogyha mondtam, hogy nem ízlék/nem szeretem, az volt a válasz, hogy "jajj dehogynem". De most már 24 éves vagyok, a fél életemet utazással töltöm, a második diplomámat csinálom. Elég tájékozottnak mondanám magam, és ez nem felvágás. Mégis én vagyok sokszor hülyének nézve, meg leszólva, hogy mit képzelek én.


2020. márc. 8. 23:00
1 2
 1/19 Argloss ***** válasza:
94%

Ennyi idősen már tisztában kell lenned vele, hogy a különböző nézőpontokhoz bizony különböző igazságok tartozhatnak, egyetemleges igazság vagy jó nem létezik.

Nem minden esetben kell meggyőznöd másokat, hogy a te nézőpontod a jó.

2020. márc. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Meg kell tanulnod letojni ezeket.

Hasonló eseteim voltak/vannak nekem is.

Párommal terveztünk kutyát venni, egy bizonyos fajtára voltunk kiélezve: mopsz.

Egy kiskrapekra esett a választás, akit visszavittek a tenyésztőhöz (húsvéti ajándék lett szegény, aztán szünet után hirtelen mindenki rájött, hogy nincs rá idejük)

Így se volt olcsó, de szerződéssel, tk-vel, tápcsomaggal kaptuk, előtte családlátogatás, minden volt.

Erre anyu nekiállta mutogatni jófogáson az agyonszaporított, vízfejű, dongalábú mopikat, 20-30ezrekért.

A szívem szakadt értük, de 12-15évre terveztem háziállatot, ha 4-5évre akartam volna, akkor tengerimalacot veszek.

Utána anyu egy "csajt" akart szerezni Igornak, hogy legyenek kiskutyái :(

Hamar ivartalaníttattuk (ami amúgy is szerződésbe volt kötve, mert hiába gyönyörű mopi, tenyésztésre nem ajánlott a fogai miatt)

2020. márc. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék? Pl igyekeznék fejleszteni a személyiségemet, sokat olvasgatnék arról, mennyire eltérő lehet az emberek értékrendje, látásmódja és ha eltérő gondolkodású emberek élnek egy fedél alatt, akkor ezek miatt miért alakulhat ki sok-sok konfliktus.

Pl olvasd el fogyelmesen a saját leírásodat. Az első részben fel vagy háborodva, mi köze a családodnak ahhoz, hogy Te 340E Ft-ért veszel egy kutyát, mikozben a második részben Te ugyanezt tetted, kinyilvánítottad a véleményed a rokonodnak, miszerint hülyeség kisgyerekekkel végigutazni Európát busszal a 40 fokban.


Fogadd el, hogy mindig lesznek emberek, akinek az értékrendjébe nem fér bele az, hogy egy kutyáért ennyi pénzt kiadjon valaki, mint ahogy neked is van véleményed sok mindenről, ami nem feltétlenül egyezik a többi emberével.

Pl a posztodból nem derül ki, hogy egyedül élsz-e, önellátó vagy-e, mert ha a szüleiddel élsz és még ők is tartanak el, vagy besegítenek a megélhetésefbe, akkor valahol számomra is érthető, hogy ez nekik nem tetszik és nem fogják megérteni.

2020. márc. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

24 évesén nyilván önálló életét élsz, van saját lakasod/albérleted, ergo azt csinálsz, amit akarsz.

Átlag embernek bizony kikerekedik a szeme, ha azt hallja, valaki 340ezerert vesz kutyát. Nyilván ismered a családod, ha tudod hogy ilyenek, eleve nem kell közölni az árát. A nagynéni meg azt csinál a gyerekeivel, amit akar, közöd nincs hozza, max elmondhatod a velemenyedet- Ha kerdezik. En is hulyenek neznelek, hogy őszinte legyek, így az elmondottak alapján.

2020. márc. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, mert vagyok olyan értelmes, hogy tudjam mindenkinek más az értékrendje és a látásmódja.

Neked az a természetes, hogy 340-ért kutyát veszel, mert NEKED az a fontos.

Más hülyének néz és ezt a pénzt inkább egy utazásra költi, mert NEKI az a természetes.

Hogy mit tudsz tenni? Megtanulod, hogy a pénz tabu téma és a vélemény olyan, mint a popsi lyuk. Mindenkinek van, de senkit nem érdekel.

2020. márc. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Azt, akit te csinálsz, akaratharcnak hívják, és 2 éves korban normális. Az ahhoz tartozó dührohamok is.


A családoddal sem kell törődnöd, mert már felnőttél. Nem mérvadó az, hogy ki a szüleid, mert nem az számít, hanem az, hogy te mivé válsz és te ki leszel.

2020. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha elvárod, hogy ne ugassanak be a félmilliós kutyádta, akkor te se ugass be más nyaralásába. Élni és élni hagyni, ennyi.
2020. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De az hol normális, hogy valaki kiteszi a két hiperaktív, neveletlen gyerekét egy 12-15 órás buszútnak? Mondván, hogy "úgy mennyi országot láthatnak"? És az egész úgy kezdődött, hogy elkezdte nekem osztani az észt, hogy nem érti én hogy nyaralok olyan drágán, amikor ők három országot bejárnak 70 ezerből... Na köszi:D


Nekem legalább vannak érveim amellett, hogy miért veszek normális tenyésztőtől törzskönyves kiskutyát.


Kicsit úgy érzem, hogy ezen az oldalon mindig a kérdezőket kell támadni, függetlenül a témától/kérdéstől.

2020. márc. 9. 09:52
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Senki sem mondta, hogy normális így utazni. Ők viszont így akarnak. Én személyszerint nem tartom normálisnak azt az embert, aki 340ezerert vész kutyát. De mindkettő magánügy, közöm nincs hozza. Ők utazzanak, te vegyel kutyát. Ennyi.
2020. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező a történetben te vagy a bolond, aki 340 ft-ért vesz kutyát, majd kioktat mindenkit hogyan kell nyaralni.
2020. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!