Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarom,...

Mit tegyek, ha nem akarom, hogy a családom nagy felhajtást csináljon a 18. szülinapomból?

Figyelt kérdés

Április végén töltöm be a 18-at, ami tudom, hogy sokak szerint fontos, nagy dolog, de én nem igazán érzem így. A szülinapomra nem terveztem extra dolgot, hétvégére esik, így azt gondoltam, hogy majd nyugodtan itthon lehetek, esetleg elmehetek valahova a barátnőimmel vagy áthívhatom őket. Alapból zárkózott vagyok, nem szeretem a felhajtást, ünnepségeket. Viszont mint kiderült a nagyszüleim (anyukám szülei) és nagynéném (apukám húga) is valami hatalmas összejövetelt akarnak csapni, aminek én a gondolatától is rosszul vagyok.

A nagyszüleimékhez még el is mennék, ha nagyon muszáj, mert max az unokatesómék lennének ott, akikkel amúgy is szoktunk találkozni. Viszont a nagynéném tipikusan azért szervezi, mert nyugdíjas, egyedül él, és nincs jobb dolga. Most élvezi, hogy ezzel szórakozhat, közben bele se merek gondolni milyen rokonokat akar beszervezni, ráadásul éttermet is le akar foglalni, pedig én utálok étterembe járni.

Nagyon kiborultam, amikor megtudtam, hogy mindenki a hátam mögött szervezkedik, mert igazságtalannak érzem, hogy a szülinapomon nem azt csinálhatom, amit akarok, pedig ez a nap elvileg rólam szól.

Szerintetek hogyan akadályozzam meg az egészet? Én már eldöntöttem hogy nem megyek el egyikre sem.


2020. márc. 10. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi volna, ha szólnál? Ugyanebben a helyzetben voltam a múlt hónapban, kerek évfordulóm volt, megmondtam, hogy meg ne próbáljanak valami meglepetésbulit csinálni, mert abban a pillanatban otthagyom őket. Nem is volt. Meg kell mondani egyenesen, határozottan, célozgatni nem ér semmit, mert azt fogják gondolni, hogy jó-jó, úgyis örülni fog neki.
2020. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még van 1,5 hónap addig. Most azonnal beszélj velük, hogy ne sertodjenek meg, de te nem szereted a felhajtást és nem szeretnél túl nagy ünneplést. Egy szűk körű ebéd a nagyinál oké, de nagyobb bulit nem szeretnél, tartsák tiszteletben.

Semmi gáz nincs benne, ha még most szólsz, nem amikor minden le van szervezve (bár akkor is visszaléphetnél)

2020. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyisd ki a szád, és szólj, hogy nem akarsz bulit.
2020. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, hogy ilyen jófejek a szüleim és meglepi bulit szerveznek. Nekem sajna ilyenben nem volt részem
2020. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!