Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez alapján sokba...

Szerintetek ez alapján sokba kerülök a szüleimnek? Ti túlzásnak tartjátok, el vagyok kényeztetve?

Figyelt kérdés

-egyetemre járok, államilag támogatott képzésen vagyok (tehát nem kell tandíjat fizetni) és nem kell különösebben költeni az egyetemre (pl. nem kell tankönyveket vagy jegyzetet sem venni vagy nyomtatni stb.)

-kollégista vagyok ez 18.000 forint havonta

-hétvégen haza szoktam járni vonattal, 650 Ft egy jegy (vagy az e-vonatjegy 500 valamennyi), illetve alkalmanként apukám eljön értem vagy visszavisz

-három hónapra 12.000 forint a kontaktlencsém, 3000 a folyadék

-az egyetem városában buszozom, a bérlet 3900 forint

-otthonról viszek magamnak ennivalót, ami 1-2 vagy esetleg max. 3 napra elég, a többi napon pedig beülök valahová/rendelek és még veszek valami hideget

-tisztálkodószerek, tisztítószerek, pipere, ruha stb., ugyanúgy a szüleimtől vagy a szüleimtől kapott pénzből megy, de ezek nem rendszeres havi kiadások "ha elfogy/szükség van rá, akkor veszek" szinten megy

-nincsen rendszeresített zsebpénzem, ha elfogy akkor kapok (5-20ezer forint, ami kitart amíg kitart, általában egy hét alatt max. 5000 forintot költök, de sokszor még annyit sem)


Én nem érzem ezt soknak és szerintem nem is költök feleslegesen, de többen nehezményezik a családban, mondván, hogy ez túl sok és el vagyok kényeztetve.


2020. márc. 10. 17:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Kinek és mihez képest? Nyilván van akinek sok, van akinek nem.
2020. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Kérdés, hogy KI nehezményezi: a szüleid vagy más valakik.

Szerintem addig nem túl sok, illetve nem kényeztetés, amíg a szüleidnek nem jelent problémát.

Másnak meg semmi köze hozzá, ha kellö támogatásod van, akkor sokkal rövidebb idö alatt és jobb eredménnyel el tudod végezni a szakot.

De szerintem nem sok, ennél kevesebb nem igazán lehetséges.

2020. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz képest nem sok, hogy van, akinek albérletet fizetnek Pesten a szülei, és tavaszi szünetben pl. az óceán túlsó partján fizetnek be neki nyaralást, mert éppen ahhoz van kedve (csoporttársam az egyetemen a csaj.)
2020. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Senkinek semmi köze hozzá a szüleiden kívül.
2020. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 alletta ***** válasza:
100%
családi kassza/pénztárca függő. vannak akik kevesebbet, vagy többet engedhetnek meg.
2020. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
Ha erről van szó akkor menj el diákmunkára ami fedezi a havi kiadásaidat. De attól függ mennyire terheli meg anyagilag a szüleidet.
2020. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Ki szerint vagy elkényeztetve, melyik családtag mondja?

Ez egyáltalán nem sok, nekem anno fizettek albit, kocsit, egyetemre könyveket és amúgy is mindent, kaja, ruha meg pipere, smink, hétvégente bulikra is adtak pénzt. Nálunk ez alap, tesómmal is ugyanez volt.


Mondjuk ha már 30 éves egyetemista vagy, mert folyton szakot váltasz vagy elhasalsz a vizsgákon, akkor sok, de gondolom átlag 19-20 éves lehetsz

2020. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szuleim havi 20 max 25ot adtak, ebbol kellett kihozni mindent. Szerencsere a koli csak 14 volt. Ha ezen tul akartam valamit, volt 2 opcio:

1. tanuljak jol es kapjak osztondijat (ez megvolt)

2 vallaljak diakmunkat (4 ev egyetem alatt kb 6 napot dolgoztam :') )

2020. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megpróbálkoznék diákmunkával, hogy legalább egy kevéske saját kereseted legyen, ebből pl. már vehetnéd magadnak a kontaktlencsét (magamból kiindulva, amióta azt hordok mindig én fizetem a megkeresett pénzemből).
2020. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%
Kontaktlencsére létezik előfizetés is pl visionnél, nekem ~3400 Ft havonta egy pár így. Sokkal barátibb szerintem, mint egyben megvenni.
2020. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!