Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért ilyenek velem?

A szüleim miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok a tandíjat sem fizetik nappali tagozat mellett kell dolgoznom a tandíj miatt de kötelező már sajnos laptop az egyetemen mert azon dolgozunk. Szinte minden csoporttarsamnak egyedul nekem nincs mert nincs ra 200-300 ezer ft. En nem ertem hogy mas fiatalt miert tamogatnak a szulei tobb szazezrekkel engem semmivel es lehet ezert nem fog sikerulni az egyetem meg maga a karrier. Miert csak azt tud boldogulni akinek a szulei alateszik a kovet amit a gyereknek mar csak fel kell epiteni de mindem szukseges eszkoz biztositva van. Akinek ez nincs annak meg nagyon nehez es sokszor ezt marha igazsagtalannak tartom.

21/f


2020. márc. 11. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Majd jól megkapod, hogy " én úgy csináltam egyszerre 4 diplomát, hogy mellette dolgoztam, túlórzátam is és ráadásul egészségesen étkeztem meg magnéziumot is szedtem nem tettek alám a szüleim semmit mert alkoholisták voltak és ha a közelükbe voltam vertek.


De igazad van, valahogy meg kell csinálni, vegyél valami olcsó laptopot árverésen mondjuk.

2020. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Milyen 200-300 ezer? 100 ezerért simán kapsz, használtat még olcsóbban, ne legyél már ilyen hülye nyafadék, gondolom telefonból is csak az ájfon felel meg, persze azt is anyuéknak kellene megvenniük! Van diákhitel is, fel lehet venni.
2020. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért ne túlozzunk a többszáz ezerrel, én csak kb 75 ezret adok a lányomnak, igaz, megvettem neki az iphone-t, apple macbookot, meg kifizettem a tandíját ezen felül. De sok szülő nem engedheti meg magának ezeket sem.
2020. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Nézz körül a használtak között. Ugy valasz hogy neked legyen megfelelő. Nem tudom milyen szakos vagy de vannak jegyzetek is hasznaltan.
2020. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet államira átkerülni a szakodon ha elég jó az átlagod? Egyrészt igazad van hogy sokakat jobban támogatnak a szülei de az teljesen reális hogy sokan nem tudják kifizetni félévente a több százezres tandíjakat. Meg kellett volna gondolni az egyetemválasztásnál, hogy melyiket tudod elvégezni úgy hogy közben az alap dolgok biztosítva vannak. Nem kötelező fizetősre járni, ha nem kellene tandíjat fizetned akkor részmunkaidőben simán össze tudnál gyűjteni pénzt egy olcsóbb laptopra.
2020. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy nem engedhetik meg maguknak, nem?


Szomorú, de más családban is van olyan, hogy nem tud valaki továbbtanulni, mert nincs rá pénz. Sőt, van ahol azért nem tanulhat tovább, mert be kell segítenie otthon hitelfizetésbe, fiatalabb tesó eltartásába, vagy pedig beteg szülő/nagyszülő gondozásába, esetleg házfenntartásba.


Szóval, én megértem, hogy lehetne jobb is, de nem a te helyzeted a legkatasztrofálisabb. Mindenkinek abból kell a legjobbat kihozni, ami van.

2020. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Sajnállak, férjem ugyanígy volt, neki fel kellett vennie a diakhitelt is. Soha nem támogatták a szülei, engem ezzel pont ellentétesen, a fenejem alá volt téve minden, csak tanuljak. Mióta együtt vagyunk, én támogatom érzelmileg is, higy palyazzon jobb pozícióra stb, meg tudja csinálni, mert náluk ez sem volt, ezért ő is ilyeneket gondolt, hogy neki úgyse menne... Stb.


A tanácsom :szívd fel magad, és próbálj elhelyezkedni az egyetem alatt vmi gyakornoki programban, vagy olyan cégnél ahol sok tapasztalatot tudsz szerezni, ezeket alt jól meg is fizetik és igazodnak a sulihoz is. És eljon még a nap, mikor meg fogod saját magadnak köszönni a kitartást!


Pl most ferjem 6x annyit keres mint az apja, bezzeg most már villognak vele, hogy mérnök lett a fiuk, pedig ha rajtuk múlt volna, akkir marad ő is kulimunkas éhbérért.


Egyetvtarts szem előtt:ez a Te életed, és szerencsére kezedben a lehetőség hogy vidd vmire, még ha nehezebb is az út, lehet pont emiatt leszel te olyan, akit keményebb fából faragtak, és emiatt jobb munkaero is vagy nagyobb karriert tud befutni

2020. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez jo valasz volt: En csak 75 ezret adok lanyomnak de megvettem neki ezt meg azt. Ugyanezt irtam a kerdesemben. Hogy tegyuk fel nem minden szulo engedheti meg maganak hogy ilyenekkel tamogassa a gyereket ahogy engem sem tudnak. De a munkaltatok az egyetemek nagyivben lesz..jak hogy ki hogyan oldja meg a lenyeg hogy legyen es kesz. Pont ez van hogy senki sem indul egy vonalrol valaki megkapja a szuloktol valakinek meg dolgoznia kell erte de mindenkinel ugyanazt varjak el vagy ugyanaz az elvaras. Tehat en dolgozzak egy laptopert mondjuk 2 honapot napi 8 oraban es nagyon gyengen teljesitek majd esetleg halasztanom is kell majd egyetemen a masik meg megkapja a szulotol ugyanazt a laptopot mondjuk amiert nekem dolgoznom kell tobb honapot tehat o jol fog teljesiteni es elobb kap munkart elobb diplomazik le es meg csak el sem farad mert nem kell dolgoznia csak tanulnia.
2020. márc. 11. 14:17
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, eddig a föld alatt éltél, hogy ez csak most tűnt fel? Persze, hogy a munkáltatót és az egyetemet nem érdekli. Téged érdekelne? Te a rosszabb/kevésbé megfelelő embert vennéd fel és fizetnéd sajnálatból?


Az élet igazságtalan? Igen. Erre kb. 12 éves korban legkésőbb mindenki rá szokott jönni, amikor kinő a csillámpónik és szivárványok világából...

De az igazságtalanság mellett ez így racionális és logikus is. Lehet kiakadni rajta, de ez az élet rendje.


Hogy mit tehetsz? Hogy kihozod a saját lehetőségeidből a legjobbat, és arra koncentrálsz, hogy miben vagy szerencsés és jobb, mint mások. Pl. biztos vagyok benne, hogy aki egy olyan országba született, ahol éhínség és folyamatos járványok vannak, összetenné a két kezét, ha cserélhetne veled. Esélyes, hogy a hollywoodi sztárok kőgazdag gyerekei meg lesajnálnak minket "pórnépet". Ilyen ez. :)

2020. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Teljes mertekben tudom hogy igazsagtalan az elet na de ha valakinek nincs penze tovabbtanulni vagy barmi akkor erettsegivel menjen 4 muszalba gyarba betanitott munkasnak es majd iranyitjak szinten buta emberek csak diplomasok akiket tamogattak es kesobb szinten rokoni kapcsolattal betettek oket jobb hekyekre dolgozni. Tehat akinek se penze se kapcsolata annak karrier sem lesz. Nagyszeru vilagban elunk.
2020. márc. 11. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!