Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam hogy ártatlan...

Hogy bizonyítsam hogy ártatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tavaly összejött apám egy nővel, nem is volt semmi probléma amíg el nem kezdték kitalálni hogy elvágjuk párommal a háztartási berendezések kábeleit, a gyerekünk bilijét az ajtajuk elé öntjük (egy lakásban éltünk, mi édesanyám lakrészében, ők a saját szobájukban) stb hülyeség, a lényeg hogy eldurvult a helyzet, verekedés, rendőrségi ügy is lett belőle. (ami nem ért semmit, jegyzőkönyvet se vettek fel...) Azóta elköltöztünk, de még mindig feljelentgetnek olyanokkal hogy betörtem az ablakuk, el akartam raboltatni édesapám barátnőjét meg hasonló irreális téveszmék. Visszamennék abba a házba ami elméletileg az enyém lett volna, de nem tudok mivel csak a balhé lenne megint... Persze mindenki "ártatlan", de amiket leírtam nem történnek maguktól... Apámmal bizonyos mértékig szót lehet érteni, de hogy a cig... Khm... g*cire gyanakodjon hogy kihasználja az már persze "kizárt dolog", én vagyok a szar... Hangfelvételeim vannak arról hogy vas csővel fenyegetett, el akarta vetetni a gyereket a gyámüggyel és hasonlók, de a rendőrség nagy ívben szarik rá... Pánikbeteg vagyok, de hogy még ezzel is stresszelnek kész idegroncs lettem... Ti mit tanácsoltok? Én már nem bírom idegekkel, és nem lakhatok édesanyámnál örökre... (Mellesleg a ház fele az övé, de még ő se mehet oda apám engedélye nélkül... Milyen törvény ez?!...)

Mindenkinek megy a zöld kéz.



2020. márc. 13. 19:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
19/N
2020. márc. 13. 19:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
TE jelentsd fel zaklatás és rágalmazás miatt!
2020. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, miért nem mehetsz te vagy anyukád oda az apád engedélye nélkül, ez csak akkor lehetséges, ha neki haszonélvezeti joga van, akkor viszont tényleg jogos!
2020. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
16%

Valószinűleg nem szeretné valaki, hogy visszamenj.

Miért nem indulsz külföldre? ( a pánikkorona után )

Ha apád törvény szerinti gyereke vagy, 10% jár az ingtlanból, végrendelettől függetlenül.

Ha gyanakszol hogy az új nő kihasználja, nézz a multja után és szembesítsed apáddal (független forrásból).

2020. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Feljelentettem de nem is foglalkoznak vele... A ház anyum és apum közös tulajdona, de anyum 7 éve elköltözött mert nem bírta idegekkel apám akkori alkoholizmusát. Mikor el akartuk hozni a cuccaink a rendőrséget kihívták és a rendőrök mondták hogy engedély nélkül semmi keresni valója anyumnak a SAJÁT HÁZÁBAN... Persze apám nője be aincs jelentve oda, de a rendőröket ez hidegen hagyta :@
2020. márc. 13. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg távol álljon tőlem, hogy hazugsággal vádoljalak mielőtt félreértesz, inkább csak arra szeretnél célozni, hogy esetleg valamilyen info kimaradt a kérdésből, mert így a tulajdoni viszonyok nekem valahogy nem állnak össze.

Hacsak nincs haszonélvező és nincs kiadva(meg biztos van más eset is) akkor én akkor megyek be a saját ingatlanomba amikor akarok.

2020. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elég ideges vagyok nem tudok fogalmazni bocsi. A tulajdoni viszonyok annyi hogy apum és anyum közös tulajdona a ház, 50-50%, és ugye mindkettejüknek van haszonélvezeti joga. Ezt hogy nem mehet oda engedély nélkül ezt még én sem értem, a rendőrök csak ennyit mondtak. Próbált anyum vissza jelentkezni oda de azt mondták hogy ahhoz apám aláírása is kell. Már elveszítettem a fonalat ezzel kapcsolatban...
2020. márc. 13. 20:05
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

Ha a szüleidnek közös tulajdona a ház, akkor nem lehet haszonélvezeti joguk is. Ezt annak ítélik oda, aki nem tulajdonos, de joga van ott lakni és élvezni a hasznát (meg a ráfizetéseit is!).

Pl. konkrét eset: adott férj és feleség. A férjnek az első házasságából van egy leánya, aki válás után az anyjával maradt. A 2. házasságából is született egy leány. Ezt a házasságot neveztem meg az első mondatomban és kettejüké volt a lakás, házastársi közös tulajdonban. Meghalt a férj. Ekkor már (és ma is) mindkét lány külön él a saját anyjától. A lakás fele - ugyebár a 2. feleségé volt. A haláleset 2013 előtt volt, tehát akkor még a feleség nem örökölte a férj utáni hányad egy részét. A két lánynak - ugyebár - közös az apja. Mivel elhunyt, az ő fele részét örökölte a két lánya egyformán, azaz mindegyik 1/4-1/4 részben, az özvegy pedig a férje utáni (és kizárólag csak a férje utáni!) 1/2 részre haszonélvezeti jogot kért és kapott. Az első feleség - természetesen - nem kapott semmit, hiszen a halál pillanatában már nem volt a felesége az elhunytnak. Mivelhogy a haszonélvezeti jog erősebb, azaz felülírja a tulajdonosi jogot, így az özvegyet egyik gyerek sem teheti ki és nem is zaklathatja a haszonélvezetét biztosító lakás használatában.

2020. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
De lehet haszonelvezeti joguk egymas tulajdoni hanyadra. Pl. Ferj 50%ban tulaj es felesegnek azon van haszonelvezeti joga es ugyanigy a felesegnek is.
2020. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem válaszoltam a kérdésre, most megteszem:

A kérdezőnek a bűnösségét kell bizonyítani, aki állít róla valamit. Ha ártatlannak tartja magát, akkor feljelentést tehet rágalmazásért, zaklatásért, kérhet távol tartási végzést stb. Ha a rendőrség nem foglalkozik vele, akkor bíróságra kell adni, kérve az idegen nő kitiltását a lakásból. (Ügyvéd!)

2020. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!