Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért ilyen hatalmas...

Az miért ilyen hatalmas probléma ha én nem szeretek "zabálni"?

Figyelt kérdés
Mindig mikor megyek anyósomékhoz kapom a megjegyzéseket. Magas vagyok és vastagabb alkat de nem azért mert kövér vagyok hanem izom van rajtam. "Egy ekkor ember egyen ne csak csipegessen." "Jaj egyél még 140 fajta sütit meg egy pár sültet" "Itten van a jó francia"saláta" a zölded hagyad meg a jányoknak" Szeretek jókat enni. Szeretem a zsírosabb ételeket de nem szeretek bezabálni feleslegesen. Ezt egyszerűen nem értik meg de nem is akarok ilyen idősen változtatni a gondolkodásukon. Viszont a legtöbb "vendégségben" elvárt az, hogy addig egyél amíg hőlégballonra nem fújódsz fel.

2020. márc. 15. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem akarsz konfrontalodni, akkor egyél lassan. Mindig egyél, amíg a többiek. Apró falatokat jól megragva, szüneteket tartva.
2020. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nàlunk ugyanez volt, ràasàsul az exem anyja borzasztóan főzött. És retkes is volt mindig az evőeszköz vagy a tànyér.

A kaja hol égett volt, hol nyers.

Mikor recsegett a répa a levesbe az még elment, de mikor a pacalt konkrétan nem tudtam szétràgni, mondtam hogy nekem ebből elég volt, és én többet nem vagyok hajlandó enni.

Sétrődés lett belőle természetesen, de pont nem érdekelt.

Azóta kikerültem ebből a remek környezetből. De most is cseng afülemben a rikoltozàs.. Egyé mà, egyetek mà

2020. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Én pont az ellentéte vagyok :D


Magas, nagyon vékony de mégis imádok zabálni. Sőt csak azt tudok. Szinte minden nap felhabzsolok minimum 5000 kalóriát.

De teljesen megértelek, engem is idegesítene ha valaki állandóan azzal zaklatna, hogy kevesebbet kellene enni, meghogy lassan egyél. Egyébként ne vegyél tudomást erről. Mindig csak annyit amennyi jól esik. Ő se eszik hányásig gondolom.

2020. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Anyósom ugyanilyen. Most az vált be, hogy iszonyat kicsi adagot szedek magamnak, de repetázok. Borzasztó büszke magára :D
2020. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Huuu én pont közösségbe fogom vissza magam, és ciki mert egyébként étel evő versenyeket nyertem anno, tehát nem vagyok vékony. Megszoktam már, hogy családi étkezésnél viselkedek. És rám van szólva. Ilyenkor azt mondom, hogy lassan kell ennem, ilyenkor mint fönn írta, sokat kell repetázni, kis adagokból. Nehéz nem felzabálni a kaját.
2020. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, nálam anyu akarta sokáig így kifejezni a szeretetét. Állandóan etetni akart mikor meglátogattam. Én nem hagytam rá. Mindig mondtam neki hogy nem kell több és kész. Szerencsére már elszökött róla.
2020. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
* leszokott
2020. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!