Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzak, költözzek...

Hogyan dolgozzak, költözzek el itthonról egyetem mellett? Anyaekkal nem lehet együtt élni 20/N

Figyelt kérdés

Első éves tanító szakos egyetemista vagyok. Minden nap buszozok 60 km- t az egyetemre (tehát napi 3 órát utazok csak). Anyagi támogatást szinte egyáltalán nem kapok itthon, és itthon konkrétan egy rabszolga vagyok. Én mosok, takarítok, és a 4 éves húgom is az én feladatom szinte teljes mértékben. Anya azt mondja mindig, ha nem tetszik valami költözzek el, tehát egy szót se lehet neki szólni, nagyon önző és lusta.

Arra gondoltam, hogy atmegyek levelezős tagozatra és vállalok rendes 6 vagy 8 órás munkát és a párommal össze költöznénk. Csak az a baj, hogy ha bejön a gyakorlat, hol tudok dolgozni is? Hogyan? Hogy lehet összehangolni a munkát és a tanítási gyakorlatot? Mit tegyek? Nagyon kétségbe vagyok esve ☹️ de itt élni nem lehet, úgy bánnak velem mint a kutyával.



2020. márc. 16. 22:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kollégiumba nem szeretnék menni, mert hétvégén haza kellene jönnöm, és nem szeretnék már semmilyen téren függeni tőlük.
2020. márc. 16. 22:02
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Nagyon keveset fogsz pihenni és nulla társadalmi élettel jár, de lehet dolgozni a tanító szak mellett. Én 3 félévet kivéve mindben dolgoztam bár én itthon lakom. A gyakorlattal úgy tudod összeegyeztetni, hogy a munkáltatódnak szólsz, hogy egy-egy maximum két hét lesz minden félévben amikor egyáltalán nem tudsz dolgozni. Cserébe vállalsz hétvégét vagy bármit. Ha annyira sürgős a költözés, akkor én mondjuk biztosan a kollégiumot választanám.

22/N végzős tanító szakos

2020. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Már miért kellene hazajönni a kollégiumból hétvégén? (Félretéve a jelenlegi járványt.)
2020. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell koliból hazamenni hétvégén?
2020. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

"20-22 éves ne írd már magadra, hogy "nő" vagy. Jó lesz az még lánynak. Egy nő 25 felett kezdődik."

Frászt. Nő.

2020. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Szabadságot veszel ki a gyakorlat idejére. Vagy olyan műszakot vállalsz, ami mellé befér. Én annak idején reggel fél nyolctól egyig a suliban voltam, kettőtől tízig meg a Tescoban melóztam. Mondjuk ha valaki ennyit dolgozik, kb hótmindegy, hová jár haza aludni.
2020. márc. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Költözz össze a pároddal albérletbe az egyetemed városában, vagy ahol mindkettõtöknek jó és nem kell hazamenni. Elég szégyen az anyádra, hogy te foglalkozol a 4 éves húgoddal, már bocs. Én ezt tenném.


U.i. van fogalmad róla mennyit keres egy tanító?

2020. márc. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen anyára nézve valóban szégyen.. De ő ilyen, csinálja meg helyette más, neki a háztartás és a gyerek egy teher.


Tudom rosszul keres egy tanító, de én kis varosban lakom, kevés munka lehetőséggel, szóval azért jöttem ide, hogy valami "normális" helyen tudjak dolgozni, majd később. (más milyen szakra nem is vettek volna fel, nem vagyok túl jó tanuló)

2020. márc. 17. 06:07
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
milyen hosszú lesz a tanítási gyakorlat?
2020. márc. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
#8 vagyok. Csak azért kérdeztem, mert én is tanár vagyok/voltam és megélni nem tudtam abból a fizuból. Én 3 év után váltottam egy külföldi melóra. Bár a válaszodból ítélve nem igazán akarsz te tanító lenni, nemde? Ha valakinek teher a gyerek akkor ne szüljön, te édes istenem. Mindenképpen költözz. 28/f
2020. márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!