Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem így nyűg az itthonlét,...

Nekem így nyűg az itthonlét, miért nem tud békén hagyni?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, Budapesten tanulok, ott is élek. Átlagban 1-1,5 havonta jártam haza, 2-3 napra.

Viszont most anyukám eléggé pánikol a jelenlegi helyzetben, múlt héten kb haza kellett költözzek (3 nagybőrönddel és 2 dobozzal jöttem el a lakásból). Félt, hogy lezárják a fővárost, vagy a megyékből nem lehet kijönni, és "mi lesz ott velem". Szóval hazajöttem...

Azóta anya férje nem hagy békén. Alapból én olyan vagyok, hogy szívesen vagyok magamban. Pl. van az iPademen most 51 könyv, bőven tudok miből válogatni. Simán olvasok 4-5 órát is. Sorozatokkal ugyanígy vagyok, a Netflix-en, HBO Go-n kiválogattam rengeteget, azok is lekötnek. De annak is örülök, hogy végre nem pörgök 130-cal, és alhatok akár 11-ig is, vagy hogy kicsit tudom rendszerezni a dolgaimat, rendet tenni pl. a laptopomon. Nem antiszociális vagyok, mert Pesten minden nap megyek valahová, nagy a baráti köröm és folyton "van mit csinálni". De ez egy kis város, két itteni barátnőmmel tartom a kapcsolatot a gimi óta. Az egyiknél itt vannak a nagyszülők Erdélyből, 75-80 évesek. Most nem fogok odamenni, mert tényleg bármit elkaphatnak. A másik lánynak 3 hete mentek haza a (koraszülött) ikertestvérei a kórházból, ők is csak akkor mennek boltba, ha nagyon muszáj. Amúgy meg beszélgetek a neten egész nap másokkal, szóval ne azt képzeljétek, hogy akkor én kuka módban ülök a szobámban. Mert nem így van. De anya férje nonstop piszkál, hogy lusta vagyok, mint a tetű, miért nem megyek ki ebben a szép időben, miért jó a szobában ülni, meg a végén még felfekvéseim lesznek. Ő olyan, hogy sosincs nyugton, mindig megy vagy úszni, vagy biciklizni, vagy teniszezni, stb. De én nem vagyok egy nagy természetjáró, általában szeptembertől májusig nonstop beteg vagyok, folyik az orrom, stb. Ezért sem akarok kint lenni sokat, mert ismerem magam és az immunrendszerem. Szóval én jól el lennék itt magamban, de már sokszor a sírás kerülget a beszólásoktól. Nem értem, hogy miért nem fogadja el, hogy nem mindenki olyan, mint ő, hogy az legyen az öröm, hogy biciklizik kint, vagy kint ül a teraszon...


Legszívesebben visszamennék a lakásomba, de tudom, hogy attól anya lenne tiszta ideg, hogy úristen mi lesz velem. Hogy bírjam ezt így hetekig?


2020. márc. 21. 13:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Menj vissza a lakásodba!
2020. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Ültesd le őket magaddal szemben, és kérdezd meg a pasitól, mi a célja, az, hogy menj vissza, ahonnan jöttél, azért furkál? Hogy ezt akarja, jól látod? És ha a reakcióiból azt veszed észre, hogy beletaláltál, akkor igen, költözz vissza. Ez a dolog júliusig el fog tartani.
2020. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Saját lakásod helyett hazamentél önszántadból? Visszamennék a helyedben
2020. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Beszelnék velük a helyedben. Aztán ha nem hat, mondd meg anyukadnak, hogy beszeljen a férjével, kulonben visszamész.
2020. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy fejezze már be, mert nem lehet mindenki olyan, mint ő. És amiért nekem jó bent, attól nem vagyok rosszabb/kevesebb, mint ő. Meg hogy ő csak viccel... Oké, vicceljen egyszer-kétszer, de már ha lemegyek kávézni reggel, hallgatom a b_szogatást. Ha hazajön, jön fel a lépcsőn, benéz hozzám, hogy "csak nem megint az ágyban fekszel?" és bármikor "összetalálkozunk", beszól. Ez nekem baromira nem vicces már.
2020. márc. 21. 13:16
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

Hát, először is egyetemistaként hogy tudtál saját lakást venni?


Másodszor: Lehet az a baja hogy nem segítesz semmit nekik, csak fekszel és csinálod a semmit.

2020. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Thispain ***** válasza:
85%
Szerintem tedd fel neki a kérdést, amit #2-es írt, utána a válasz függvényében vagy beszélj anyukáddal is, vagy használj fülhallgatót, és hagyd figyelmen kívül a csávót.
2020. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Hatos: közöd?


Kérdező: közöld nyugodt hangon anyukáddal, hogy ha nem fejezi be a krapek, akkor elmész. Semmi, de semmi köze hozzá. Én szeretem a természetet meg jönni-menni, de falra maszom az ilyen túlfűtött jaj-de-tevékeny-vagyok alakoktól.

Voltaképpen semmi értelme így ott lenned.

Amúgy most ugrott be: esetleg ő akar valamit anyukaddal tevékenykedni, és ezért szeretné, ha néha távoznál?

2020. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán minek mentél haza? Ha egyébként képes vagy egy hónapig egyedül megélni, akkor egy évig is megy.

Nekem eszembe sem jutott volna ilyen butaság, elöre boritékolható volt, hogy ez lesz belöle.

Fogd a cuccaidat és minél elöbb menj vissza, mielött tényleg kijárási tilalmat rendelnek el, akkor ugyanis anyádnál ragadsz.

2020. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, légy olyan kedves, és ne akarj az anyagi dolgaink között nézelődni! Nem hinném, hogy az a kérdéshez kapcsolódnak, hogy hogyan/miből lett lakásom! Kétlem, hogy én lennék az egyedüli fiatal, aki ilyen cipőben van.


Segítség: anyukám tisztaságmániás. A szobámat, fürdőszobámat rendben tartom, kimosom a ruháimat, vasalom is őket, ha szükséges, de ez 24 órából max. 1-et tesz ki. Alszom mondjuk 10 órát, még így is 13 órám van lenni "csak úgy". Mivel anyukám elég temperamentumos, és szerinte minden csak úgy jó, ahogy ő csinálja, sok esélyem nincs segíteni. De nem is igényli, sosem tette. :) Mert úgy érzi, hogy mindent ő tud jól megcsinálni csak. Ennyi erővel a férje is segíthetne, ő sem teszi, inkább biciklizget egész délelőtt. Az mennyivel jobb?!:) Vagy ő férfi, ezért nála elnézhető?

2020. márc. 21. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!