Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám titokban cigizik, csinálj...

Apám titokban cigizik, csináljak valamit? Vagy nem az én dolgom?

Figyelt kérdés
Az van, hogy apám elég régóta titokban cigizik. Az öcsém és én is óvodások voltunk, mikor rájöttünk a kis titkára. Nem tudom, kéne-e tennem valamit. Anyukám utálja a dohányzást, emlékszem, ha kiskoromban dohányzást imitáltam egy bottal, akkor elég mérges lett rám.

2020. márc. 25. 00:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Semmit.
2020. márc. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Azért ovitól elég sok év eltelt e kérdésig, nagyon távol kell élni ahhoz fizikailag, hogy ne vegye valaki észre, hogy cigizik egy ember. Azt is megérzem ha az autómba ül valaki aki előtte cigizett. Szóval trollkodsz, kamu vagy, ilyen nincs, költözz el.
2020. márc. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Finoman rakerdezhetsz anyudnal: "apa még szerinted is cigizik vagy csak en veletlen lattam ragyujtani?" :-)


A ferjem biztos vagyok benne, hogy dohanyzik, de belehazudik a kepembe, hogy nem. Pedig erzem a kabatujjan, ruhaujjan, a mobilja tokjan es a lelegzeten is. Igaz allitja dehogy, nem, nem, de ezt rengetegszer eljatszotta, aztan kiderult ja de megis. En orultem, amikor a gyerek elmondta. Legalabb azota tisztaban vagyok azzal, hogy a gyerekemre szamithatok, a ferjembe meg nem szabad megbizni, hiszen barmi masrol is ugyanigy tudna es fog is hazudni.

2020. márc. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Az én apám is. Mindig csak akkor gyújtott rá ha munkába kocsival volt egyedül. Mindig ott volt a kesztyűtartóban egy bontott dobozzal és sohasem vitte magával. Majd eltelt egy-két év vagy több és azt látom hogy meg vannak sárgulva a cigik olyan régen nem gyújtott rá. Szóval leszokott róla. Szerintem apuka is leteszi majd.
2020. márc. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan NINCS, hogy egy nemdohányzó nem veszi észre a párján, hogy dohányzik! Anyukád tudja, úgyhogy felesleges árulkodnod.
2020. márc. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
felesleges macerálni, elég baj az neki, hogy függő. Tudom, én is az voltam. Bizony aki nem dohányzik, az megérzi, ha valaki akár egy cigit is elszívott. Nem kell forszírozni, ez egy stressz levezető. Az jobb, ha egy fiatalabb szeretője lenne? Inkább dohányozzon(titokban természetesen)
2020. márc. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

#3

"a gyerekemre szamithatok"

Mindaddig, amíg a gyerek úgy látja, hogy haszna van belőle.

Aztán, az idő múlásával rájön, hogy haszna megduplázható, ha apjának is spicliskedik.

Családi életed alapja a dühöngő bizalom - és jsj lesz neked, ha a gyerek rájön arra, hogy dupla haszna van abból, ha apjának IS spicliskedik.

2020. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én anyura szóltam már nem tudom mi volt, azóta nem dohányzik szerencsére.
2020. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

# 5: pont ezt akartam írni! :)


KIZÁRT, hogy egy dohányoson ne lehessen megérezni a szagot! Akármennyi mentolos cukrot, vagy más szagközömbösítőt használ utána!


Megint valami hülyegyerek unatkozik itt...

2020. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érezni a szagot. Kérdező, apukád valószínű nem"titkolja", hanem elvonul, hogy nektek ne ártson a füst. És hogy ne mutasson mintát. Már talán nem vagytok óvodások, talán megérted ezt, hogy nem ellenetek, hanem értetek van.

De hát a gyerekek nem mindig értik meg ezt.

József Attila egy versében így ír, szomorúan, visszaemlékezve a gyerekkori tévedésére:


"Kis lábaskában hazahozta

kegyelmeséktől vacsoráját,

lefeküdtünk és eltünődtem,

hogy ők egész fazékkal esznek - -"


[link]

2020. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!