Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a szüleimnek,...

Mit mondjak a szüleimnek, családomnak, miért nem költözünk össze a barátommal?

Figyelt kérdés
Elég nehéz helyzet... Gimis korunk óta együtt vagyunk (15 évesen jöttünk össze), már 22 évesek vagyunk. Őszintén én már 18 évesen, az érettségi után reméltem, hogy felhozza az összeköltözést, mert nagyon sokat voltunk együtt már gimnazistaként is. Pl. hétvégente együtt aludtunk már 10.-ben, minden családi eseményen ott voltunk a másikkal, ő jött velünk nyaralni, én velük. Szóval nem volt az a szintű tiltás, amit itt az oldalon láttam néhány kérdésnél. Miután elballagtunk a gimiből, utána meg nonstop egymásnál voltunk, szóval én számoltam azzal, hogy előbb-utóbb felhozza ezt. Főleg, hogy én kaptam lakást azon a nyáron, az ő szülei meg kicsit stresszeltek, hogy 110-130 ezer csak az albérletre fog elmenni neki. De nem mondta, anya meg mondta, hogy ne erőltessem, meg nehogy azt gondolja, hogy ez ilyen könyöradomány részemről. Meg hogy nézzük meg, hogy a gimis kapcsolat kibírja-e az egyetemet. Kibírta, és akkor is szinte mindig nálam volt, heti 4-szer minimum ott aludt, szóval felesleges volt neki egy másik lakást fent tartani. Eltelt így egy jó év, és én utána mondtam, hogy amúgy rengeteg cucca ott van nálam, nagyon keveset van az albérletében és odaköltözhetne teljesen, egyszerűbb lenne. Ő viszont nem akart, mert más a napirendünk, lehet zavarnánk egymást, meg most minek vesződjön a költözéssel, miért nem jó ez így. Utána még párszor felhoztam, de ne gondoljátok, hogy ez így napi téma, hanem úgy fél évente/évente kb megkérdeztem. Mindig csak hárított. Most is itt van ez a vírus, és mondta apa, hogy nem kéri, hogy menjek haza, mert itt van az életem Budapesten, ezt ő is tudja, de akkor legalább a barátommal egy helyen legyünk, egy kamrát töltsünk fel rendesen, ne az legyen, hogy ő folyton ingázik át egész Budapesten. Mondtam ezt neki, és csak kiakadt... Viszont otthon is mindig kérdezik minden családi eseményen, hogy együtt lakunk-e már, mikor lesz esküvő, stb. Nem csak a távoli rokonok, legutóbb anyukám is rákérdezett, hogy hova tart ez a kapcsolat így, ha ő még csak összeköltözni sem hajlandó. Mert pl. itt van az unokatestvérem, 23 évesek a párjával és 3 év után eljegyezte... Én szeretnék esküvőt, családot. A barátomnál viszont ezt nem akarom erőltetni, nem szeretném, hogy azt érezze, kierőszakolom. Közben viszont nem tudok erre sokszor mit mondani, mert mamám is jön azzal, hogy már X, meg Y is menyasszony, pedig csak pár éve vannak együtt, és hogy mire vár ez a fiú...
2020. márc. 26. 16:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
18%
Hát nehogy a nagymama kedvéért köss házasságot má!
2020. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem költöztök össze, mert ő nem akar, csak az időt húzza. Tudom, mert ugyanebben a cipőben voltam évekig. 5 évet csesztem el arra, hogy vártam, mire közölte, nem áll készen semmire! Csak addig nem volt elég töke bevallani!
2020. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
adj neki ultimátumot vagy összeköltözik veled, vagy ne pazaroljátok egymás idejét. Ha ekkor sem hajlandó összeköltözni megkaptad a választ :(
2020. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
88%
Megkap mindent tőled így is, majd hülye lenne felelősséget is venni a nyakába. Kényelmes vagy neki, de többet nem jelentesz neki.
2020. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%

nem tartja komolynak a kapcsolatot. ultimátum, de igazából az is majdhogynem felesleges, mert ha bele is menne, akkor se sülne ki jó belőle.

inkább fizet annyi pénzt, csak ne kelljen felelősséget vállalnia, ezt gondold végig.

2020. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nyugodtan mondd meg, hogy ti még nem döntöttetek az összeköltözés mellett, a barátod még nem tartja aktuálisnak és kész, ennyi. Én azt gondolom, hogy ez kizárólag kettőtök dolga, nektek kell megbeszélni és közösen kell döntenétek. Én értem, hogy egy családon belül szoktak beszélgetni az emberek, ez nyilvánvaló és nem azt mondom, hogy ez így nincsen jól. Viszont én nem tartom helyénvalónak, hogy a rokonok kérdezgetnek, vagy már-már számon is kérik rajtatok, hogy mégis miért nem éltek még együtt, mi lesz így a kapcsolatotokkal, hová tart, esküvő stb., stb. Semmi közük nincsen hozzá. Én ezt nem tolerálnám a részükről.

Egyébként én személy szerint hülyeségnek tartom ezt a "hová tart a kapcsolat" dolgot. Szerintem ez nem így működik, legalábbis nekem ilyen jellegű terveim még sosem voltak és kétlem, hogy később lennének. Szerintem ez magától alakul és én nem tervezném be, hogy akkor most x éven belül össze kellene költözni, x éven belül össze kellene házasodni, x éven belül kellene családot alapítani... én nem ebben látom egy kapcsolat fejlődését, erősségét vagy komolyságát. Én egy évvel vagyok fiatalabb nálad és szerencsére még senki felől nem merült fel, de szerintem hülyét is kapnék, ha valaki ilyenekkel bombázna, hogy mikor költözünk össze, mikor házasodunk össze és így tovább. Azt majd mi magunk tudjuk, majd mi magunk eldöntjük, hogy mi mit, hogyan, mikor szeretnénk vagy egyáltalán szeretnénk-e. Jelenleg egyikünk sem szeretné és nem azért, mert nem szeretjük a másikat, nem vagyunk fontosak a másiknak, nem gondoljuk komolyan a kapcsolatunkat stb., csak szimplán még nem gondolkodunk ilyenekben. Szerintem ennyi idősen még rohadt fiatalok vagyunk, tanulunk stb., így hiába vagyunk együtt évek óta és hiába harmonikus a kapcsolatunk, mi még nem érezzük aktuálisnak ezeket a kérdéseket. A környezetünkben, a családban vagy barátok között sincsen olyan, akinek ennyi idősen ilyen jellegű tervei lennének vagy lettek volna. Nincsen vele baj, ha valaki már szeretne összeköltözni, házasodni stb., mások vagyunk. Viszont ez akkor is két ember döntése és nem családoké, rokonoké, barátoké stb.

2020. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
16-os. Óriási különbség, hogy nálatok egyikotok sem akar a jelen helyzeten változtatni, a kérdező viszont felemás cipőben van. Ő már összekoltozne régóta, a fiú viszont nem akar. Sztem itt nem a szülői nyomason van a hangsúly, hanem azon, hogy ők ketten nem ugyanazt akarják. Kérdező! Ez a srác nem akarja elkotelezni magát, nem tudjuk hogy még nem áll rá készen, vagy soha nem is fog. Ezt csak te tudod megítélni. Ultesd le, kérdezz rá kérek-perec, majd a reakciója alapján dönts, hogyan tovább.
2020. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
71%

Ez az ember egyszerűen nem akar összeköltözni veled, és csak mondvacsinált indokokat hoz fel. Szerintem egyáltalán nem akar elköteleződni, nem tervez veled. Lehet, hogy jobban járnál, ha ezután te sem terveznél vele (persze előbb meg kellene próbálni utoljára megbeszélni ezt a dolgot).

Egyébként számomra az is elszomorító, hogy te meg azért akarnál már házasságot, mert a rokknok kérdezgetik, meg az unokatestvéred már "leelőzött". Ha nem magad, hanem mások miatt akarsz házasodni, akkor szerintem te sem gondolod túl komolyan ezt a kapcsolatot.

2020. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%
De hogyhogy mit mondj? A párod, akivel amúgy az életedet tervezed leélni, nem hajlandó veled elkezdeni a közös életet és kifogásokat gyárt, és neked az a legnagyobb problémád ezzel kapcsolatban, hogy hogyan magyarázd ezt ki a családod előtt? Ne magyarázd ki. Magyarázkodjon ő. Mikor legközelebb mindketten ott vagytok, hozd fel kerek perec, hogy hát szoktátok kérdezni, hogy mikor költözünk össze, és hát sajnos nem tudom, a Pista nem akar, ugye, Pista? Ha már nem hajlandó veled továbblépni, vállalja fel, és azt is, hogy miért, te meg ne azzal legyél elfoglalva, hogy hogyan falazzál neki, hanem képviseld az érdekeidet. Ezen kívül gondold át, hogy mennyire érdemes ezt folytatni egyáltalán, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy a párodnak rohadt kényelmes, hogy mindig van egy elérhető csaj, aki ugrik, ugyanakkor a jó kis agglegényéletét is félig-meddig megtarthatja, és ha jön egy jó kis alkalom valaki mással, nem lesz nagyon bonyolult dobni téged. Ne legyél balek. 35n
2020. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
43%
17-es Egy szóval nem írtam, hogy egyforma lenne a két helyzet. Sehol nem írtam semmi ilyesmit, olvasd vissza. A mondandóm lényege az, hogy a tökömet sem érdekelné, hogy a családom vagy bárki más mit mond és mit gondol. Azon a két emberen múlik, akik kapcsolatban vannak egymással és éppen ezért nekik kell megbeszélni. Teljesen felesleges belekeverni, hogy mások mit gondolnak, mit mondanak, mit képzelnek stb., mert abszolút nem releváns.
2020. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!