Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti találkoztok most szülőkkel?

Ti találkoztok most szülőkkel?

Figyelt kérdés

Apukámék nagyon hiányolják az unokát, és szeretnék, ha hétvégén elmennénk hozzájuk. Nem idősek, 52 évesek.

Nem tartom jó ötletnek, az eszem azt súgja, ne menjünk. Viszont már nagyon ki vagyok én is akadva attól, hogy senkivel nincs kapcsolat a gyereken és a férjemen kívül... Senki se beteg amúgy. Ti mennétek?


2020. márc. 30. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szuleim hasonlo koruak.

En kulfoldon dolgozom, es az o es mindenki erdekeben ugy dontottem itt maradok kulfoldon, amig a helyzet egy picit jobb nem lesz.

2020. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha hetek óta otthon vagytok és nincs kontakt mással, akkor nagyon kicsi az esélye annak, hogy fertőzöttek lennétek. Plusz a szüleid elég fiatalok is, nincsenek a veszélyeztetett korosztályban, szerintem elmehettek. Mindenkinek jót tenne egy kis kimozdulás/unokázás.
2020. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagypapaként élem ezt át: nem túl messze laknak a lányomék, ráadásul az én anyukámat is befogadták a járvány idejére, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

Húszpercnyi autózásra vagyok tőlük, de semmiképp sem tenném tönkre az eddig befektetett munkájukat az önzésem, a hiányérzetem miatt.

Örülj, hogy senki sem beteg nálatok, a többség pont így van ezzel, de nem tudhatod, nem hordozod-e magadban a fertőzést?

Ha a világ másik felén laknátok egymástól, akkor sem bírnád néhány hétnél tovább a saját szűken vett családodat?! Ez igazán riasztó.

2020. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy találkoztunk a nagyszülőkkel, hogy sétáltunk egyet rgyütt, de próbáltunk távolságot tartani és maszkban vltunk. Attól még, h. nem beteg valaki lehet vírushordozó. Ha mindenképpen találkoztok, szerintem ne zárt térben. Szóval ne most ebédeljetek együtt..
2020. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék. Nem véletlen a kijárási korlátozás, és a tisztifőorvos is nyomatáékosan felhívta a figyelmet arra, hogy erre az időre a családi összejárást szüntessük be. Nem viccből vagy rosszakaratból kérik ezt. A másik meg, hogy ha nem mondták el még ezerszer, akkor egyszer se: tünetmentesen is hordozhatja valaki a vírust. Egyelőre április 11-ig szól a korlátozás, be kell tartani, mert ha mindenki így áll hozzá, hogy jaj, de csak egy kicsit ide megyek meg oda megyek, hát mit árthat az, akkor az egésznek semmi értelme, és oda jutunk, mint ahova az olaszok meg a spanyolok.
2020. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hiányzik a fiam, menyem, unokám, de már hetek óta nem találkoztunk. A fiam ugyan home office-ban dolgozik, a gyerek nem jár oviba, a menyem viszont bankban dolgozik, nekik menni kell, a bank nem zár be, és ott azért sok emberrel találkozik, ezért inkább nem jönnek. Egyenlőre marad a telefon és a Skype. Nekem elég kockázat az is, hogy a másik fiammal együtt élek, bár második hete ő sem dolgozik, csak a boltba ugrik le néha, ha nagyon muszáj, de így legalább nem vagyok teljesen egyedül.
2020. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Telefonáljatok, skypoljatok, és gondoljatok arra, hogy a háborúban éveket kellett kibírni úgy, hogy levelet se kaptak egymástól az emberek. Ők is túlélték, illetve nem feltétlenül, de nem az elszigeteltségbe haltak bele. Olvass, keress a neten tornavideókat, tanulj meg horgolni, fecsegj a barátnőiddel Messengeren, tökéletesítsd a háztartásodat, és vidd sétálni a gyereket néptelen helyekre. Csak ne felejtsd el fertőtleníteni a kezedet, a liftgomb, kapu és hasonlók érintése után.

Lehet hogy se ti, se a szüleid nem betegedtek meg, de itt a családnál jóval nagyobb közösség érdekeiről van szó.

Vírushordozó bármelyikőtök lehet, és egy találkozás pont elég ahhoz, hogy átadja a fertőzést. Lehet, sőt valószínű, hogy annak se lesznek komoly tünetei, aki a családotokon belül megkapja a másiktól, viszont ő is továbbviszi egy új embercsoportba, és előbb-utóbb lesz valaki, aki súlyosan megbetegszik.

Az átadás minden elszigetelődés ellenére megtörténhet. Beszállunk a liftbe, megfogjuk a bevásárlókocsit, a lépcsőkorlátot, ügyetlenül vesszük le a kesztyűt... Bármilyen óvatos vagy, itt nagyon könnyű hibázni.

2020. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én meglátogatom az egyedül élő anyámat hetente kétszer. 7-10 naponta bevásárolok (neki is), ezen kívül nem megyek sehova. Persze, felhívom telefonon minden nap, de az nem ugyanaz. Ha azt mondanák, pár hétig tart ez, akkor nem mennék. De itt hónapokról, esetleg egy évről (vagy többről) van szó. Lehet, hogy vírus nélkül sem éri meg a végét. Mi vállaljuk ezt a minimális kockázatot.
2020. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyünk. Apu 65, anyu 59 éves, de nem tudjuk, nem vagyunk-e vírushordozók. 7 hónapos az unokájuk, én jelenleg 2 hónapos terhes vagyok. Félek és féltek mindenkit. Skype-on, messengeren, viberen beszélünk. Inkább ez a pár hét, mintsem valakit elveszítsünk a saját türelmetlenségünk miatt.
2020. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyen koruak a szülők, de nem találkozunk. Honnan tudod, hogy ne ad isten pont most bujkál benned vagy bennük? Akkor át is adtatok egymásnak. Hidd el, egy világ van most abban a helyzetben, amiben ti is, de ez van, ki kell bírni. Maradj otthon, kamerazzatok, ne menjetek sehova.
2020. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!