Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg nagyszülői...

Hogy oldjátok meg nagyszülői segítség nélkül a home office-t és home ovit?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, én és a férjem pedig itthonról dolgozunk (napi 8 órás, grafikai munka). ez a karantén, ovi megszűnés nagyon betette nálam a kaput. Itthon van a fiam egész nap, 3,5 éves, kb 10 percig találja egyedül fel magát, így nehéz mellette dolgozni. Vagy én, vagy a férjem teszi félre a munkáját és van a gyerkőccel, ami miatt nagyon torlódnak a befejezetlen munkáink. Az ügyfelek hívogatnak, türelmesek azért, de ennyire nem. Nagyszülők nem tudnak most segíteni, mert ők is dolgoznak, így nem kontaktolunk velük, csak heti egyszer beszélünk kerítésen keresztül 5 méterről 20 percig. A házimunka, a kajafőzés, a munka, a gyerek minden ránk marad és mivel mindig a gyerek az első ugye, így a többi szép lassan torlódik fel.

Tudom, hogy van ennél rosszabb helyzet is (apa sincs otthon, több gyerek van, stb...), de adjatok tanácsot, ti hogy oldjátok meg, h minden működjön?



2020. ápr. 5. 16:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Mi amikor gyereket vállaltunk, úgy vágtunk bele, hogy a nagyszülők segítsége nélkül is képesek legyünk felnevelni őket. Bár mi nagyszüleink sosem voltam képben egyéb okok miatt ( apai nagyszülők nem élnek, az én szüleim sincsenek. Apám sosem volt, anyám alkoholista, sosem érdekelte az unokák) 4 gyermekünk van ( 5 éves fiú, 4 éves ikrek lányok, 2 éves fiú) Mindannyian otthon vagyunk, mi is otthonról dolgozunk most. De mindig megoldjuk. Mi úgy oldjuk meg, hogy a gyerekek olyan 7-8 órkor ébrednek. Addigra már elkészítem az ebédet, elmosogatok, a mosógép is megy. Reggel 10-ig én foglalkozom velük, majd csere. 2 óránként váltjuk egymást. Igaz este 9-10 ig dolgozunk, de este már könnyebb mert a gyerekek is mesét néznek, majd alszanak.

Takarításba játékosan bevonnom őket is. Ha sok a meló akkor rajzversenyt hirdetek, és az is majdem 1 órás.. Csendben rajzolnak, festenek, mi meg félszemünk rajtuk de dolgozunk. Minden megoldható.

2020. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
1-es, megkérdezhetem, hogy így konkrétan hány óra érdemi munkát végeztek? Nekem pl. napi 8 órát kell dolgoznom és nem is akármikor, mert 7:30-16:30 között a gép előtt kell ülnöm (fél óra ebédszünet van). A férjemnek kb. napi 10 óra munkája van és ebből kb. 5-6 óra, amit nem ő határoz meg és ott kell ülnie a gép előtt. Tehát nem olyan egyszerű ez, hogy én vállaltam és oldjam meg. Úgy vállaltam, hogy oviban/suliban lesz, amikor dolgozunk. Egyébként nekem könnyű, mert már 7 éves és elvan egész nap, nem tudom mit csinálnék, ha 3 éves lenne.
2020. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Egyikőtök dolgozhat éjjel, a másik alszik. Nappal váltjátok egymást. főzni is lehet éjjel, mosogatni is, ha kertes házba vagytok.
2020. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
első vagyok. Napi 8-9 órát kell dolgoznunk. Ezért van, hogy a férjem sokszor este 11-kor végez, vagy ahogy írtam azért a gyerekek pár órára lefoglalják egymást, így akkor megy a meló is. Én ha munkába mennénk reggel 8-tól 5-ig dolgoznék. Most ez kicsit varriálva van. Ha tudok reggel 5-6-7 órakor dolgozom, (közben felteszem az ennivalót, bepakolok a mosógépbe stb) és van amikor a gyerekek este 8 órakor mesét néznek, majd alszanak, akkor is dolgozunk 2-3 órát. Minden megoldható, és ilyen helyzetben elfogadják a megoldásokat is.
2020. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsések vagytok, hogy ilyen a munkátok és a munkáltatótok. De én sem szeretnék panaszkodni, mert a kislányom egy tündér és megérti, hogy egész nap le kell magát foglalnia. Nem minden gyerek ilyen és ez nem a szülők hibája.
2020. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

beosztottuk.

Én dolgozom 6-10; 14-18. Férjem 6-8; 10-14 és este nyolc után még egy kicsit. Simán megoldjuk.

2020. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

"Mi amikor gyereket vállaltunk, úgy vágtunk bele, hogy a nagyszülők segítsége nélkül is képesek legyünk felnevelni őket."


Jajj, de bírom ezeket megmondó, tökéletes embereket. Remélem egy világjárvány mellett az atomháború és zombi apokalipszis lehetőségére is maximálisan felkészültetek gyerekcsinálás előtt.

2020. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
49%
Nekem már két kamasz gyermekem van, szerencsére szorgalmasak, elég jól ment az átállás a digitális oktatásra. De azért olykor természetesen be kell segítenem. Én otthonról dolgozom, adminisztratív munkakörben, így hogy a gyerekek már nagyok, működik.A házimunka is belefér részben, ami nem, az marad hétvégére, nem stresszelek miatta. Viszont a kolléganőm előtt megemelem a kalapom, aki két pici mellett kénytelen otthonról hasonló munkakört ellátni...Ő reggel nagyon korán kel, igyekszik előre dolgozni, mire a gyerekek felkelnek. Minden üres fél órát, alvásidőt kihasznál, majd amikor a férje megjön és átveszi a gyerekfelügyeletet, akkor áll neki újra.
2020. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Persze, mi sem a nagyszülőknek szültük, de ehhez képest ők minden héten 2x itt tobzódtak a ház előtt (karantén előtt) és nem lehet őket lerázni. Azt hiszem, talán szeretik a kissrácot. :D :D :D

Viccet félretéve, köszönöm a válaszokat. Mindenkiét.

Nálunk az van, hogy általában délelőtt (8-12) én vagyok a gyerekkel, aztán délután (12-18) a párom. 19-kor fektetjük felváltva a gyereket és utána még dolgozunk 23-ig, éjfélig, van hogy éjjel 2-ig, attól függ, mennyire bírjuk vagy mennyire vagyunk fáradtak.

Hétvégén a kertet rendezzük, mert pont tavaly ősszel fejeztük be a házat, most tavasszal kezdtük volna a kertrendezést, térkövezést, füvesítést, stb... és most itt állunk a félkész udvarral és se egy kerti asztalunk, se egy nyugágy, ráadásul egy félkész építési területből kellene kettőnknek most valamit kihoznunk, ha már más nem jöhet ide be, úgyhogy én nagyon úgy érzem, hogy minden percünket kimaxoljuk és nagyon vágyom már egy kis lazításra. Ha kész kert, nagyobb gyerek lenne, úgy biztos más, meg azoknak is más lehet, ahol nincs gyerek, vagy a nagymama is a családdal lakik vagy ahol olyan munkája volt a szülőknek, ahonnan most úgy küldték őket haza, hogy otthon nem kell home office-olni. De biztosan nem egyszerű ez most senkinek. Azért írjatok még, mert már így is olvastam jó ötleteket, nem beszélve arról, hogy lelkileg is feltölt, ha olvashatok arról, hogy hogy oldja ezt meg.

2020. ápr. 5. 19:00
 10/25 A kérdező kommentje:

Bocsi, ezt elírtam:

Nálunk az van, hogy általában délelőtt (8-12) én vagyok a gyerekkel, aztán délután (12-16) a párom. 16-19 közé tesszük be a napi egyéb más teendőket, a gyereket meg felváltva belevonjuk vagy vigyázunk rá.

2020. ápr. 5. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!