Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bűn, ha nem akarok...

Nagy bűn, ha nem akarok családot és szingli maradnék?

Figyelt kérdés

A nagy családomból és a számtalan rokonokból nem kedvelek senki. Mind olyan porias család.

Én sem vagyok túl okos, sok mentális betegségem van (9) az anyám jóvoltából és tartok attól, hogy a gyerekeim is olyan hülyék lesznek,mint én vagy olyan kibírhatatlanok mint a testvéreim.

A tapasztalataim szerint a családdal sok gond van. Sokkal kényelmesebb, ha nem kell másokkal fogalkozni.

Felmerülhet az a kérdés,hogy mivan ha szerelemmel? Több felkérést kaptam és mindig egy fura érzés fogot el, így én meg nem tudok párkapcsolatban élni. A szexuális kapcsolatot még elfogadom, de nem rajongok érte. Természetesnek tartom. Ugymint a családot, de egy ideje nagyon elment a kedvem tőle.

Vélemény?


2020. ápr. 18. 00:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz!:) Nem bűn. És nem vagy hülye, ne beszélj így magadról! Ha így érzed helyesnek, akkor jól döntöttél!
2020. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
93%
Mégis kinek és miért lenne bűn? Ilyeneket úgy gondolom nem kérhetnek rajtad számon, csak a Te döntésed, éld az életed, ahogy csak szeretnéd! ;-)
2020. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Senkinek nem tartozol magyarázattal ezért ,nincs köze hozzá másoknak ,hogy éled az életed.
2020. ápr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%

Ne aggodj nem lesz csajod es szuz maradsz vagy ha mar nem vagy szuz..a jobb kezed lesz az orok parod senki mas nyugi! Eleg visszataszito amit irsz huszas no vagyok, megnyugodhatsz nem fognak rohanni utanad a bomba nok!


Jo ejszakat.

2020. ápr. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem bűn dehogy is! A te életed, a te érzéseid. Viszont a mentális egészséged érdekében, kívánom, hogy eljuss a belső önszeretet, elfogadás, megértés, önbizalom magasabb fokára, és öreg korodra 4-5 unoka rohangáljon körülötted,akik megtöltenek szeretettel, és megfiatalítanak :)
2020. ápr. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Életedet úgy éled ahogy szeretnél, senkinek sem tartozol magyarázattal, sem védekezni nem kell. Ettől függetlenül az "úgy gondolod hogy gyerekeid..." "családdal csak baj van" stb kijelentések nem biztos, hogy igazak, lehet, ha családod lenne, teljesen megváltozna az ezzel kapcsolatos vélekedésed. Én csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy sokszor nem az adott dolgok miatt döntenek az emberek úgy ahogy, hanem kialakult vélekedések, elképzelések miatt, melyek nem feltétlenül valóságosak.
2020. ápr. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

"Ne aggodj nem lesz csajod es szuz maradsz vagy ha mar nem vagy szuz..a jobb kezed lesz az orok parod senki mas nyugi! Eleg visszataszito amit irsz huszas no vagyok, megnyugodhatsz nem fognak rohanni utanad a bomba nok!"


Te hol olvastad,hogy a kérdező egy casanova szeretne lenni?

Mert én úgy értelmeztem,hogy nem annyira fontos neki a szexualitás,hogy azért egy párkapcsolatot tartson fenn.


Másrészt a kettőnek semmi összefüggése sincs.

Attól,mert valaki egyedülálló,még lehet szexpartnere,ahogy a párkapcsolat is lehet szexmentes.


A hozzád hasonló lányok pedig általában azt hiszik,hogy hatalmas érték van a lábuk között.

Sajnos majd te is rá fogsz döbbenni,hogy idővel majd megunnak,a legjobbat is,és bizony idővel mindenki egyre öregebb lesz,a párkapcsolat és a család nem arról szól,hogy szexelni fogsz életed végéig.


Pontosan,ha valaki inkább szexcentrikus,akkor pont nem való neki a család,mert nem fog tudni hűséges maradni.

Legalábbis az ilyen nagyon ritka,mint a fehér holló,főleg férfiben.

2020. ápr. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

A kérdezőnek válaszolva,és az előző kommentelő,aki szerint a családdal "csak a baj van" nem mindig igaz.


Hát,persze nem minden esetben.

Ha jó helyre születsz,a szüleid kiegyensúlyozott,egészséges,felnőtt személyiséggel rendelkező emberek,akkor már könnyebb.

Jobbnak fogod látni.


De a kérdező,ahogy leírta nem ilyen családból jött.

Prolik,mentális betegséges.

Na,ezek tényleg nem a legjobb alapok sajnos.

Tapasztalatból írom,mert az én családom is hasonló.


És bizony nem tudhatod,hogy bizonyos betegségek mennyire genetika függőek.

Hiába egy jó környezet,a genetika felülírhat mindent,persze nem törvényszerű,de kockázat.

És az már jó dolog,ha valaki elgondolkodik ezen.

Sajnos sok beteg ember átgondolatlanul is szaporodik,mert sajnos azt tolja a média mindenhol,hogy máshogy nem lehet élni,csak ez a helyes út.

Lassan 8 milliárdan vagyunk,de a legtöbb ember szeretne gyereket,de a jövőjükre sokan nem is gondolnak.


És egy beteg embernek,aki halmozottan hátrányos helyzetű,több betegsége van,önmagában is baromira nehéz az élet,saját magáért is küzdeni,mint egy egészségesnek.

És bizony nem kell még nagyobb terhet vállalnunk,ha már így is van mivel küzdenünk.


Ráadásul a mentális betegséggel élőknek mindig meg kell küzdenie a társadalommal,mert sokkal kevésbé elfogadóak velük szemben,mint mondjuk a testi fogyatékkal élőkkel.

2020. ápr. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
Nem nem bűn. Az átlag úgyis olyan mint te vagy: be van tojva hogy magán kívül mással is törődni kéne, úgyhogy nem akar családot. Egoistának , önzőnek lenni sem bűn.
2020. ápr. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

10#!-es látom azért megragadtad a lényeget. Akkor lenne önző, ha a világra hozna 5-6 pulyát, mint a szegénynegyedben, hogy majd csak az utca kineveli az jövő generációját...


9#Az utolsó előtti nagyon szépen leírta, minden szavával mélyen egyet értek!

2020. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!