Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez tényleg rossz így?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz a barátom nővérének az esküvője, amire engem is meghívtak.

A barátom nővérének ő a tanúja.

Na most, az a szituáció, hogy a barátom nővére úgy döntött, nem ülhetek a fő asztalnál, mert úgy nem lenne meg a szimmetria.

A fő asztalt úgy kell elképzelni, hogy a barátom nővére, a vőlegénye, a szülők mindkét fél részéről és a tanúk.

Mivel a vőlegény részéről a tanúnak nincs párja, ezért nem lenne szimmetrikus ha én meg ott ülnék a barátom mellett.

Szerintetek ez így jó? Csak mert engem kicsit bánt, meg olyan kiközösített érzésem van emiatt.

Elég rossz lesz nézni, hogy az egész familia egy asztalnál ül, nevetgélnek, elvannak, én meg egy teljesen másik asztalnál fogok ülni, megjegyzem vad idegenekkel.

Arról nincs szó, hogy esetleg nem kedvelne, mert kedvel. Rengetegszer hívott el közös programokra úgy, hogy így négyen voltunk a barátom meg a vőlegénye.

Szóval ez csal szerintem fura így?

Úgy tudom az esküvőkön nem szokás szétválasztani a párokat, pláne ha ilyen közel áll a családhoz.



2020. ápr. 18. 18:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
32%
Igen, jó így.
2020. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje vagytok együtt?
2020. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg nem jó így.
2020. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
81%

Én megértlek, de ezt valóban így szokták csinálni.

Gyakorlatilag hivatalosan még nem vagy családtag (menyasszony, feleség)a másik tanú sem vagy, így akármilyen rossz is neked, nincs helyed a főasztalnál, mert ez most nem rólatok szól.

Egyébként nem mindegy, hogy ki mellett eszed meg a kaját?

Utána már úgyis oldódik a hangulat, emberek táncolnak, jönnek-mennek beszélgetnek, ide ülnek, oda ülnek, azt a kis időt meg, míg mennek a köszöntők, kibírod a másik asztalnál.

2020. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Másfél éve vagyunk együtt.

Igen tudom, hogy nem vagyok a család tagja, de ez így akkor is kicsit rossz érzés, hogy gyakorlatilga a család összes tagja ott lesz kivéve engem, egyedül én nem leszek ott.

Így aztàn még annyira se érzem magam a család tagjának.

Nem is szóltam bele, a barátom ugyan megkérdezte, hogy szóljon-e a nővérének, hogy nekem nem tetszik annyira, de isten ments, hogy bele szóljak, tudom, hogy ez róluk szól, ez az ő esküvőjük, legyen olyan amiyennek ők akarják.

Csak kicsit rosszul esik, hogy mindenki a párja mellett lehet engem kivéve aki történetesen az öccse/tanúja párja vagyok.

2020. ápr. 18. 18:28
 6/47 anonim ***** válasza:
44%

"Igen tudom, hogy nem vagyok a család tagja, de ez így akkor is kicsit rossz érzés, hogy gyakorlatilga a család összes tagja ott lesz kivéve engem, egyedül én nem leszek ott."


Nem vagy a család tagja. Ennyi.

2020. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Azt hozzá teszem, hogy eleinte még úgy volt, hogy a fő asztalnál ülök, tehát a szemükben ennyire már oda tartozom.

Meg is lepődtem mikor mondták, mert arra számítottam, hogy nem ott fogok ülni, erre a barátom nővére, idézem: “persze, hogy ott fogsz ülni, a tanúmmal jársz”

Szóval lehet csal ezért esik kicsit rosszul, mert nem arról van szó, hogy nem akarnák, hogy oda üljek, csak idő közben a vőlegény tanúja mégse hoz párt, ezért én se ülhetek már ott.

2020. ápr. 18. 18:32
 8/47 anonim ***** válasza:
23%

együtt is éltek?

bár mondjuk, akár együtt éltek, akár nem, 1,5 év után én egy ilyen meghívásra "köszönöm, de nem" választ adnék

2020. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Nem élünk együtt, tanulunk még mindketten.

Viszont egy nagyon befogadó családról van szó.

Fél évesek voltunk mikor meghívtak magukkal nyaralni 2 hétre.

A nővére pedig a szilveszteri bulijába hívott meg mikor 2 hónaposak voltunk.

Nagyon sokszor voltunk együtt bulizni is.

A tavalyi szilvesztert pedig nálunk töltöttük, még a barátaikat is hozhatták.

Az esetek 90%-ban a barátoméknál vagyunk, és mivel sok időt töltünk együtt, már nagyon összeszoktunk, jóban vagyunk.

De mindegy ezek szerint nagyon nem tartozom még a családhoz. :(

2020. ápr. 18. 18:42
 10/47 anonim ***** válasza:
62%

Te se tudod már mi bajod van. Elfogadtad, akkor ne pörögj rajta. Hihetetlen, hogy egyesek nem bírják elviselni, ha 2 percig nem körülöttük forog a világ.

Megeszed a levesed, elcsevegsz az uncsitesókkal, aztán táncolsz a kaniddal, esztek tortát, végül hazamentek és dugtok. Nem tudom mi olyan tragikus ebben.

2020. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!