Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy még manapság...

Hogy lehet, hogy még manapság is sok családban ennyire tabu téma a szex? Nálunk is. L/18

Figyelt kérdés

Sosem beszéltünk ezekről a dolgokról a családomban és most így 18 éves fejjel nagyon hibának tartom. Nem voltunk vallásosak, okos, éretlmes családom van szóval tényleg nem éretem miért kellett/kell ezt a mai napig annyira tanu szinten kezelni.


Emlékszem amikor kisgyerek voltam(még nem tudtam hogy önkielégítek) és a párnához, fotelhez dörgölőztem vagy csak a szobában nézegettem magam a tükör előtt mondták, hogy egy rossz és csúnya dolog. Mára eljutottam arra szintre, hogy zárkozott lettem, nem ismerem a saját testem sem mert ugye rossz dolog szemügyre venni magunkat és másokat és gátlásos lettem a párkeresésben is.


Nem értem miért kell a mai napig ennyire tabu szinten venni a szexualitást aztán meg csodálkoznak, hogy ennyi a felelőtlen fiatal. Hogy lehet, hogy egy felelől a csapból is a védekezés, a szexualitás minden formája folyik de viszont ha másik oldalról vesszük akkor miért van mégis ennyi "tudatlan" fiatal?


Ez kinek a hibája? Kin a felelősség?


2010. júl. 28. 17:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, gyorsan gépeltem...
2010. júl. 28. 17:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a szülőkön.

Nekik kéne tudni, hogy egy bizonyos kor után le kell ülni a gyerekkel, legyen az fiú vagy lány, beszélgetni a szexualitásról és a benne felmerülő kérdésekről.

És mind a két szülőnek, tehát nem csak az anya feladata ez, hisz a férfi oldalt csak egy férfi tudja hitelesen elmondani.

De lusták erre a szülők, úgy vannak vele, hogy ők is megtanulták valahogy ( azért van egy csomó boldogtalan kapcsolat és szexuális kielégítetlenség), majd a gyerek is megtanulja.

ha ez az alap meglenne egy gyereknek, az iskolákban tartott felvilágosítások is sokkal hatásosabbak lennének, mert így, hogy otthon tabu téma gyakorlatilag majdnemhogy felesleges.

Ez a szüleink öröksége, a mi örökségünk és a ki dolgunk megszakítani ezt a hülye hagyományt és a gyerekünkhöz majd másképp állni.

2010. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is az, hogy egy család vallásos, nem jelenti azt hogy tabu téma szex.


A szüleid nem ott hibáztak, mikor leállítottak a fotelhez dörgölőzéskor. Kisgyerek lehettél, még nem magyarázhatták el, hogy mi az.

Gondolj bele, hogy a te kislányod csinálja ezt, és nem szólsz rá. Másnap meg mondjuk jönnek vendégek, és a lányod elkezdi csinálni...


A szüleidnek nagyobb korodban kellett volna erről beszélniük veled. Például mikor szexuális felvilágosítást adtak.

Adtak? Ha nem, kitől kaptad?


Régen ez az iskola feladata volt. Ma már nem kötelezik rá őket, így a tanárra van bízva... ha szemérmes és nem akar erről beszélni, akkor annyiban marad és kész.

Így születnek az olyan kérdések, hogy "Maszturbáltam, ugye nem lehetek terhes?"

És ez nem vicc, ilyen kérdés tényleg volt.

Egyébként van olyan iskola is, ahova a védőnőt hívják ki, hogy beszéljen erről.

2010. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyitottabbnak kellene lenni, ez tény és való.
2010. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szülő sem szívesen veszi tudomásul, hogy az ő gyereke szexuális életet él, azt hiszik, hogy ő nem olyan, még a babák, meg a játékok érdeklik, egy apa sem látja szívesen, hogy az ő kislányát kezelgeti egy fiú, azt hiszik, ha nem beszélnek róla, akkor nincs is ilyen probléma, és ezzel követik el a legnagyobb hibát, ezzel ártanak a legjobban, a gyerek tudatlan, és gátlásos lesz. Össze-vissza szedik a 72 órás tablettát, mert azt hiszik, hogy terhesek lehetnek, de ha meg tényleg védekezni kellene, akkor nem húzzák fel a gumit.
2010. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem tabu téma, csak nem beszélünk róla =/

16L

2010. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két felnőtt gyerekem van, mikor én gyerek voltam, még fehérneműben sem láttam soha a szüleimet, külön hálószobájuk volt, oda be se nagyon jártam. Anyukám ugyan nekem elmondta, amit a mensesről tudni kell, de mindig zavarban volt, ha ilyen témáról kellett beszélni, én meg nem meséltem neki arról, hogy már 13 évesen (ez közel 50 éve volt, és akkor még több tabu volt) elolvastam a Fritz Kahnt. Igaz, hogy édesapám szobájából hoztam ki, oly módon, hogy a könyv borítóját benn hagytam a polcon, és szerencsémre akkortájt nem olvasta valószínűleg, mert nem vette észre. De azért ez nem volt túl jó, hogy mindennek magamnak kellett utánaolvasnom. Aztán meg ez a túlzott szemérmesség sem jött be nekem, csak a fürdőszobában vagy a saját szobámban öltözhettem, még apukám előtt sem "illett", stb. Akkor elhatároztam, ha nekem gyerekeim lesznek, teljesen másképp nevelem őket. Nálunk természetes a mai napig, hogy nyugodtan öltözünk egymás előtt, a fürdőszoba ajtaját sem zárjuk sosem. A gyerekeim minden barátjáról, bnőjéről tudtam, megbeszéltük, hogy majd hogyan védekezzenek, stb. Mai napig is nagyon jó a kapcsolatunk, én nem bántam meg, hogy így neveltem őket. A lányom mai napig a "barátnőm" is, bár már saját családja van, a fiam bnője pedig sokszor velem beszéli meg, amit az anyukájával nem tud.
2010. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így van, pedig 2o éves vagyok és van egy 21 éves nővérem is...a gyerekeimet tuti másképpen nevelem, mert rengeteg aggódástól és feszültségtől megóvom így...bocsi hogy nem segítettem...sajnos vannak ilyen szülők.

Mint pszichológus hallgató és mint pedagógiát végzett is tudom, hogy szükség lenne erre...és végzettség nélkül is bárki rájöhet ennek a fontosságára, már csak abból is ha belekukkantunk a szerelem-szex kategóriába:-S

2010. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj hogy a szex az egyik fontos lételeme az emberi fajnak...söt..titkon motiválnak is rá és a világot is az mozgatja a legjobban...

Még is akkor a tabu tud lenni hogy az ész meg áll..

Ha lesz gyerekem és nemi életet fog élni akkor tudom hogy egészséges és ha még az ilyen jellegű terveiröl is tudomásom van akkor kért-kéretlen tanácsokkal is el látom hogy ne legyen semmi gond belőle...

Ez egy teljesen természetes dolog...szerintem.

2017. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!