Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti el tudnátok fogadni ezt a...

Ti el tudnátok fogadni ezt a fajta bocsánatkérést?

Figyelt kérdés

"Ha megbántottalak, akkor elnézést kérek."


Egyrészről pozitív dolog, hogy elnézést kér, másrészről viszont nem igazán érződik belőle a megbánás, annak átérzése, hogy a másiknak mekkora fájdalmat okozott. Sőt, fel sem ismeri ezt tulajdonképpen, hiszen ott van az, hogy "ha". Mintha azt mondaná: "Én ugyan nem érzem, hogy bántottalak volna, de ha te így érzed (indokolatlanul), akkor tessék, elnézést kérek".



2020. máj. 7. 06:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

El.

Sokszor van olyan, hogy az embernek fogalma nincs róla, hogy a másik miért sértődött be, sok a tulerzekeny ember

2020. máj. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezután átbeszélnénk az adott dolgot és megértőnek bizonyulna, akkor biztosan.
2020. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem. És igazad van. A "ha" és az "elnézést kérek" miatt ez nem bocsánatkérés. Pontosan arról van szó, amit sérelmezel: szerinte nem bántott meg, csak te reagálod túl, de ő "jó" ember, a társadalom jólnevetl, oszlopos tagja, ő viselkedik, udvarias - tehát elnézést kér.


Elnézést akkor kérünk, amikor valakinek véletlenül rálépünk a lábára a metrón vagy a buszon.


Ha valóban megbántottad a másikat, azt úgyis tudod, és érzed, mert van - a legtöbbünknek van - lelkiismereted. Nézz a másik szemébe és kérj bocsánatot és úgy is mondd, hogy tudja, hogy te tudod, hogy hibáztál, megbántottad, és mélyen megbántad. Többé nem teszel ilyet.


Vagy ha nem vagy face to face, akkor úgy közöld, hogy az biztosan azt jelentse: megbántam, sajnálom, tudom, hogy fájdalmat okoztam neked, bocsáss meg. Igyekszem, hogy soha többé ne tegyek ilyet veled.


EZ a bocsánatkérés! A mögöttes tartalom és a szavak pontosan fedik egymást. Nincs csúsztatás, süketelés, játszmázás, a hibák ide-oda tologatása. Ez felelemli azt is, aki bocsántot kér, és azt is, akit megbántottak.


Orbán szereti Gyurcsányt hülyének, bűnbaknak és egyébnek elhordnai az őszödi beszéd miatt. Én nem vagyok baloldali, de pártállástól, címtől, rangtól, nemtől és egyébtől függetlenül tisztelem azt, és felnézek arra az Emberre, aki - bárhol is van, bármit is csinált - elismeri a hibáit és képes azokért bocsánatot kérni (ha kell, egy egész néptől!), és változtatni az addigi rosszon.

2020. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a beszélgetés után történt ez az elnézés kérés. Nem arról van szó, hogy megsértődtem volna, hanem a bizalmam ingott meg nagyon. És ha ő nem látja át ennek a súlyát, akkor legközelebb is megteszi ugyanazt, hiszen nem tudja, mi azzal a baj, amit tett. (Kibeszélés másoknak.) Ezért visszás nekem ez a formális bocsánatkérés, mert a jövőre nézve lehet, hogy nem történik változás, és ugyanúgy visszaél majd a bizalmammal. De ha meg nem bocsátok meg, akkor is én vagyok a rossz. Szóval mindkét esetben rosszul jövök ki. (Amúgy magamban már megbocsátottam, harag nincs bennem, csak szeretném, ha ő is belátná a dolgokat, hogy tiszta lappal indíthassunk.)
2020. máj. 7. 07:28
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

AZ utolsó elég sok hülyeséget összehord meg még a politikát is belekeveri, de ettöl még teljesen hibás a válasza.


Ez a bocsánatkérés szerintem korrekt, ha nem egyértelmü a helyzet.


Ha arról vagy szó, hogy elcsábítottam a párját, vagy tönkretettem a kedvenc alármilyét, akkor nem, mert az egyértelmüen az én hibám.


De ha valamit hülyén fogalmazok és a másik félreérti, vagy véletlen elszólom magam olyasmivel kapcsolatban, amit nem kellett volna - azaz nem az én hibám, csak félreérthetö valami -, akkor tökéletesen megfelel ez a fajta bocsánatkérés.

2020. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hogy válaszoltál.

Ez eléggé az a helyzet, amikor nem szándékos volt a megbántás, ezért nekem elég lenne ez a fajta bocsánatkérés.

Viszont azt még mondd el neki, hogy legközelebb figyeljen jobban oda, hogy ne történjen ilyen indiszkréció véletlenül sem.

2020. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Elnézést akkor kérünk, amikor valakinek véletlenül rálépünk a lábára a metrón vagy a buszon."


Szerintem is, mert ha valakinek véletlenül kellemetlenséget okozunk, akkor helyén való a formális bocsánatkérés, de ha olyannal bántottuk meg a másikat, ami tüskét hagyott a kapcsolatban, akkor azt ki kell valahogy szedni, mielőtt elmérgesedik.

2020. máj. 7. 07:34
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ez eléggé az a helyzet, amikor nem szándékos volt a megbántás, ezért nekem elég lenne ez a fajta bocsánatkérés.


Viszont azt még mondd el neki, hogy legközelebb figyeljen jobban oda, hogy ne történjen ilyen indiszkréció véletlenül sem."


Hát, nálam a kibeszélés elég főben járó és szándékos "bűnnek" számít, de igazad van, talán úgy kellene túllépnem az egészen, hogy (ha már visszacsinálni nem lehet), megkérem, hogy többet ne tegyen ilyet. (Bár jobban örülnék, ha valaki önmagától nem tesz ilyet, mert szereti és tiszteli a másikat, nem pedig azért, mert megkérik rá. De tudom, senki sem tökéletes, én sem, szóval talán elnézőbbnek kellene lennem. Csak még fáj valamennyire.)

2020. máj. 7. 07:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok: a kibeszélés lehet szándékos, meg lehet vélelten is, attól is függ, konkrétan mit mondott és kinek, illetve milyen összefüggésben.

Én egyszer több éve úgy sértettem meg egy barátomat, hogy véletlen rossz helyre órtem ki egy megjegyzést.

A barátom szeret és tud is fözni, de igen füszeres, erös ételeket készít rendszeresen, amik ugyan finomak, de nem mindenkinek tesznek jót.

Egy terhes ismerössel beszélt a barátom és mutatott egy képet a legújabb konyhai müvéröl, a kismama megjegyezte, hogy jól néz ki.

Mi elötte beszéltünk a lánnyal arról, hogy régen sokan úgy sietteték a szülést, hogy összeettek mindenféle erös ételt, amitöl a babona szerint megindul a szülés.

Szóval arra a megjegyzésére, hogy jól néz ki kaja, én visszaírtam neki, hogy persze, csak kapásból megszül töle - ami az elözö beszélgetésünkre utalt és nem volt benne semmi negatív értékelés. A fözös barát viszont úgy értette - mivel erröl a megelözö beszélgetésröl nem tudott -, az ö fözési tudományát kérdöjeleztem meg, és megsértödött.


Ez tipikusan az, amire gondoltam, uygan "kibeszéltem" öt, de nem rossz szándékkal, és csak az összefüggésekböl kiragadva volt negatív, és ez az, amikor a fenti bocsánatkérés jogos.


Mi is utána megbeszéltük az egész helyzetet, utána rendbejöttünk, de azóta fokozottan figyelek, ne írjak vagy mondjak olyasmit, amit az összefüggések ismerete nélkül félre lehet érteni.

2020. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, engem anno a legjobb barátnőm bántott meg nagyon. Fogalma nem volt róla, hogy amit tett, az nekem fáj. Amikor elmondtam neki, elnézést kért, pont ugyanígy, ahogy fentebb leírtad. Megbocsátottam. Honnan kellett volna tudnia, hogy az a valami nekem fájni fog? Vannak alap dolgok, amikkel minden ember tisztában van, hogy megbanthatja vele a másikat és vannak olyan dolgok, amire az egyik ember vallvonassal reagál, a másik meg elsírja magát. Honná tudna valaki, hogy te épp hoyg fogsz reagálni? Sehonnan, max onnan, ha te elmondod. De ha pl te azon elsírod magad, ha én azt mondom, nem tetszik a 100ezres sportcipod, az a te túlérzékenységed es erre nincs mas reakcio, mint az, hogy elnezest ha megbantottalak.
2020. máj. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!