Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyton zaklat a barátom...

Folyton zaklat a barátom kishúga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal 2,5 éve vagyunk együtt, mindketten 20 évesek vagyunk.

A kishúga 12 éves, eleinte utált engem-tipikus amolyan “elveszem tőle a nagytesót” féltékenységi szindróma.

Egy éve járok fel hozzájuk gyakrabban, az utálat átfordult felém amolyan imádattá-rajongássá.

Ha elmegyünk sétálni neki is kell jönnie velünk mindig, ha ketten vagyunk a szobába a barátommal folyton bejön és “közénk fekszik”, odabújik a barátomhoz. Mindig ki kell festenem, együtt kell játszanunk, társasozni stb.

Ne értsetek félre értem, hogy örül mert van egy “nagy” barátnője, de k*rvára sok, hogy reggeltől-estig, 0-24 velünk van, ha ott vagyok.

Szóltam barátomnak, hogy bírom a húgát, de lehetnénk kettesben is néha mert bírom a családját, de elsősorban hozzá jövök nem a kislányhoz.

Szólt a kislánynak( persze nyugodt, szép hangvételben), aki rettenetesen fogadta elkezdett hisztizni, hogy de ő nagyon szeret engem. A szülei persze rám és a barátomra mérgesek, hogy márpedig foglalkozzunk a kislánnyal, mert ő annyira szeret bennünket.

És igen, beszoktuk zárni az ajtót, de minimum 10 percenként bekopog, ha nem engedjük be akkor pedig hívogat és messengeren üzen hogy : KÖNYÖRGÖM HADD MEHESSEK BEE LÉGYSZI LEGYSZIII.

Most ritkábban járok fel vírus miatt, a kislány viszont egész nap hívogat, üzenget 20 percenként stb. Szerintem ez sok egy 12 évestől.

Mit gondoltok?



2020. máj. 7. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem normális egy 12 éves kislánytól.

A szülőket kéne előszőr észhez téríteni, hogy ez így nem helyes. Mit foglalkozzatok a lánnyal? Nyilván, lehet vele játszani, beszélgetni, de ahogy olvasom, a barátoddal való közös találkozás már inkább a hugival való játszadozás. Ha játszol vele egy kicsit, az nem baj, sőt, viszont nem a te dolgod, hogy foglalkozz a gyerekkel.

2020. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem is sok.

Az jó, hogy szeret veled lenni, veled játszani. De nagyon fura, hogy ezen kívül semmi más nem érdekli, nem köti le. Arra gyanakodnék, hogy a szülei nem igazán foglalkoznak vele. Nem tanították semmilyen elfoglaltságra, hogy hogyan kösse le magát.

Szerintem az hiba volt, hogy a kislánynak szólt a barátod. Gyerek még. A szülőkkel kellett volna, kéne beszélni, hogy ők figyeljenek oda rá, hogy ha már ott vagy, akkor azért a barátoddal is lehess. Nem bébiszitter vagy.

2020. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Tiltsd le és menjen a barátod hozzád.Végső esetbe hotelszoba :>
2020. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
82%

Egyetértek az előző válaszolókkal, a szülőknek kellene a kislány orrára koppintani és megmondani, hogy ti kettesben szeretnétek együtt lenni.

Nem elkényeztetett a kislány? Nekem úgy tűnik.

2020. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

a barátod megbeszéli vele h te nem a kistesohoz jön hanem hozzá.

majd elmondhatod h ti szexelni akartok és saját időt

ha hajlandó pl 2 órát nem zaklatni (se kopogás se telo se üzenet) titeket akkor utána majd foglalkoztok vele.

hanem akkor


egyébként nyugodt szívvel írd meg neki h ha nem tanulja meg azt h másoknak van magánélete/dolgozik/elfoglaltsága van akkor letiltod


Jó lenne közölni a szülőkkel h nem a te dolgod foglalkozni a kicsivel, persze szívesen töltesz vele 1-2 órát de ennyi. te a fiúk barátnője van nem a kislány nővére. amugy ez féltékenység részéről.


egyébként mi a viharárt vetted fel messengerre és adtad meg a számod neki????

2020. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nálunk is szokott lenni a barátom, annyi, hogy mi kisebb lakásban lakunk ők meg egy nagy kertes házban és ott kényelmesebben elférünk.

A kislány amolyan közönségkedvenc a családban, iszonyat elvan kényeztetve. Külön tánc meg hegedű órái vannak, bármit kiejt a száján megkap- apa kicsi hercegnője. Foglalkoznak vele a szülei, viszont, ha átmegyek csak én létezem neki. Múltkor megjegyezte az apukája, hogy nagyon örül, hogy van egy ilyen barátja a kislányának...

2020. máj. 7. 12:18
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Biztos vagy benne, hogy ezt nem féltékenységből csinálja már? Okos kislány, csak megcserélte a szerepeket. Már nem a báttyához ragaszkodik, hanem hozzád. Így úgy tűnik, mintha érted rajonganak. Valójában nagyon jól tudja, hogy ezzel a viselkedés el tud téged idegesíteni. Próbáljátok ki, hogy beadjátok neki, hogy szakítotok. Majd meglátod a reakcióját. És igen, egy 12 éves képes ilyenre.
2020. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Akkor kellett volna leállítanod apukát azzal, hogy NEM a lánya, hanem a fia barátnője vagyok!
2020. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Mit értesz az alatt hogy foglalkoznak vele a szülei? Esténként leül a család beszélgetni a kislánnyal együtt, szerveznek programokat, vagy bebaccák hegedülni oszt csókolom?
2020. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem adtam meg neki a számom messengeren hív, ha hív.

Most szóltam neki, hogy vizsgáim lesznek az egyetemen és tanulok szóval nem leszek elérhető.

Mármint úgy értem, hogy el van kényeztetve, mindent megkap, de emellett szoktak vele foglalkozni ( az már más kérdés, hogy eleget). Anyukája rendszeresen leül vele házit csinálni. Kb heti 3-4x összeülnek társasozni közben megbeszélik hogy kinek milyen volt a napja.

Nem hiszem, hogy így akar engem elmarni, volt hogy tartottunk 1 hónap szünetet(nem a kislány miatt) és végig az volt hogy hiányzom neki és a barátom hibája hogy nem láthat már engem.

2020. máj. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!