Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam fia rossz...

Az élettársam fia rossz hatással van fiamra, és kihasználja. Mindenki szerint csak én gondolok rosszra?

Figyelt kérdés
Három éve élek együtt a párommal, mindketten túl vagyunk egy váláson, és remekül megvagyunk. A 17éves fiammal élünk, a páromnak pedig van 29éves fia, aki külön él. A fiam gyakran jár hozzá segíteni a ház körűl, mindenféle munkát csinál, kertet ás, betonoznak, és mindezért csak ócska játékokkal fizet neki, amiket németországban aprópénzért vesz, vagy ingyen kap. Playstasion meg CD-k, használt telefonok, rossz kerékpárokat hoz, és rásózza a naív fiamra a munkáért. Ezenkívűl sörrel kínálja a kiskorú fiamat, és motorozni viszi. A párom szerint nincs ebben semmi rossz, és örüljek, hogy jól kijönnek egymással.

2020. máj. 7. 14:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Úristen! Micsoda gazember kínál alkohollal egy 17éves fiút?! Azonnal lépj közbe, szüntessenek meg minden kapcsolatot, és tégy feljelentést! A motorozás csak a hab a tortán, az az ördög szekere! Minden motoros a pokolra jut. Nem ártana egy pappal is konzultálni, hogy tegyen valamit a fiad lelki üdvösségéért.
2020. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Otthon fizetség nélkül szoktunk segíteni, ezért nem értem, mit vársz, mit adjon neki?

Azok az "ócska" CD-k és Playstation játékok lehet, hogy a fiadnak hasznosak, és szereti őket.

Azzal nem értek egyet, hogy sörrel kell itatni valakit, de ugye nem vagy olyan naiv, hogy azt hidd, máskor és máshol nem jut sörhöz, csak a mostohafiadtól?


Szerintem egy kicsit túlparázod, és látszik az a tipikus "utálom a párom gyerekét" hozzáállás, ami a nőkre jellemző.

2020. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

17 éves sztem van esze h ingyen nem csinál olyat amit nem akar.

Szívesen megy segíteni hiszen mosthatesók, a fiad a saját barátai közt is ihat alkoholt amiről nem is tudsz.

El se hiszed h ezeket az ócska xarokat ha potom pénzért megjavítja akkor jó áron eltudja adni.


Ne piszkáld őket.

2020. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Hát én nagyon bírtam volna egy ilyen havert. Lett volna kivel beszélgetnem gyerekként.
2020. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Uristen, biztos most ivott először sört a fiad... azért ne legyêl naiv.

És barátoknak azért szoktunk segíteni hogy időt töltsünk együtt meg kedvességből. De te biztos csak azzal állsz szóba akitől hasznot vársz...

2020. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem még dugnak is.
2020. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Az előző férjem alkoholista volt, épp ezért ment tönkre házasságunk, a fiam ezt jól tudja. Azt is tudom, hogy mi mindent el tud pusztítani az alkohol, szerintem értehő, ha a fiamnak nem ilyen jövőt szánok. Azonkívűl egy 200kilós nagymotort bíz rá, és engedi, hogy vezesse a faluban. Amellett, hogy ez törvényellenes jogosítvány nélkűl, még rendkívűl veszélyes is. A fiam jövőre érettségizk, és ahelyett, hogy erre készülne, inkább vele csavarog, és ingyen dolgozik neki.
2020. máj. 7. 15:47
 8/30 A kérdező kommentje:
12év a korkülmbség, semmi keresnivalója nincs a párom fiánál. Ő kamionsofőr, és már azt tervezik, hogy amint nagykorú lesz, elviszi 3hétre külföldre kamionozni
2020. máj. 7. 15:50
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, te egyszerűen egy beteg, kontrollmániás személy vagy, semmi több nincs ebben.
2020. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltál volna a 12 év korkülönbsegre mielőtt összejöttél az élettársaddal.


Más azzal küzd hogy kijöjjön egymással a két gyerek erre te....


Szomorú igen az alkohol probléma,de akkor tart otthon lent a pincébe a fiad, mert a haverjaival is tud inni ha akar és lehet már ivott is.

2020. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!