Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit bonyolult,de kiváncsi...

Kicsit bonyolult,de kiváncsi vagyok mások véleményére. Főleg olyanra aki hasonlóan járt? Adott egy egy éves kapcsolat,ahol meghoztam azt a döntést,hogy elköltözök pedig már úton van a kisbabánk.Bővebben lent?!

Figyelt kérdés

Adott volt,egy feleség és két gyerek amiből az egyik nem a párom vérszerinti gyereke. A válás nem ment,igazából beadva sem lett,mert a gyerekek elhelyezésében nem tudtak dűlőre jutni.(mikor mi össze jöttünk már külön voltak kb egy éve,tehát közöm se volt a szakításhoz)

Kialakult egy rendszer amiben a hét első 4napját nálunk,a többi 3 napot az anyjuknál töltötték a gyerekek. Időközben kismama lettem,tervezett baba volt hatalmas szerelemmel és rózsaszín köddel. Aztan szépen elő jöttek a párom alkohol problémái,iszik mértéket nem ismerve és dühkitörései vannak amire másnap már nem emlékszik.

Én tanultam a gyerekeivel elláttam őket minden téren, ő igazából dolgozott vagy ivott és el volt a világában a barátaival mintha nekem ez lenne a kötelességem. Az anyjuk sem vette ki a részét a gyereknevelésből mert fontosabb volt neki a pasija és minden más.

A virus miatt haza se engedte már az anyjukhoz a párom a gyerekeket úgy járt ki az anyjuk,hogy lássa őket.

Ahogy elkezdett nőni a hasam úgy kezdtem egyre jobban kétségbe esni ettől az egész helyzettől,attól ,hogy a felesége a mindennapi életünk része lett. Voltak gondok a suliban amiről az anyjuk tehetett a gyerekeknek,és ott sem engem védett meg a párom amikor kinyitottam a szám. Kezdtem tőle eltávolodni ezek hatására mert egyáltalán nem éreztem azt,hogy mellettem lenne. Meghoztam azt a döntést,hogy elkoltozok,ahogy megtettem két nap múlva már ott volt a felesége azóta már vissza is költözött mert tönkre ment a kapcsolata. Elmeletileg a gyerekek miatt van ott,és azért mert nincs hol laknia. Ezzel igazából amitől végig féltem csak azt erősítette meg bennem a párom. A kisbabank 2 hónap múlva születik meg,teljesen el vagyok keseredve és megalázottak érzem magam.Amikor megvettem a babakocsit azt mondta,hogy gazdaságilag nem volt jó döntés pont jó lett volna a fia babakocsija nekünk.(előtte régen megbeszéltük hogy újat veszünk,de már így nyilatkozott,kiságyra szintén..biztos velem van a baj,de én nem fogok olyan dolgokat használni amit a feleségével vettek közösen..) Hiába szeretem már soha nem fogok vissza menni ezek után hozzá. Volt valaki hasonló helyzetben?



2020. máj. 14. 16:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
28%

Ne irjatok ilyen butasagokat kerlek... ha a felek megegyeztek egymassal reszletesen, akkor nem rendelkezik a birosag a gyermekelhelyezesrol, mivel egymas kozott rendezik, es ezt elfogadhatja a birosag, mint egy egyezseget (ez itelethatalyunak szamit). De nincs az a biro aki ugy bont fel egy hazassagot, hogy a gyerekek helyzete nincs tisztazva. Nem kell jogasznak lenni, eleg logikusan belegondolni: hol fog a gyerek lakni ha elvalnak, ki vigyaz ra, mikor latja a masik szulo? Ha ebben a ket fel nem allapodott meg, akkor bizony a birosag leszabalyoz mindent. Nem bont enelkul.


Bovebben a bontasrol: Ptk.4:21. szakasz


Szoval a pasid ettol fuggetlenul meg egy szemetlada, es igenis ez nem kifogas arra, hogy elvaljanak. Plane, hogy amugy lexarja a gyerekeit.

2020. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Savlekotő ***** válasza:
95%
Felhasználtak,cselédnek,bébiszitternek,anyu kurogatott valakivel,apu iszákolt haverozott,leszarta a gyerekeit,aztán beléd rúgtak,ezek mindig is kavartak mögötted nyakamat a bökő alá. Iszákosnak eleve nem szabad szülni,főleg nem annak aki le szarja a meglévőket,és le se akarja zárni az előző házasságát kapcsolatát. Csőbe húztak,menekülj,a gyereked ne engedd közéjük..
2020. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
49%

11!


Esetleg el is olvashatnád azt a részt. Kimásolom neked ide, jó?


"4:21. § [A házasság felbontása]


(1) A bíróság a házasságot bármelyik házastárs kérelmére felbontja, ha az teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott. A házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlása állapítható meg különösen abban az esetben, ha a házastársak között az életközösség megszűnt, és annak helyreállítására – az életközösség megszűnéséhez vezető folyamat, illetve a különélés időtartama alapján – nincs kilátás.


(2) A bíróság a házasságot az (1) bekezdésben foglalt körülmények vizsgálata nélkül bontja fel, ha azt a házastársak végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésük alapján közösen kérik.


(3) A házasságnak a (2) bekezdés szerinti felbontására akkor van lehetőség, ha a házastársak a közös gyermek tekintetében a szülői felügyelet gyakorlása, a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás, a gyermek tartása, a házastársi közös lakás használata, valamint – ez iránti igény esetén – a házastársi tartás kérdésében megegyeztek, és perbeli egyezségüket a bíróság jóváhagyta.


(4) Ha a házastársak közös szülői felügyeletben állapodnak meg, a kapcsolattartás kérdésében nem kell megegyezniük, a gyermek lakóhelyét azonban meg kell határozniuk.


(5) A házasság felbontásánál a közös gyermek érdekét figyelembe kell venni.


(6) A szülői felügyelet gyakorlásának, a szülő és a gyermek közötti kapcsolattartásnak és a gyermek tartásának rendezése során a gyermek érdekének kell elsődlegesen érvényesülnie."


Segítek értelmezésében, mert az se megy ezek szerint. Első bekezdést kell nézni.

Ezt itt: "

 A bíróság a házasságot bármelyik házastárs kérelmére felbontja, ha az teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott. A házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlása állapítható meg különösen abban az esetben, ha a házastársak között az életközösség megszűnt, és annak helyreállítására – az életközösség megszűnéséhez vezető folyamat, illetve a különélés időtartama alapján – nincs kilátás."

2020. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi de te egy 5 hónapos kapcsolatba válaltál a gyereket ha most 1 éve vagy együtt a pároddal és 7 hónapos terhes vagy .buta ötlett volt így utólag .
2020. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves utolsó.

De ha előre tudom,hogy elesek nem állok fel. :(

2020. máj. 14. 21:10
 16/38 A kérdező kommentje:
12/15 ugyanezt éreztem és érzem amit leírtál! Ezért is hoztam meg ezt a döntést. Nem akarom,hogy a Baba is ilyen legyen és ebbe nőjön fel.
2020. máj. 14. 21:32
 17/38 anonim ***** válasza:
55%

Nem a 11-es vagyok, de neki adok igazat.

Kedves 13-as, te végig olvastad?

Segítek akkor:

"(3) A házasságnak a (2) bekezdés szerinti felbontására akkor van lehetőség, ha a házastársak a közös gyermek tekintetében a szülői felügyelet gyakorlása, a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás, a gyermek tartása, a házastársi közös lakás használata, valamint – ez iránti igény esetén – a házastársi tartás kérdésében MEGEGYEZTEK, és perbeli egyezségüket a bíróság jóváhagyta."

Nagy betűvel kiemeltem neked a lényeget.

2020. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
64%

Valamint:

A külön élő szülők dönthetnek úgy, hogy:

-a szülői felügyeletet közösen gyakorolják,

-a szülői felügyelettel kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket egymás között megosztják,

-a szülői felügyeletet teljes körűen csak az egyikük gyakorolja.


Bár a törvény a szülőkre bízza, hogy a gyermek nevelésének, lakhatásának kérdéseiben megállapodjanak, a bíróság nem hagyhat jóvá olyan megállapodást, amely nyilvánvalóan a gyermek érdekeivel ellentétes.

2020. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%

17!


Látom neked se megy az erto olvasás. Segítek, lefordítom óvodás szintre, jó?

A válás két módon lehetséges.

1 verzio: "1) A bíróság a házasságot bármelyik házastárs kérelmére felbontja, ha az teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott. A házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlása állapítható meg különösen abban az esetben, ha a házastársak között az életközösség megszűnt, és annak helyreállítására – az életközösség megszűnéséhez vezető folyamat, illetve a különélés időtartama alapján – nincs kilátás."

Ovis szinten: Pityu úgy dönt, válni akar, mert a felesége a Juci a Misivel kavar. Pityu már el is költözött. Juci nem akar válni, mert szeretne Pityuval és Misivel is kavarni. A bíróság elválasztja őket.


2.Verzio

"2) A bíróság a házasságot az (1) bekezdésben foglalt körülmények vizsgálata nélkül bontja fel, ha azt a házastársak végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésük alapján közösen kérik."

A Pityu meg a Juci úgy dönt, elválik, ezt együtt előadják a bírónak, aki elválasztja őket és kvara nem érdekli miért döntötték így.


Pityunak meg a Jucinak van egy gyereke. Ez esetben a kettes variáció csak és kizárólag akkornjatszik, ha ez a kettő eldöntötte, hogy a szerencsétlen kölök hova kerül.

2020. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk ez a kérdező számára már rohadtul mindegy, szóval vitázzatok még a váláson...
2020. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!