Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gondja lehet a barátnőm...

Milyen gondja lehet a barátnőmnek ami miatt így él?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm már 35 éves. Amit elmesélt abból tudom, hogy rossz, veszekedéssel teli légkörben nőtt fel. Nem vitte semmire az életben csak a kudarc veszi körül. Egy alkalommal a házuk előtt mentem el, és halottam ahogy az apja trágár szavakkal beszél az anyjáról. Nagyon meglepődtem, nem is köszöntem. Talán ez hatott az életére amiért még velük el? Ez a légkör lebontotta az életét?
2020. máj. 15. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Elképzelhető, de az érdekes, miért nem hagyta már ott őket. 35 éves már...
2020. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehez kerdes.

Amugy te mint jo baratno, pontosan miben segitettel neki? Nem, nem anyagi segitsegre gondolok. Probaltal valaha beszelni vele, tanacsot adni neki, barmi?

2020. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

"Elképzelhető, de az érdekes, miért nem hagyta már ott őket. 35 éves már."


Valószínűleg nem tudna megfizetni egy albérletet.

Ez nem ilyen egyszerű,aki nem mérgező családban nőtt fel,az nem érti milyen nehéz kitörni,úgy,hogy sérült valaki.

Valószínűleg gondja lehet a munkahelyen való megfeleléssel is,erre pedig albérletet vállalni nem olyan egyszerű.

Az otthon legalább annyi biztonságot ad,hogy a lakhatásért nem kell fizetni.

Sokan okosan adják a tanácsot,hogy "költözz el".

De nem biztos,hogy az minden esetben jobb.

2020. máj. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%

Jaj drága kenyér, ez a demagógia... 35 éves, nehogy már ne tudjon egy albérletet megfizetni!


Arról meg nem kell a kiselőadás, milyen a mérgező család, mert én konkrétan majdnem a mérgező anyám miatt lettem szuicid. Képzeld, 2012 óta nem náluk élek, de már 19 évesen elmentem kollégiumba. Tudnám miből gondolják azt egyesek, hogy csak az kerülhet ki mérgező családból, aki látványosan nem vitte semmire. Első voltam, nyugodtan lepontozhatsz!

2020. máj. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Jah és még plusz valami: majdnem tíz évvel vagyok tőle fiatalabb, és már többre vittem, diplomám is van és stabil párkapcsolatom. Ennyit a mérgező családról meg arról, hogy sérültként tuti, hogy csődtömeg leszel.
2020. máj. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Akkor ajánlom nézd meg mennyibe kerül egy albérlet,és mennyi az átlagfizetés.

Nem,nem csak az kerülhet ki mérgező családból.

De,ha neki 35 évesen sem ment,akkor jó eséllyel nem is fog tudni.

Ismeretlenül nem kellene mindenkit megítélned,mert nem tudhatod miért nem lépett le otthonról.

Aki le tud lépni otthonról,ilyen közegből,az már annyira nem is sérült ebben a mérgező környezetben.

Van,aki fel sem ismeri,azt,hogy abban él,vagy ha fel is ismeri,nem tud kilépni onnan.

Ahol több gyerek van egy ilyen családban,az jó példa erre.

Nem mindegyik gyerekre ugyanúgy hat az a környezet,amiben él.

Van,aki jobban sérül benne,más kevésbé.

2020. máj. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

És még mielőtt írod,ez nem iskolai végzettség kérdése.

Más dolog megszerezni egy diplomát,és más kérdés egy lerombolt énképet,világképet helyrerakni.

Ha sérült ember vagy,teljesen mindegy milyen iskolai végzettséged van,mert a melóhelyen ugyanúgy kicsinálnak,mint az otthoni mérgező környezetben.

2020. máj. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Zöldfülű Törpe válasza:
95%

Én úgy gondolom, hogy mindkettőtöknek van igaza...

A mérgező környezetben élő gyerek fejlődését nagyban befolyásolja, hogy miben nőtt fel. Biztosan sérül valamilyen szinten. De az már magától a gyerektől (és valamennyire a segítő szándékú emberektől) függ, hogy hagyja magát felemészteni, vagy képes a sarkára állva túllépni rajta.


"Nem vitte semmire, csak a kudarc veszi körül" ... Attól, hogy valaki 35 éves, még nem biztos, hogy meg tud állni a saját lábán. Nem tudhatod, hogy van-e munkája, egyáltalán elvégezte-e az iskolát. Meglehet, hogy annyira sérült, hogy nemcsak a lelki világát, de a szociális készségeit is érinti. Ha kudarc kudarc hátán éri, annak lehet az az oka, hogy nem elég erős ahhoz, hogy tenni akarjon ellene. Vannak gyenge emberek, és még az sem biztos, hogy segít, ha egy erős valaki mellette áll, és támogatja. Apropó! Kérdező! Te támogatod a barátnődet valahogy?

2020. máj. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

És a koleszt melóból fizetted?

Csak kiváncsi vagyok hogy sikerült kilépned a fekáliából.

Szuicid hajlamod elmúlt ,hogy megszakadt a rontó légkör?

Tartod még a kapcsolatot anyukáddal?

2020. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó tanuló volt, egyetemet végzett. Ami nem lehetett egyszerű már csak a gimit sem elvégeznie, mivel állandóan veszekedtek, és még így is sikerült neki. A baráti kapcsolatait leépítették, és mindent megtettek hogy ne tudjon megélni az életben. Nem tudok neki mit tanácsolni az emberekben nem bízik, talán a párkapcsolatai is ezért nem sikerültek. Az egész életébe beleszóltak ő nem tud nyugodtan elmenni sehova, ha valami kell nekik egyből hívják. Szeretnék rajta segíteni mert valahol megértem, hogy egy ember ha csak 18 évig a rosszat kapja nem tud változtatni.
2020. máj. 16. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!