Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Mit kéne...

Kinek van igaza? Mit kéne tennem egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szüleim már jó 10 éve elváltak ha nem több és azóta mind a kettőnek lett új kapcsolata. Apám és a barátnője együtt is élnek...Nemrég náluk voltam és megkérdeztem apum hogy ki vehetek-e valamit a hűtőből (igazából egy doboz kukorica volt az amit én vettem már ha ez fontos lenne) mire azt mondta hogy természetesen és többet ne kérdezzem meg mert mindig ez lesz a válasza (általában ha fel megyek hozzájuk és akkor ezt mindig megkérdezem mert nagymamám arra tanítot hogy nem szabad senki hűtőjébe be nyúlni szó nélkül még akkor sem ha azaz apám vagy bármely más rokon). A barátnője ezt meghallva azt mondta hogy ezzel nem ért egyet. Hogy nagyon szívesen kivesz bármit a hűtőből nekem ha megkérem de ne nyúljak be mert az illetlenség és ő sem jön le hozzám azért hogy benyúljak a hűtőbe. Apám emiatt nagyon mérges lett és veszekedni kezdtek...Mondtam apumnak hogy nem baj de erre azt mondta hogy igenis baj mert az ő lánya vagyok és nem egy idegen és mi az már hogy minden egyes alkalommal engedélyt kell kérnem ha éhes vagy vagy hasonlók. Azóta nagyon nem is beszélnek egymással és a nő most nagyon haragszik rám mondván hogy miattam van ez az egész...Ti mit tennétek a helyemben vagy hogy békítsem meg őket? Nem akarom hogy miattam és egyben egy ilyen kis apróság miatt haragudjanak egymásra..

17l



UI: Elnézést az előforduló helyesírási hibák miatt illetve a vessző hiány miatt is.



2020. máj. 17. 22:54
1 2 3
 1/25 Savlekotő ***** válasza:
94%
Nem miattad vitáznak,csak apád most jöhetett rá h p csát választott. Maradj ki belőle.
2020. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Pff, gáz ez a nő. Apukáddal teljesen egyetértek. Jó, hogy kiállt melletted. Szerintem neked semmit nem kell tenned, nekik kell ezt megbeszélni. Pontosabban a nőnek kell felfognia, hogy te az apád gyermeke vagy és nyugodtan belenyúlhatsz apukád hűtőjébe....
2020. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
14%

Nem az én pasim lánya vagy? Tanacsom: ha jossz hozzank, mindig kerdezd meg benyulhatsz-e a hutonkbe. Persze ha a sajat kukoricad raktad be, es veszed ki es mashoz nem nyulsz tedd azt. Ha ott van valaki ilyenkor mondd kiveszem a kukoricamat, amit tudjatok korabban betettem.


APukadat csak farasztja, hogy kerdezoskodsz, ahelyett csinalnad amit kell... pasik ilyenek. De ha nem ott elsz napi/heti szinten, akkor igenis jobb illendosegbol megkerdezni.

Amugy ne vedd magadra a veszekedesuk, mert velhetoen nem te vagy a legnagyobb parkapcsolati problemajuk, ha meg igen, akkor nezz magadba, mert az nem egy hutoajto nyitassal kezdodhetett, hanem akkor megdolgoztal erte eveken at.

Nalunk legalabbis ez a helyzet. Ott kiskiralylany apu picike lanya es kozben egy lusta, tiszteletlen, onzo kis penzhajhasz p. Szerencsere legalabb buta is.


Szoval nyugi. Egyszeruen, ha apud van ott nyisd ki kerdezes nelkul a hutot, ha ott a parja mondd veszek ki ezt vagy azt es tegy ugy. Ha nagyon bant a veszekedes es ahogy irtad is, nagymamad tanitott erre, akkor kettesben ha vagy a novel mond meg neki, hogy te nem akartal veszekedest koztuk es valojaban a te nagymamad is ugyanazt mondta regen, mint o, hogy ha mashoz megy, ahol nem lakik ott illik megkerdezni.

Igy legalabb ano tudni fogja ebben a kerdesben egyezik a velemenyetek es nem fog rad neheztelni. Az hogy apud mi massal akasztja ki aztnem tudhatod.

2020. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Maradj ki belole, lerendezik egymas kozott. Nem ertem miert baj ha benyul valaki mas hutojebe, ha annak egy resze az apjae. Ha nagyon zavarja a nocit, mondja meg, hogy mihez ne nyulj lehetoleg. Egyetertek apaddal, ha az en gyerekemmel csinalna ezt valaki, en is kiakadnek. Nem potolhatatlan dolgokat vennel ki a hutobol.
2020. máj. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Apukad helyesen cselekedett, ha a sztori valóban ennyi, és nem te vagy az oka a veszekedésuknek.
2020. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek!


Kedves #3

Nem élek ott heti szinten. Igazából néhány néhány napot szoktam náluk tölteni (2-3) egyébként pedig külsős programokat szoktunk szervezni amikor ugye nem alszom náluk és nem is megyünk hozzájuk.


Apumék 3 éve vannak együtt. A gondok akkor kezdődtek amikor egyre több időt kezdtem nálunk tölteni (mama 17 éves koromig nem engedte hogy apánál aludjak). Miután betöltöttem apám mindig hívott. Nagyon örült hogy végre nála/náluk aludhatok és nem kell egy nap után elköszönnünk aminek mellesleg én is örültem mivel eléggé apás vagyok..Persze tudom nekik is szügségük van magán életre és arra hogy kettesben legyenek ezért nem is lógok mindig rajtuk és hagyom hogy el menjenek kettesben sétálni vagy bárhova máshova (mivel apa mindenhova hív sokszor van hogy azt mondom nem szeretnék menni hogy kettesben maradhassanak mivel amikor még éppen ismerkedtem a nővel nagyon sok programot szervezet apa hármasba és a nő volt hogy megemlítette nekem négyszemközt hogy miért nem tudom őket kettesben hagyni stb. Amit persze meg is értek).


#5


Lehet csak mégis én vagyok mert úgy láttam a nőn hogy nem örült annak hogy ott vagyok.



Apum mindig azt mondja hogy nálam fontosabb soha nem lesz neki senki és hogy én vagyok számára az első. Meg hogy minden nőnél előrébb vagyok és inkább engem választana mint az aktuális barátnőjét. Ezt minden egyes nőnek elmondta eddig akivel együtt volt és én emiatt is kissé rosszul érzem magam. Sokan mondták már hogy ez nem helyes és kezdem én is így érezni. Apum mindenre ugrik...Múltkor abból volt vita amikor a nő a gyerekeihez hasonlított és azt mondta hogy gyenge képességű vagyok amiatt mert pszichológushoz járok (leginkább nagyapám halála miatt aki nagyon közel állt hozzám). Úgy érzem mindig miattam van a veszekedés és én szinte már megsem merek szólalni ha hármasban vagyunk.

2020. máj. 17. 23:49
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Apàdnak igaza van. Hàtha kiteszi azt a picsàt
2020. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz hosszu ez a kapcsolat. Ez a no nem ebben a dimenzioban van. Allitom az o gyerekeinek nem kell engedelyt kerniuk a hutohoz. Pofam leszakad.

Nagyon rendes apukad van. Tenyleg. :)

2020. máj. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőnek igaza van!


Nem te vagy a baj. A nő féltékeny rad, mert apud szeret teged ( nagyon is )

Ezért kritizál, hogy gyengeelmeju vagy, meg ilyesmik. Feltekeny hogy apud a szeretetébol neked is ad.


Amúgy ezért g..ci veled es a huto is emiatt van hogy nem nyulhatsz bele.


A novel igyekezd elkerulni a talalkozast nem szivlelt a vita elott se szerintem, ezek utan meg plane.

Vigyazz nehogy valahogy kicsesszen veled.



MIKOR VAN IGAZA a nőnek, vagyis én mikor lennék mérges:

- ha épp diétázik, és az előre elkészített, lemért kajájához nyúlsz


Én alapvetően jószívű ember vagyok, de amikor kolis voltam, és a szobatársam az előre elkészített ( mérlegen lemért!! Fehérjék miatt! ) csirkemellemhez nyúlt és kajált belőle hát kiakadtam.

Ha megkérdezett volna hogy szívesen adok e belőle persze adtam volna belőle, de meg se kérdezett csak belekajalt... utana még tagadta is.

Amikor sportolsz es dietazol ez a feherjek miatt fontos.


- másik ok lehet: ha te pl nem vagy laktózérzékeny és ő az, és megiszod a laktózmentes tejét vagy a növényi tejét.

( vagy barmi glutenmentes cucc)


De konyorgom, ha a sajat kajadrol van szo, akkor alap hogy azt kiveheted!!!

2020. máj. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha apád ott lakik, akkor ott te is otthon kell, hogy legyél. Te voltál először, nem a picså. Rendes gyerek vagy, de nem a te hibád ez az egész.
2020. máj. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!