Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tatható fenn és milyen...

Balasa Bence kérdése:

Meddig tatható fenn és milyen tényezőkön múlik egy uralkodócsalád vérvonalának a fennmaradása?

Figyelt kérdés

regényt írok, a regényemben szereplő idegen faj, a kígyó-ember kinézetű szeráfok (tudom hogy a név eredetileg mit jelent, de nem szeretném megváltoztatni) birodalmát már háromezer éve egy dinasztia uralja, amit a szeráfok négy törzsének egyesítője, Szehár egyenes ági leszármazottai vezetnek.



bár a történelmük során volt hogy nagyon közel álltak a kihaláshoz:



1: csak az aktuális uralkodó, és a nővére volt életben,


2: a császárnak csak egy gyermeke született, és ő maga fiatalon meghalt)



a sztorim jelenlegi idővonalában a most uralkodó császárnak van négy fivére, és fiatal kora ellenére (most 25 éves, és 23 évesen lépett trónra) már maga is családot alapított, két fia van:

Aba 10 éves

Ajtony 8 éves


épp azért hogy a dinasztia fennmaradjon, a család tagjainak már korán meg kell házasodni, DE gyermeket nemzeni csak egy bizonyos kor után kötelező



2020. máj. 18. 14:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

az első tényezőt kiigazítanám hogy világos legyen: csak az aktuális uralkodó, és a nővére volt életben"



na ez úgy néz ki hogy akkoriban polgárháború sújtotta a birodalmat, az akkori császár Levente épp a hegyekben bujkált megmaradt katonáival és várta nővére, Hirsziá segítségét.


tehát ha a felkelők (a szeráf papság saját katonái) megölték volna mindkettőjüket kihal a dinasztia.

2020. máj. 18. 14:48
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Régen nem csináltak ebből nagy gondot. Mindig volt egy fővadász, vagy pásztorfiú ( aki gyönyörűen tudott furulyázni ) aki kisegítette az öreg királyt a gyerekcsinálás ügyében...ráadásul szépen bonyolódik a regényed is. Hátha még beleveszel egy kihalófélben lévő, elátkozott sárkánykirályfit is, akkor a romantikus leánykák le sem tuják majd tenni a háromkötetes trilógiádat...
2020. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy pár uralkodó család akik pont ezért haltak ki, mert már olyan szintű volt a beltenyészet, hogy már betegen, génhibásan születtek.
2020. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mint az utolsó spanyol habsburg
2020. máj. 18. 15:19
 5/17 A kérdező kommentje:

azt kifelejtettem hogy csak normális válaszokat várok


...ráadásul szépen bonyolódik a regényed is. Hátha még beleveszel egy kihalófélben lévő, elátkozott sárkánykirályfit is, akkor a romantikus leánykák le sem tuják majd tenni a háromkötetes trilógiádat"



így ez felesleges volt

2020. máj. 18. 15:21
 6/17 A kérdező kommentje:

le sem tuják majd tenni a háromkötetes trilógiádat"


már készül a negyedik kötet, egy előzmény.

2020. máj. 18. 15:23
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem értelek! Egészen jó tippeket adtam. A sárkány helyett egy nagyon távoli galaxisban élő, és igen tehetséges fiú szerepeljen, akit egy galaxisokon átívelő iszonyatos vihar sodort a királynő budoárjába.

Látod ez is jó, amit írsz, az időugrás, a negyedik kötettel...Sok sikert....

2020. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Egy uralkodócsalád addig marad fenn, amég ki nem halnak (pl mint ahogy elöttem említették beltenyészet, ahogy írtad háború, felkelés, nem tud gyereket csinálni valamelyik tagja stb) a másik lehetőség, hogy letaszítják őket a trónról. Akkkr ugyan megmarad még a család, és lehet hogy vissza is szerzik a trónt, csak ugye az adott pillanatban nem uralkodók. De amúgy úgy látom jártas vagy a töriben, úgyhogy én azt javaslom hogy nézegess utána, hogy az uralkodóházak(akár kicsi akár nagy) kihalásának milyen háttere volt. Az lesz a legjobb válasz a kérdésedre.


Viszont én is kérdeznék valamit: ugye használsz magyar és fantasy neveket is egyaránt a regényedben. Ez nekem kicsit furán hat, mert annyira nem fér össze számomra a kettő, viszont kíváncsi vagyok hogy miért döntöttél úgy hogy keverni fogod a kettőt (pl nem egy adott népcsoportnak/fajnak/családnak adsz magyar nevet, hanem így néha megjelenik egy egy?

2020. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Használok magyar neveket DE szigorúan csak régi magyar neveket.


Vagy a google segítségével egyes kifejezések lefordítását (lehet arab, hindu, vagy akár görög is)



De hogy egy jó választ adjak hozok egy példát:

A szeráf nép egy régi ellensége egy ember szerű nép volt, akik egy bolygón fejlőttek ki a szeráfokkal, még a mai napig LOVAS NOMÁD életmódot élve járják a főbolygó, Regíszá (hindi nyelven sivatagot jelent) hatalmas homoktengerét.


Nos ennek a népnek a szaka nevet adtam ami SZKÍTA népnév egy formája.


Próbálok minél több régi nevet és kifejezést felhasználni hogy sok mindenkihez eljuttassam a régi értékeinket, köztük a régi magyar neveket ÉS A rovásírást (a szeráf nép a székely-magyar rovást, a szákák pedig a vegyes rovást" használják ami három rovásváltozatból áll: székely, kárpát medencei, steppei rovás.

2020. máj. 22. 14:48
 10/17 anonim válasza:
Oh, így már érthető. Kösgi szépen :)
2020. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!