Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a családomat...

Hogy kezeljem a családomat (szülők, nagymama, egyik nővérem), akik teljesen a média és a politika hatása alatt vannak, és sokszor szinte csak erről beszélnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, volt, hogy még karácsonykor is ezek a témák mentek, de van, amikor még telefonon is csak ilyenekről beszélnek nekem. Az egy dolog, hogy sok dologban nem értek velük egyet, de abszolút nem tudnak más szempontokat is megérteni, és valamiért ők túlzottan is a médiára támaszkodnak... Nem veszik figyelembe, hogy rám ez nincs jó hatással, és kíváncsi se vagyok rá. Akkor és úgy pánikolnak, ahogy a média pánikoltatja őket, minden kritika nélkül elfogadnak mindent, amit a tv közöl velük. Nővérem pl. diplomás, de ő is ilyen, hiába tanult ember. Nem győzködöm őket, rájuk hagyom, de ettől még mondják. Szomorú, mert bár a családom, gyakran érzem azt, hogy semmi más mondanivalójuk nincs se nekem, se egymásnak. Nincs önálló véleményük, őket ténylegesen úgy irányítja a tv az érzelmeiken keresztül, ahogy akarja. Így megy ez már évek óta. Mit lehetne még tennem?

2020. máj. 18. 20:23
 1/6 Savlekotő ***** válasza:
96%
Ignorálni kell,telefont például rá tesz ha elkezdik,eljössz ha nem bírod,köszönöd szépen a meghívást by. Én öreg vagyok már bohócnak, nem szokott érdekelni a sértődés sem,csak a saját és családom nyugalma..
2020. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Hidd el van rosszabb is. Az én anyám sorozatfüggő. Másról sem tud beszélni, mint a sorozatokról. Még az unokáira is alig kíváncsi. Mondok valamit, félbeszakít és elkezdi mesélni, hogy a mit tudom én milyen sorozatban mi történt.

Ritkán beszélünk, egyre ritkábban. Nem sok mindent mesélek el neki. Néha eljátsza a sértődöttet, hogy én kihagyom mindenből. De a következő mondata megint valami sorozatos történés.

Már nem érdekel. Elfogadtam. Nem tudsz mit tenni ellene.

2020. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Óh igen, a sorozatfüggést nagyimon én is tapasztalom, az is fárasztó tud lenni. A politika azért annyiban rosszabb, hogy ott képesek az emberek ölre menni. :/ Az tény, hogy nem lehet velük mit tenni, csak nem beszélni velük, max. ritkán és akkor is csak nagyon felületesen.
2020. máj. 19. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a mai médiának és a mai politikának pont ez terve, h manipuláljon, és piszok jól csinálják.

A média azért, h a reklámok által vásárolj, a politikának pedig azért, hogy az embervéleményét a neki tetsző módon alakítsa ki, így biztosítva, hogy ők az adott párt szavazói lesznek.

Aki ezekre vevő, ott sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos én szüleim is ilyenek, és küzedni ideiglenesen csak úgy tudok, ha minden felhozott témára tudok ellentétesen reagálni. Pl ha mondják nekem h xy politikus meg ezt mondta, akkor azt válaszolom, h a ti kedvenc politikusotok meg 1 honapja ugyan ezt mondta és mutatok róla egy cikket/videót. Ilyenkor 1 napig kussolnak.

van, aki időközben maga jött rá, h ez mekkora baromság volt, ismerek ilyet is. Úgy gondolom, ez azon múlik, h az adott ember életét mennyire befolyásolja a médis/politika.

Akkor fog ez megváltozni, ha szüleid életét egy politikai döntés rossz irányba viszi, az ilyen meberek ugyanis egyik pillanatról a másikra képesek átváltozni, ez a tapasztalatom.

Neked azt javaslom, ha valamelyest benne vagy, vagy követed az aktuális média/politika témákat, akkor alkalmanként ügyesen visszavághatsz vmivel. Ha ez neked nem megy, akkor sajnos nincs megoldás, ők választották ezt a létformát. Akkor próbáld továbbra is kivonni magad ebből.

2020. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, és valóban, ahogy mondod, totál könnyen át tudnak fordulni egy másik politikushoz ha csalódnak, apám pl. pár év alatt fordult ahhoz a párthoz, amelyikre még egy évvel ezelőtt is azt mondta, hogy na azokra sohasem. Abszolút nem tudatosak, borzasztó ilyennek látni őket, ténylegesen dróton rángatja őket a média.


Próbáltam nekik bizonyos témában érvelni, de sajnos abszolút nem működik, tiszta faék mentalitás, csak fújják a magukét, nagyim pl. a konkrét agyvérzésig tudja magát hergelni. Anyám 1-2 műsort leszámítva csak a politikát nézni, de azt ilyen 0-24-ben sokszor.


Sajnos valóban marad részemről is a kivonódás, ezzel az önként választott agymosással és rettegéssel ép ésszel nem tudok mit kezdeni.

2020. máj. 22. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez elég nehéz, esetleg az a megközelítés segíthet, hogy túlnézel ezen, amikor beszélgetsz velük, azaz nem a tartalomra reagálsz, hanem azt keresed, hogy vajon mi érinti meg benne a családtagot. Így kifejezheted az együttérzésed, ami hidd el sokkal könnyebb, ha nem azt nézed, hogy ő mit hitt el, hanem hogy amit elhitt, az hogyan érinti. Aki így rácuppan a politikára ott valami belső egyensúlyvesztés van és ez csak egy pótlék rá. Így nem egy külső valamin kaptok össze, hanem emberileg közelíthettek egymáshoz, ha azt nézed, hogy mi hogyan hat valakire. Pl. sajnálom, hogy ez feldühít, hogy elszomorít, hogy csalódott vagy és innentől nem kell belemenni a tényleges bárgyúságokba.
2020. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!