Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A városban élő idősebbek/nyugd...

A városban élő idősebbek/nyugdíjasok miért nem adják el a hatalmas, drága fenntartású házaikat, hogy támogassák belőle a fiatalabb generációt?

Figyelt kérdés

Igazából megértem, hogy nagyon nehéz megválni egy háztól, amibe az ember az egész élete munkáját belefektette, de mi értelme annak, hogy sok 50-60 feletti pár él a drága 3-5 szobás emeletes házakban, miközben a gyerekeik és unokáik meg örülnek, ha hozzá tudnak jutni valahogy egy kis 1-2 szobás panelhoz, ahova még gyereket is alig lehet vállalni?


Mielőtt jönne a személyeskedés, nekünk szerencsére van saját otthonunk, de azt látom, hogy a szüleim és anyósomék környékén is mindenhol idősek laknak ezekben a hatalmas családi házakban, miközben a családok meg belvárosi lakásokban nyomorognak. Dehát mikor legyen az embernek családi háza, ha nem akkor, mikor éppen családja van? Mintha felcserélődött volna a rendszer.



2020. máj. 21. 09:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
80%
Jah. Jah. Jah! Meg miért nem választanak ki maguknak egy szimpatikus urnát és ugorjanak bele az ilyen trotty 50...60-asok? (Valahogy' igy gondolod?)
2020. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
88%

"nagyon nehéz megválni egy háztól, amibe az ember az egész élete munkáját belefektette"


Igazából ez a válasz a kérdésre. Ráadásul az idős emberek alapból nehezebben alkalmazkodnak az újhoz. Elvben tényleg egyszerűbb lenne eladni, vagy lakást cserélni, de ennek rengeteg ága-boga van.

2020. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
86%
Es utana hova mennek? Mert videken ( es most ne bp vonzaskorzetre gondolj) egy nagy, jo allapotu hazat Kozel sem annyiert lehet eladni, mint te hiszed. De mondjuk tegyuk fel h eladjak jo aron. Es utana? Vegyenek masikat videken? Vagy koltozzenek varosba berelni es a penz menjen a gyerekeknek? Vagy hogy?
2020. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem azért építettek fel egy egzisztenciát, hogy aztán lerombolják.

Attól, mert nem huszonévesek, még ugyanolyan emberek, mint bárki más. Miért kéne az otthonukat eldobniuk csak azért, mert már nem fiatalok?

2020. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

Félreérthető voltam, igazából a városi, jó környéken lévő házakra gondoltam, amelyeket simán el lehet adni 40-50-60 millióért. Ezek árából azért bőven lehet venni jó állapotú 1,5-2 szobásat helyette úgy, hogy megmarad egy csomó pénz, csak így a nyugdíjasoknak mondjuk kevesebbet kell takarítani és olcsóbb is fenntartani a házat.


Nyilván nem arra gondoltam, hogy adják el a mucsajröcsögei 3 milliós házat, adják oda a gyerekeknek a pénzt, aztán mehetnek a temetőbe. Hanem az egyébként idősek számára kihasználhatatlan házakra, ahova még az unoka sem tud menni, mert a mai fiatalok jelentős részének meg nincs is hova unokát vállalni anyagiak miatt.

2020. máj. 21. 10:12
 6/66 anonim ***** válasza:
85%
Mert miért adnák el? Megdolgoztak érte. Jó hogy nem temetsz egy 50 éves embert.
2020. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
94%

"nagyon nehéz megválni egy háztól, amibe az ember az egész élete munkáját belefektette"


Pontosan! Egy kertet nem két perc alatt lehet kialakítani egy leendő új, kisebb házban! A megszokott bútoraikat sem akarják kidobni, nem is beszélve arról, ha - szerencsés esetben - jók a szomszédok, az ismerősök a környéken. Mindez nagyon fontos egy idős embernek!

2020. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
96%

Mert nem akar egy panelban gubbasztani élete hátralévő 20-30 évében. Azért dolgozott 30-40 évet, hogy idősebb napjait élvezni tudja. A pénztárcájukba ne kutakodj. Az -es meg messze nem nyugdíjas.


Én a helyükben, ha nyugdíjas lennék és netán eladnám, akkor kihasználnám, hogy van pénzem és időm is, én utaznék a világban. Nekik is egy életük van és élvezni akarják.

2020. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
96%

Az én nagyszüleimnek kb az az élete, hogy rendben tartják a házat. Mindíg kell valamit csinálni, a kertet is rendbe kell tartani, délutánonként kint ülnek ha jóidő van. Közben a szomszédokkal beszélgetnek, néha áthívják őket magukhoz kertipartira. Ezer éve a környéken élnek, remgeteg embert ismernek.

A plusz szoba is jól jön, ha valaki több napra megy látogatóba.

Miért adnák ezt fel? Felneveltek x gyereket, vegigdolgoztak az életüket, jár nekik a kényelmes nyugdíjjas lét.

2020. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
96%

Mert szeretik a házukat, ahol az elmúlt pár evtizedben éltek, és ahol a gyerekeiket felnevelték.

Jó esetben azért a gyerekek is visszajárnak oda az unokákkal, tehát az a havi 1 alkalom, amíg egy nagy ház megtelik gyerekzsivajjal, bőven megéri nekik. (Saját nagyszüleimből kiindulva.)

Meg kövezzetek meg, de sztem ilyen szinten azért nem kötelessége a szülőnek támogatni a felnőtt gyerekét, hogy pusztán anyagiak miatt felforduljon az életük, feladjanak valamit, amiért megdolgoztak és amihez kötődnek.

Persze az nagyon szép, ha megteszik, és így segítik a gyereküket, sokan csinálják is ezt, de az mindenképp érthető és elfogadható szerintem, hogy ez nem automatikus.

2020. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!