Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek elvették az örökségét...

Akinek elvették az örökségét a családtagok, hogyan tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
A bátyám erőszakkal vett rá még 2012-ben, hogy eladjuk a házat, amit fele-fele arányban örököltünk, anyánknak pedig haszonélvezete volt rajta. A bátyám őt is kényszerítette, hogy írja alá a papírokat. Amióta az a ház nincs, anyám egy szakadt, romos házban lakik, amit épp felújít, én meg a pároméknál. Hogy lehet ezen túllépni? Lesz még valaha olyan hely, amit otthonomnak nevezhetek?

2020. máj. 22. 14:45
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
62%
Ebben nem te vagy a ludas, hanem a bátyád meg az anyád. Kár ezen rágódnod. Gyerek voltál te ehhez még.
2020. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%
Ebben a történetben igazából anyád a ludas! Neki nyilvánvalóan holtig tartó haszonélvezete volt arra a házra. Miért egyezett bele, hogy eladjátok? Neki JOGA lett volna ott élni addig, amíg meg nem hal. A bátyáddal együtt örökölt javak édesanyátok halála után lettek volna két felé osztva. Ha pedig a bátyád fojtogatott, miután visszajött az ügyvéd, azonnal el kellett volna mondani neki, hogy mi történt. Te lehet, hogy még gyereknek érezted magad abban az időben, de anyád már semmiképpen nem volt az!
2020. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Hát ő már nem volt gyerek. De igazából ez mindig is egy önmagàból kifordult, fura család volt, én nem is tartom senkivel a kapcsolatot, csak anyámmal. Tudnék még 2 évtizeden átívelő testi és lelki terrorizàlásról is mesélni.
2020. máj. 22. 17:49
 24/48 anonim ***** válasza:
32%
Bátyám és anyád is negatív szereplő. De te se gyere azzal hogy nem tanultál jogot meg hű fiatal voltál. Azt tudnod kellett volna hogy (sőt vonakodtál aláírni szal sejthetted) nem a javakat szolgálják az események. Ez amúgy most jutott eszedbe miért nem fordultál Jogászhoz azonnal???
2020. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
17%
Bátyád csak átír a teló. Szal mi ez a csigalassú reakcióidő??Valami mártír/szent akartál lenni és miután anyád is hálátlan sőt ellenséges lett csak most telt be a pohár??
2020. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
79%
Bosszus, azért ne várjuk már el egy 17-18 éves tinitől, hogy ő vállalja ezért a felelősséget. Azért volt ott az anyja! Felnőtt nőt el tud nyomni egy bátyj, akkor a húgától miért is várunk csodát?
2020. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Gondolom, mindenki, mindenhez IS ért 18 évesen, főleg ebben az országban. My bad.

Soha nem akartam mártír lenni, anyám játssza azt, mióta az eszemet tudom.

2020. máj. 22. 18:38
 28/48 anonim ***** válasza:
88%
Engem vertek meg kisebb koromban nagyobbak a suliban de ami tőlem tellett az adott körülmények közt azt megtettem. Nem voltak büntethetők rendőrség helyett szóltam szüleimnek és tanároknak. Más dolog hogy szüleim letojták a bajom a tanárok meg elintézték ejnye bejnyével hogy aztán újra szétverjenek. Rajtam a foltok gyarapodtak azok ellenőrzőjében a beírások. Nyáron felépültem ők meg új üres ellenőrzőt kaptak hogy elölről kezdődjön minden de volt annyi életösztönöm gyerekként hogy legalább számat kinyissam ha már Chuck Norris nem vagyok. Persze sajnálom a kérdezőt csak nem értem, mint ahogy azokat a nőket se értem akik a bántalmazójukkal szexuálnak. Lényeg a történetekre vonatkoztatva hogy amit tudunk tegyünk meg magunkért aztán kiderül mit ér
2020. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
18 évesen, 0 családi/baráti tàmogatással, csupasz popóval, sajnos, tőlem ennyi tellett.
2020. máj. 22. 18:47
 30/48 anonim ***** válasza:
54%

Ez a történet egyre kesze-kuszább kezd lenni.

Ad.1. Örököltétek apátok házát fele-fele arányban.

Ad.2. Anyátok holtig tartó haszonélvezetet kapott apátok házára.

Ad.3. Ki a bánat vette meg a holtig tartó haszonélvezettel terhelt házat?

Ad.4. Kinek a javára mondott le anyátok a holtig tartó haszonélvezetről?

Ad.5. Ki volt az az ügyvéd, aki mindehhez asszisztált?

Ad.6. Ha volt olyan hülye, aki megvette a haszonélvezettel terhelt ingatlant, és kifizette annak értékbecslő által felbecsült értékét, azt két felé osztottátok a bátyáddal, akkor miért egyedül Te fizetted ki anyád nevén lévő adósságot? Hacsak nem azért, mert a Te javadra vette igénybe ezt a terhet!

Ad.7. Anyád jelenleg kinek a tulajdonában lévő ingatlanban lakik, amit éppen felújít?

Folytassam?

2020. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!