Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek elvették az örökségét...

Akinek elvették az örökségét a családtagok, hogyan tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
A bátyám erőszakkal vett rá még 2012-ben, hogy eladjuk a házat, amit fele-fele arányban örököltünk, anyánknak pedig haszonélvezete volt rajta. A bátyám őt is kényszerítette, hogy írja alá a papírokat. Amióta az a ház nincs, anyám egy szakadt, romos házban lakik, amit épp felújít, én meg a pároméknál. Hogy lehet ezen túllépni? Lesz még valaha olyan hely, amit otthonomnak nevezhetek?

2020. máj. 22. 14:45
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
33%
Ne legyél már értetlen 30-as. Egy aláírás, és máris törlik a haszonélvezeti jogot. Még egy aláírás, és bátyó számlájára megy a teljes vételár. Harmadik aláírás - meg egy pofon -, és másnap a megfenyegetett lánytestvér mindent kifizet az anyja után a kevesebb összegből.
2020. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

1.) Nem apánk háza volt, ő meghalt gyerekkorunkban, a nagyszüleinktől örököltük a házat.

2.) Pontosan, a haszonélvezet az ingatlanon a haszonélvező haláláig érvényes.

3.) Volt rá vevő, nem is nagyon kellett győzködnie a bátyámnak (a hátunk mögött).

4.) Én úgy tudom, senkinek a javára nem mondott le, egyszerűen csak beleegyezett, hogy eladjuk. Tőle sem én, sem a bátyám nem öröklünk mást, mint adósságot.

5.) Azért nekem kellett kifizetnem, mert a bátyám nem akarta.

6.) Anyám albérletben lakik, a havi bérleti díj csökkentésével kompenzálja a tulaj, hogy felújítja, illetve lehet, hogy olcsóbban eladja majd neki.

Folytassam?

2020. máj. 22. 19:35
 33/48 anonim ***** válasza:
14%
A nagyszülői örökségemet tőlem is elvették, apám elitta. Na puff, verjem a se.g.g.em még 8 évig a földhöz? Az a pénz/ingatlan sosem volt az enyém. Az az enyém, amiért megdolgozom.
2020. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
17%
Húgom és az öcsám a szüleim házára vettek fel jelzáloghitelt, vitte a házat az eszközkezelő (a sajátjukat is, de tavaly azt részletre visszavásárolták). A szüleimmel csak én folglakozom, ők egyáltalán nem, húgom nem is beszél velük évek óta. Most ha sírok, akkor sem lesz örökségem. Úgyhogy egyszerűen nem foglalkozom vele. Nem könnyű, de jobb, mint állandóan ezen agyalni.
2020. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Nem agyalok ezen a konkrét eseményen, de a következményeket a mai napig hurcolom magammal. A bátyám nem.
2020. máj. 22. 21:03
 36/48 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon nehéz a helyzeted, megértelek, de sok ilyen van.

Ha nem akartad eladni, miért mentél el az ügyvédi irodába?

2020. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
92%

"1.) Nem apánk háza volt, ő meghalt gyerekkorunkban, a nagyszüleinktől örököltük a házat.

2.) Pontosan, a haszonélvezet az ingatlanon a haszonélvező haláláig érvényes.

3.) Volt rá vevő, nem is nagyon kellett győzködnie a bátyámnak (a hátunk mögött).

4.) Én úgy tudom, senkinek a javára nem mondott le, egyszerűen csak beleegyezett, hogy eladjuk. Tőle sem én, sem a bátyám nem öröklünk mást, mint adósságot."


Nagyszüleitektől örököltétek a házat. Ez abban az esetben áll meg, ha az apai nagyszülőkről beszélünk. Ezek szerint apátok előbb halt meg, mint a szülei. Ebben az esetben egyenes ágban Te és a bátyád örököltétek a házat. Senkinek nincs rajta haszonélvezete, mert anyátoknak a férjének a szülei házához semmi köze nincs, és nem is volt.

Az anyai nagyszülőktől pedig nem örökölhettetek, hiszen még anyátok életben van, tehát egyedül ő lenne az örökös.

Így csakis az első eset lehetséges. Akkor milyen haszonélvezetről, meg tartozásról van szó?

Folytassam?

2020. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
88%

#31.

"Ne legyél már értetlen 30-as. Egy aláírás, és máris törlik a haszonélvezeti jogot."


30-as vagyok, és nem vagyok értetlen. A haszonélvezetről való lemondáshoz nem elegendő egy aláírás. Szükséges hozzá - ügyvéd jelenlétében - a lemondó és a lemondást fogadó aláírása. Ugyanis a haszonélvezetről való lemondás komoly illeték megfizetési kötelezettséggel jár, kivéve abban az esetben, ha vér szerinti, egyeneságbeli rokon részére történik a lemondás. De akkor is mindkét fél aláírása szükséges! Amennyiben többen érdekeltek egy ilyen lemondási ügyben, akkor + annyi aláírás szükséges. + az ügyvédi pecsét, az ügyvédi eljárás díja, földhivatali törlés, annak költségei. Miről beszélünk?

2020. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
42%

Durva... Én mondjuk 18 évesen is rendőrt hívtam volna+látlelet. Aztán nem hogy ő kapott volna pénzt, hanem lehet börtönbe is kerül... Arról nem is beszélve hogy haszonszerzésből elkövetett...lett volna a mondat eleje. Persze utólag mindenki okos..


Soha többet ne engedj erőszakos embernek+utólag bátyádat elkapatnám vagy 5 cigóval 50e ért és félholtra veretnèm úgy hogy sem emlékezni max osszepisalni tudná magat.. aztán ha kiderulne max 2;év felfüggesztett... Nem lesz erkölcsi bizonyítványod egy ideig, de a saját erkolcsöd igen.. én ilyen vagyok, pedig halál nyugodt figura szoktam lenni. De hosszú álló

2020. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
65%

18 évesen én is egy nagy naiva voltam. nehogy már számon kérjük a kérdezőt, hogy abban a helyzetben nem tudott hirtelen az egész családja ellenében helytállni.


Te tényleg áldozat vagy, de ezzel nincs mit tenni már. Bízd az igazságosan ítélőre, aki mindenkinek megadja majd, ami neki jár.


Ott, akkor, abban a hirtelen helyzetben biztosan nem láttad a következményeit annak, amit a bátyád veled megtetetett. Most nincs ezzel már mit tenni. Csinálj tervet a jövőre nézve, hogyan lehet a helyzeted jobb. Ezen csak te tudsz már magad javítani - a bátyád sohasem fog.

2020. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!