Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek elvették az örökségét...

Akinek elvették az örökségét a családtagok, hogyan tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
A bátyám erőszakkal vett rá még 2012-ben, hogy eladjuk a házat, amit fele-fele arányban örököltünk, anyánknak pedig haszonélvezete volt rajta. A bátyám őt is kényszerítette, hogy írja alá a papírokat. Amióta az a ház nincs, anyám egy szakadt, romos házban lakik, amit épp felújít, én meg a pároméknál. Hogy lehet ezen túllépni? Lesz még valaha olyan hely, amit otthonomnak nevezhetek?

2020. máj. 22. 14:45
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
76%
39, nyugi, ha ott fojtogatta a tesó, azt utána az ügyvéd látta, és nincs aláírás.
2020. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 kovpet ***** válasza:
79%

"Azért nekem kellett kifizetnem, mert a bátyám nem akarta."


Dehogy kellett. Miért kellett volna?


Ha igaz ez a történet, akkor nagy kár, hogy nem volt egy olyan barátod vagy rokonod, aki a te érdeked képviselte volna (ha már az, akinek kötelessége lett volna, nem tette meg).

2020. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Kamu sztori. Nagyszuloktol ti csak akkor orokoltok ha az o gyerekeik nem elnek, igy szall az unokakra.


Ha anyad szulei haltak meg akkor anyad az orokos nem ti, ha az apad szülei akkor meg anyadbak semmilyen haszonélvezeti joga nincs. Ahogy elottem mar irtak.



Ugyvedes sztori is vicces.

2020. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy másnak ilyenen nem kellett átmennie, de ez nem jelenti azt, hogy kamu. De mindegy is.
2020. máj. 26. 18:05
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor magyarazd el ezt az öröklést. Mert ha a nagyszuleid halala utan anyad vagy örökös, ha a sajat szulei haltak meg, vagy semmi koze hozza es nincs haszonelvezete ha az apatok szülei haltak meg.


Nektek csak akkor jut a hazbol ha olyan nagyszulok halnak meg ahol nincsenek a nagyszuloknek elo gyermeke. Szoval mivel anyátok el, ez csak apai nagyszulok lehetnek.



De apai nagyszulok hazahoz anyadnak semmi koze. Miert is jarna neki haszonelvezet? Nem all rokoni kapcsolatban az apad szüleivel..



Hogyan es miert van anyadnak haszonélvezeti joga? Ezt magyarazd el. Tehet a sztori itt bukott.



Erted az ellentmondast?

2020. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
54%
Totál lényegtelen a haszonélveet. Eladták, ennyi a lényeg.
2020. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
86%

A kényszer hatására kötött szerződés megtámadható, a bíróság mondja ki, hogy érvénytelen az adásvételi. Viszont nem tudom, hogy ezt mennyi időn belül lehet kérni.


Nekem is sántít kicsit a sztori, a bátyád fojtogat, anyád csak ül és nem tesz semmit, majd annyi eszed sincs, hogy szólj az ügyvédnek, miután bejött, s még te fizeted ki anyád adósságait?

2020. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Restellem hogy úgy kommenteltem korábban hogy nem vettem észre amit mások, hogy mennyire nem kerek ez az egész
2020. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!