Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni egy ilyen...

Meddig lehet bírni egy ilyen helyzetben? Fiatal huszonévesként családfenntartó szerep?

Figyelt kérdés

Egy kis előzmény: négyen élünk egy háztartásban, anya, apa és 2 gyerek. Én vagyok az idősebb gyerek 23 F és a húgom 15, a szülők kora lényegtelen.


Mind két szülőm elveszítette a munkahelyét, az apám kb. fél éve az alkohol problémái miatt, édesanyámnál pedig a vírushelyzet volt a ludas (felszolgáló).


Viszonylag jól keresek, de a lakáshitel, rezsi, kiesett és a jövedelem pótlása s szinten minden rám hárult... így is gyakran túlórázom hogy legalább 0-ra kijöjjek az adott hónapban. Egyszóval semmi megtakarítás, csak kb. kajára költök magamra a fizumból.


A tesóm nem szenved hiányt semmiből, próbálom megteremteni a normális feltételeket. Később még a továbbtanulásban is segíteném (nagyon úgy érzem nem fog egyhamar megoldódni a helyzet, próbálok kicsit előrébb tekinteni már ebben is).


Anyámon látom, hogy próbálna elhelyzkedni és kissé feszélyezve is érzi a helyzetet, hogy rám zúdultak a pénzbeli terhek.


Apám alapból egy fsz, (már bocsánat), jól eltengődik a kis alláskeresőiből, na meg a rajtunk élősködésen.


Már gondoltam rá, hogy lelépnénk hármasban az apámat hátrahagyva, de ez nem opció. Édesanyám a Fater hibái ellenére is még mindig ragaszkodik hozzá...


Már szellemileg és testileg is kezdek belefáradni az egészbe...



2020. máj. 23. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig kell, ameddig akarod.


A tesód támogathatod te, segíthetsz ezzel a szüleidnek, hogy átvállalod az ő általa keletkezett anyagi terheket de ha édesanyád most vesztette el az állását(tehát még álláskeresési járulékot kap), apádnak is van bevétele akkor nehogy már saját magukat ne tudják eltartani.


Ha nekik vannak hiteleik, törleszteni valójuk akkor meg talán itt lenne az ideje elgondolkozni azon, hogy miből tudnának lejeb adni.

2020. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem sokáig. Nagyon szép és becsülendő, amit csinálsz, de hosszútávon kiszúrsz magaddal. Egyrészt bele fogsz csömörleni ebbe, másrészt nem tudod építeni az életed, spórolni akár lakásra, bármire. Ha anyukádnak lesz munkája kicsit könnyebb lesz, de apáddal kezdjetek valamit. Valami melót muszáj lesz keresnie, felnőtt családos ember. Én a helyedben adnék valami haladékot - mondjuk max fél évet - hogy rendezzék a soraikat, aztán megpattannék. Gondolom a fizudból futja albérletre, ha egy 4 tagú családot el tudsz tartani lakáshitelestül. Beszélj anyukáddal, hogy ebbe belefáradtál és véges a tűrőképességed. Valahogy vegye rá apádat a melózásra, vagy te bedobod a törölközőt.
2020. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Savlekotő ***** válasza:
94%

Én vinném a hugomat,anyád az alkoholistát választotta. Már rég dobbanthatott volna ő is.. Ne te nyomorodj le mert felnőttek képtelenek magukat ellátni, a piálás sokba kerül..

70F

2020. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád jelentkezzen mekibe,vagy Tescoban stb azért csak nem 60 évesek szüleid ? Anyukád be volt jelentve mert lehet hogy álláskeresési járulékot is kaphatna.
2020. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Akkor fogd a testvéred, menjetek. Szüleitek meg oldják meg, felnőtt egészséges, munkaképes emberek.

Biztosan nem egyszerű szegény anyudnak, de be kell látnia hogy tönkre teszi életét apuddal.

2020. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Álláskeresési max 3 hó, hogyan tengődik apád abból fél éve??? Fontosak ám a részletek 😂
2020. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Savlekotő ***** válasza:
97%

Utolsó valószínű aktív korúak ellátását kapja ami 22800 körüli összeg,így eltartják őt víz áram,gáz étel,meg az italozását is ők állják.

70F

2020. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az fht akkor sem álláskeresési.
2020. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is költözz el, a felnőtt szüleid meg megoldják valahogy, nem a te dolgod és felelősséged! Hugodat úgy is tudod támogatni,ha nem velük élsz.

Anyukádnak meg ajánlom az internetet, a napokban ránéztem az állásokra és többszáz takarítónői meg idősgondozó állás van, vidéken is.

2020. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos megmondtam volna ilyen apa után, hogy egyék meg a szülők,amit főztek. Ha a húgommal jó viszonyom lenne és szorgalmas, akkor a továbbtanulásban őt támogatnám, a szüleim meg két felnőtt ember, oldják meg a többit, ahogy tudjűk.
2020. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!