Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni egy ilyen...

Meddig lehet bírni egy ilyen helyzetben? Fiatal huszonévesként családfenntartó szerep?

Figyelt kérdés

Egy kis előzmény: négyen élünk egy háztartásban, anya, apa és 2 gyerek. Én vagyok az idősebb gyerek 23 F és a húgom 15, a szülők kora lényegtelen.


Mind két szülőm elveszítette a munkahelyét, az apám kb. fél éve az alkohol problémái miatt, édesanyámnál pedig a vírushelyzet volt a ludas (felszolgáló).


Viszonylag jól keresek, de a lakáshitel, rezsi, kiesett és a jövedelem pótlása s szinten minden rám hárult... így is gyakran túlórázom hogy legalább 0-ra kijöjjek az adott hónapban. Egyszóval semmi megtakarítás, csak kb. kajára költök magamra a fizumból.


A tesóm nem szenved hiányt semmiből, próbálom megteremteni a normális feltételeket. Később még a továbbtanulásban is segíteném (nagyon úgy érzem nem fog egyhamar megoldódni a helyzet, próbálok kicsit előrébb tekinteni már ebben is).


Anyámon látom, hogy próbálna elhelyzkedni és kissé feszélyezve is érzi a helyzetet, hogy rám zúdultak a pénzbeli terhek.


Apám alapból egy fsz, (már bocsánat), jól eltengődik a kis alláskeresőiből, na meg a rajtunk élősködésen.


Már gondoltam rá, hogy lelépnénk hármasban az apámat hátrahagyva, de ez nem opció. Édesanyám a Fater hibái ellenére is még mindig ragaszkodik hozzá...


Már szellemileg és testileg is kezdek belefáradni az egészbe...



2020. máj. 23. 15:07
1 2
 11/12 grafno ***** válasza:
52%

Apám is hasonló cipőben jart mint,te. A szülőknek fizette a hitelét amíg házas nem lett és haza adta szinte minden pénzét egészen 24eves koráig. igaz ő már 17evesen ösztöndíjat kapott és egész életemben ezt kellett hallgatnom,"kifizettem a szuleim hitelet ti meg soha nem adtatok egy forintot sem" mert a Svájci frankos hitelt mar fizeti 16eve es van meg 10ev belole. Ezert ha megiszik par sört akkor mindig elojon hogy a 3 teso sosem adott haza. Blabla. Annyi volt meg hogy szinte mind3n a suli utan egyből elkoltoztunk es eltuk a sajat eletunk.

Lehet nalunk is az lesz hogy nekem majd a hitelt fizetni, mert en keresek a csaladban a legjobban es a törlesztő reszlet nekem nem okozna gondot, nekik meg szinte semmi megtakarításuk sincs.

2020. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mikor az egyik szülő a családfenntartó egyedül, vagy eleve egyedül neveli a gyereke(ke)t, annak miért nem írjátok be, hogy lépjen le, és hagyja ott a kölköket, oldják meg.
2020. jún. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!