Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem normálisan...

Hogyan kezeljem normálisan ezt a különbséget a családjaink között?

Figyelt kérdés

Roviden: az én régi, szűk családom egy hűvösebb légköru, nem egy puszipuszi, olelkezos család, de mindig ott álltunk/állunk egymás mellett, ha kell, szülők testvérek egyaránt, szeretjük egymást, de nem úgy mutatjuk ki.


Párom családja ennek az ellentéte, ők az a tipikus olelkezos, puszizkodos, meleg légköru család, a szülők mondhatni majomszeretettel szeretik a gyereküket, nem annyira elengedoek, az ő életükben központi dolog, hogy a gyerek az elköltözés után is gyakran menjen, telefon stb... ami számomra már túl sok az én hatteremmel.


A kérdés, hogy lehet normalisan kezelni a két család közötti különbséget, vagyis hogy tudnám normálisan tartani a kapcsolatot a párom csaladjaval, hogy ez nekem is megfelelő legyen, nekik meg ne tűnjön úgy, hogy ki akarom magam vonni a családból.


2020. máj. 29. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz helyzet. Te nem érted az ő szokásaikat, ők nem értik a tieiteket.

Érdemes már a legelején tisztázni. De nem lesz könnyű.

Konkrét példát tudsz mondani?

2020. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. És az érdekes, ha kell valami, akkor mindig az én hűvösebb családom ugrik egyből. A párom nyalakodós famíliája meg néz, mint borjú az új kapura, ha segítséget kérünk. Pedig nem kérünk sokat, 99,999%-ban önállóak vagyunk, pláne a korosztályunkhoz képest (30 körüliek).


Én nem tudtam ezzel mit kezdeni, csak idővel egyre kevesebbet jártam hozzájuk. A messzi rokonokat elviseltem valahogy egy évben kétszer, majd többet nem láttam őket, mióta a nagyszülők meghaltak, akik összekötötték a családot. A közelebbi családtagokat meg leszoktattam idővel, mondván, hogy én nem szeretek pusziszkodni. Idővel megértették, bár sok meló volt benne.

2020. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!