Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak "közöskö...

A szüleim nem akarnak "közösködni" a barátom családjával, de nekem ez egyre kellemetlenebb? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Annyi, hogy amikor a barátommal összejöttünk másfél éve, a családja (anyukája, meg az ő részéről a rokonság) nagyon csúnyán viselkedett velem... A hátam mögött kibeszéltek, pénzlesőnek neveztek, meg hogy én azért vagyok ott annyit, hátha csurran-cseppen valami nekem is, vagy néhány ingyen nyaralás, wellness esetleg. Meg az első közös karácsonyunknál is mentem a barátommal és a nagynénje meglepődve mondta, hogy hát nem tudták, hogy én is megyek, nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek (tudták, hogy megyek). Vagy pl. a barátom nem egy ezermester, ezért apukám szokott néha megcsinálni ezt-azt a lakásban, vagy összeszerelni dolgokat és mikor legutóbb ott volt, jött a barátom anyukája valamiért és mondta, hogy éppen azt nem kérdezte meg, hogy mi a f...szt keres ott. Pedig látta, hogy szerel, pakol, dolgozik... Nekem is rosszul estek ezek, de felül emelkedtem ezen, mert tudom, hogy a barátomnak a családja a mindene, nekik köszönhet mindent és nem fogom csinálni a cirkuszt, húzni az orromat. Viszont a szüleim nem ilyenek, és már a 4. alkalommal lettek hívva a barátom szüleihez és mindig visszautasítják a meghívást. Mondván, hogy ők nem ülnek le olyan emberekkel, akik utána ocsmány dolgokat mondanak róluk másoknak és hogy ami nem megy, azt ne erőltessék. És hogy ők sem lusta emberek, végigdolgozták az életüket, nekem is lett lakás, autó véve, csak éppen nem 20 milliós kocsit, meg 60 milliós házat kaptam, hanem észszerű keretek között indítottak el. A barátom családjának meg mindenki proli, aki nem minimum 15 milliós kocsit vezet és nem jár étterembe heti 5-ször... A szüleimnek is van pénze, de ők inkább csendesen élnek, nem kifele mutatják, hogy mi van nekik, nem eszerint határozzák meg, hogy ki milyen ember.


Ettől függetlenül a barátommal nincs problémájuk, nagyon szeretik, de mikor az elején mondtam, hogy miket hallottam vissza, meg velem is hogy viselkedett pl az anyja, amikor náluk voltam, akkor láttam anyán, hogy nem sok kellett neki, hogy oda ne menjen hozzájuk... Én sem azt akarom, hogy öribarik legyenek, minden hétvégén összejárjanak, de mondjuk nyaranta egy grillezésbe, vagy vacsorába nem halnának bele. Főleg, hogy a barátommal már szóbajött az eljegyzés, babatéma is.



2020. jún. 1. 18:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
99%
De miért kellene összejárni velük és ott jópofizni, amikor ennek semmi értelme? Ti vagytok egy pár, nem a családotok. Én se mennék, tiszta gáz lenne ott alakoskodni.
2020. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
99%
A szüleidnek van igaza, a helyedben én sem mennék hozzájuk, ha így viselkednek veled.
2020. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
99%
Teljeen igaza van a szüleidnek. Nem is értem, mi olyan fura ebben számodra. Minek menjenek jópofizni olyan helyre, ahol lenézik őket?
2020. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Anyukádéknak van igaza,én sem mennék,sőt én a te helyedben sem mennék.Ez nagyon durván megalázó ahogy viselkednek veled.

És babavállalás előtt át kéne gondolnod ezt az egészet,mert később nagyobb viták és problémák lesznek, ha a barátodnak a családja lesz a mindene és nem te meg a baba.

A barátod most is tőlük függ anyagilag?

van kilátás hogy független lesz tőlük?

Miért velük jártok kikapcsolódni?

A barátod mit csinált,mikor neked nem adtak tányért? simán leült velük ennni te meg ott vártál? vagy ezt hogy kell elképzelni?

Mondjuk ha az én párommal ilyet csinálnak, sehova többet nem megyek velük.

2020. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igaza van a szüleidnek.

Sőt én ott se maradtam volna karácsonynál amikor nem terítettek neked.

Én is a nagy család híve vagyok de azért mindent nem kéne eltűrni.

2020. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 babyboom567 ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nem mindenen kell felülemelkedni, föleg ha folyamatos a dolog.
2020. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Én se mennék. Csodálom, hogy te mész hozzájuk ilyen sztorik után. Nem kötelező a szülőknek pajtáskodni, ismerek olyan párt, ahol a szülők az esküvőn találkoztak először és utoljára. Engem ne hívjon meg senki vendégségbe, hogy megvárjam, amíg lesz üres hely az asztalnál (??), vagy hogy utána kibeszéljen, hogy biztos csak az ingyenkajáért mentem.
2020. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

A szűleid helyében te mennél a lányod barátjának a szűleihez ha lenézők,fikáznak és meg jegyzéseket tesznek és még ráadásul szemtelenek is?


Teljesen igazuk van a szűleidnek. Amig bocsánatot nem kérnek tölűk addig nem menni oda.


Nagyon egy kínos helyzetben vagy.

2020. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Savlekotő ***** válasza:
100%

Én is a szüleidnek adok igazat,az meg hogy téged valami megtűrt kutyaként kezelnek nem ülhetsz oda csak ha valaki végzett,what? Ott kellett volna eljönnöd azonnal,és nem kuncsorogni,és ott a párod ha nem állt ki érted hogy márpedig a Gizike is ide ül mert nem egy hajléktalan jöttment hanem a barátnőm,nagyon sok jóra ne számíts,lesznek még megalázások..

70F

2020. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Így van ez, amikor a pénz nem jár együtt az intelligenciával. És akkor még nekik mások a prolik.....No comment.
2020. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!