Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok képes anyukám...

Miért nem vagyok képes anyukámat közel engedni magamhoz?

Figyelt kérdés

Anyukám egyedül nevel engem és a testvéremet, apukánk meghalt.

Anyukámon látom, hogy nagyon magányos, hogy vágyik a szeretetre, amit csak tőlünk tud már megkapni


Viszont nem tudom miért, de nem vagyok képes valamiért közel engedni őt magamhoz,de nem direkt,mert belül nagyon szeretnék ott lenni neki, de a való életben nem megy. Valamiért mindig csak bántom, flegma vagyok vele, egyedül hagyom és közben meg sírok a szobámban, hogy miért csináltam ezt, ha nem akarom.


Valaki megtudná mondani, hogy ez miért van és hogy hogyan tudnék ezen változtatni, mert egyszerűen elmodani nem tudom mennyire szeretnék, de nem megy



2020. jún. 3. 20:37
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Menj terápiára!

2. Tudat alatt esetleg őt vádolod apád haláláért. Valamilyen régi berögződés lesz ez.

2020. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudat alatt valami régi rossz dolog ami anyukáddal kapcsolatos.

Esetleg volt olyan amikor haragudtál rá? Vagy valamikor tett valami olyat, ami bántott téged?


Velem is hasonló helyzet volt. Tudni kell rólam, hogy egy nagyon érzékeny,sok szeretet igénylő egyén vagyok, de én valamiért soha nem tudtam a szüleimhez érzelmileg annyira kötődni. Nem szerettem kimutatni a szeretetet, mondhatni undorodtam ettől.

És végül nekem is tudat alatt volt egy gátlás, ami arra vezethető vissza, hogy apám régen nagyon sokszor megbántott, csúnya dolgokat vágott néha a fejemhez, és ott valami megtört.

2020. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg szerintem semmi az ég világon nem volt, ami valaha bántott volna anyukámtól. Szerintem midnig ő volt az aki a legjobban is támogatott és legjobban szeretett.

Az én személyiségem is olyan, hogy rengeteg szeretetet igénylek és nagyon érzékeny is vagyok, de mások felé ezt a szeretetet nap mint nap át is adom, másoknak nagyon jól át tudom adni a szeretetem, törődésemet...de anyukámnak valamiért nem, és tőle befogadni sem vagyok képes, valamiért mindig felingerlem magam:( pedig nagyon szeretem és nem akartam soha bántani


Beszéltünk erről a testvéremmel is, és vele is ugyan ez van, ő is ugyan így érez

2020. jún. 3. 23:42
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Nem, tényleg szerintem semmi az ég világon nem volt" Hahahaha! Gondolod te! Tudod, én is pont ezt gondoltam róla. Volt egy-kát hangyányi dolog, amit anyám mondott, hogy higyjem el, az számít. Mondtam, lehetséges, de nem hiszem. Aztán a pszichoterapeutám emlékezni kényszerített. Aztán előkerült ez, aztán az, aztán amaz. Ezek megtörténte miatt először hitetlenkedtem, aztán tagadtam, aztán dühöngte, aztán sírtam. És amikor anyámmal beszéltem ezekről, először csodálkozott, aztán tagadta, aztán azt mondta, belevágtam a nagykést.

Te még sehol nem tartasz azon az úton, hogy felérd ésszel - és aztán át is érezd - hogy a szülők nem tökéletesek, sokszor öntudatlanul, néha akár tudatosan is tesznek ellenünk.

2020. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Ja. 40F.
2020. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt a könyvet: Susan Forward: Mérgező szülők. Ha mindketten így éreztek a testvéreddel, akkor 100%, hogy anyukád a sáros. De elnyomjátok magatokban az emléket.
2020. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen voltam,neha vagyok (30+) a mai napig banom, hogy ilyen voltam es ez a bűntudat sosem fog elmulni nekem. Barcsak lett volna segitsegem, annyi szomoru napot sporolhattunk, volna. keresd fel az iskola pszichológust biztos tud tanacsolni valamit! Nagyon drukkolok!
2021. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!