Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek, anyagiak, másnál hogy...

Gyerek, anyagiak, másnál hogy működik?

Figyelt kérdés

Úgy hozta az élet, hogy munkanélküli lettem a vírus miatt. Életemben egyszer voltam munka nélkül, amikor még nem volt párom.


9 éve vagyunk együtt, van egy 3 éves gyerekünk.


Eddig úgy volt, hogy a gyerekre teljes egészében én költöttem. Születése óta. Most, hogy nincs munkám, és fogytán a kis félretett pénzem, kellene a gyereknek nyárra szandált venni, de nem tudok most 10 ezer ftokat kifizetni, mégis tőlem várja a párom, hogy megvegyem.

Pedig ő alap esetben is több, mint 2x annyit keres, mint én.


Másnál ez hogy működik?


2020. jún. 7. 12:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Normális helyen mindkét szülő fedezi a gyerek dolgait. Nálatok apuka miért gondolja úgy hogy neki nem kell költeni a gyerekre?
2020. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
99%

Nálunk nincs olyan, hogy én pénzem; férjem pénze. Nem is értem ezt.

Mindketten dolgozunk, van egy közös bankszámlánk, ahova jönnek a fizuk, mindkettőnknek van hozzá kártyánk. Onnan mennek a fizetnivalók automatikusan, és onnan fizetünk mindenhol. Sima ügy. Szerintem ez egy családban optimális.

2020. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Akkor itt az ideje összeülni, papír ceruza alkalmazásával költségvetést készíteni.
2020. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak úgy elképzelhető, ha nem is a férfié a gyerek, de épeszű nő ilyen emberrel akkor sem él együtt.
2020. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk 3 féle pénz van. Van az övé, van az enyém, és a közös. Az övéből ő veszi meg a saját cuccait, tisztálkodószerek, ruhák, hobbi, ajándék stb. Az enyémből meg én a sajátjaimat. A közösből megy a lakhatás, kaja, tisztítószerek, lakberendezési cuccok, és a gyerek dolgai, és ha ebből akarunk valamit venni, azt előbb megbeszéljük egymással. Nem tudnám elképzelni, hogy teljesen közös kasszán legyünk és egyáltalán ne legyen saját külön pénzünk. Mondjuk mi úgy kezdtük, hogy jó ideig lakótársakként laktunk egy közös albérletben, csak később jöttünk össze.
2020. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk szintén közös kassza van. A lányunk 2 éves, a párom még nem dolgozik.
2020. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően en költők a háztartásra o egyebekre, közös kasszán vagyunk egyébként, de így a praktikus. Ha munkanélküli lenne valamelyikunk is másik számlájáról vennénk le a pénzt ez a közös kassza lényege.

Ha majd o lesz munkanélküli akkor mit fog szólni hogy ahoz hogy, kicsim nem adok pénzt benzinre, én autózók de te buszozz?

Ha komoly a kérdés akkor nem tudom hogy lehet egy ilyen emberre alapozni.

Ha nem o lenne a gyerek apja akkor is elvárnám, hogy segítsen, hiszen azért vagyunk egy pár én is segítek neki bármikor.

2020. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem egy normális dolog ami nálatok van ..

Nálunk is "külön" van a pénzünk ,de ez nagyjából csak jelképes. A közös terheket megosztjuk ,a "zsebpénzéből" meg mindenki megveszi a saját kis dolgait . De amikor munkanélküli volt valamelyikőnk szó sem volt ilyenről ,hogy nem adunk pénzt a másiknak vagy mittudomén.

2020. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%
És miért nem mégy melózni? Posta, sereg, futárcégek, őrségek,...mindig keresnek embert.
2020. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%
Bele se mentem volna a 3 gyerekbe, amíg nincs közös kassza.
2020. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!