Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki ilyen...

Van itt olyan, aki ilyen élethelyzetben találta magát?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó kategóriába írom-e ezt a kérdést, de hátha...


Borzasztó nagy a nyomás rajtam, a gyerekvállalásal kapcsolatban.

Akarjuk is, meg nem is, nem lenne okos döntés, de nem is akarunk lemondani róla teljes egészében...

Kicsit bővebben rólunk : én 25 éves vagyok, a párom 30 éves. Mindketten dolgozunk, a párom középvezetői beosztással, én alkalmazott vagyok. Albérletben élünk, és 19-éves korom óta vagyunk együtt, 3 éve vagyunk házasok. Mindketten tanulunk, mindig tanulunk valami újat, szerintem életünk végéig tanulni fogunk, sok minden érdekel minket. Amikor összeköltöztünk, úgy döntöttünk a gyerekvállalással kapcsolatban, hogy nem lesz gyerekünk, és majd talán évekkel később ha majd másképp gondoljuk, újra megbeszéljük.

Nem élünk rosszul, de olyan baromi jól se, mindent kitudunk fizetni, van étel, tető a fejünk felett, félre is tudunk tenni egy kis pénzt, eltudnánk látni egy gyereket. De albérletbe nem lehet gyereket szülni, nekünk meg nincs saját házunk... Ennyi hitelt felvenni képtelenség, valamint nyílván az önerőt is valahogy megkell teremteni hozzá...

Ha ez még nem is lenne elég, 25 évesen se tudom hogy akarok-e gyereket. A férjem azt mondja, hogy ő már szívesen vállalna gyereket, de akkor sincs baj ha én nem szeretnék, nem fog elhagyni miatta, fontosabb vagyok neki. Én viszont döntésképtelen vagyok ezzel kapcsolatban, más gyereke megörjít, sok sírás, sikítás, és egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy jó anya lennék, hiszen menekülök a síró gyerekek elöl, még a buszról is leszálok ha egy gyerek elkezd sírni...

Gyerekmentes hotelekbe (ha nyaralunk) megyünk, nincsenek olyan barátaim akiknek gyerekeik vannak, a családban van kisgyerek, de amíg nem múlnak el minimum 3 évesek, addig nem sűrűn látogatom őket... Úristen ez így leírva olyan szörnyű, mert mások szerint én jó anya lennék, gondoskodó vagyok és mindig gondolok a jövőre, biztonságosan és felelősségteljesen nevelném fel, és néha játszok a gondolattal milyen jó lenne, ha lenne egy gyermekem. Mégsem érzek elég anyai ösztön magamban, és nem tudom ezek ellenére mennyire lenne jó ötlet bevallalni.

Nem tudom később hogy fogok erről vélekedni, hiszen olyan 16 éves korom óta ugyanígy gondolok erre, ahogy leírtam.


Más is van ilyen helyzetben?

Köszönöm, ha válaszoltok!


25/N



2020. jún. 23. 16:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Én sohasem akartam gyereket, és ebben amióta az eszemet tudom, biztos voltam, vagyok és leszek. 36 éves vagyok.

Csak akkor vállalj gyereket, ha tényleg akarod, ne külső elvárások miatt.

2020. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Gyerek vagy még, azért gondolkodsz még mindig úgy, mint egy 16 éves. A saját gyerekedhez egész máshogy fogsz viszonyulni, mint mások gyerekeihez, ez egészen biztos. Azért szállsz le a buszról, mert a gyerektéma, a nyomás miatt érzed magad rosszul, nem pedig azért, mert annyira elviselhetetlen maga a gyereksírás.

Szerintem úgy állj hozzá, hogy ha összejön, hát jöjjön (fel fogsz nőni a feladathoz, mire megszületik!), de még ne siettesd. És mindig őszintén beszéljetek meg minden ezzel kapcsolatos gondolatot.

2020. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Ne vállalj gyereket!!!

Csak akkor ha tényleg nagyon szeretnéd!!

Tönkre teheti az életedet ha úgy szülsz hogy nem is akartad, aztán lehet itt hülyének néznek, de nő helyében elvárnám a házasságot, csak úgy életársi kapcsolatba bolond lennék szülni, illetve mindenent egyértelmüvé tenni hogy vagyont felezni...

Mert túl sokszor fordul elő környéken hogy idősödö férfi, lecseréli gyermekei anyát egy fiatal kislányra aztán a feleségét kidobja az utcára, mert ugye feleség nem tudott karriert építeni amig apuka dözsölt és aztán 40-50 évesen kell neki a 18 éves fiatal csaj.


Mai világba gondold meg a gyereket és készülj a legrosszabbra, irom ezt férfiként.!!!

2020. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem várj még vele, ha ilyen bizonytalan vagy benne. Nem hajt a tatár, a férjed is türelmes, csak magad felé vannak ilyen elvárásaid, vagy netán a család sulykolja beléd, hogy jönnie kéne már a gyereknek? Ne hallgass ebben a témában másokra, megváltozott a világ, mióta a szüleink-nagyszüleink voltak fiatalok, nem mindenki szeretne huszonévesen gyereket.

Én 27 éves vagyok és még nagyon gyereknek érzem magam egy gyerekhez:) de ez változhat.

2020. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

Mi az hogy albérletbe nem lehet gyereket szülni? Te nem akarsz.. fogalmazzunk tisztán.


Inkább ne legyen gyereked.. 28-31+ is szülhetsz. 4-5 év sok idő.

2020. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Albérletbe ne szüljön. Akkor rabszolgaságba szüli a gyereket
2020. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Albérletbe én sem szülnék.
2020. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

Én is úgy vagyok vele, hogy a saját lakás alap a gyerekvállaláshoz. Az más, ha úgy születik meg a gyerek, hogy a közeljövőben már lesz lakás, de ha még kilátásban sincs, akkor addig nem kéne ilyenen gondolkozni.

Még csak 25 éves vagy, ennyi idősen még nagyon másképp gondolkodnak a lányok, mint 5-10 évvel később. Majd kedvet kapsz a gyerekezéshez idővel.

2020. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj még, bőven időben vagy.
2020. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

#6 mert a 15 évnyi hitel az nem rabszolgaság?


Most teszek rá 1 millió forintot, hogy 15 év múlva nem lesznek együtt a párjával. Ha álljátok, akkor 2035-ben várom a megkeresést a részetekről

2020. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!