Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kik legyenek a Keresztszülők?

Kik legyenek a Keresztszülők?

Figyelt kérdés

Kiskorunkban mar meg beszeltuk a baratnommel hogy egymas gyermekeink keresztszulei leszunk, mi is kereszt testverek vagyunk.

Aztan romlott a kapcsolatunk voltak hullam volgyek. De meg maradtunk jo baratok es ha nem is talalkozunk tul sokat ha valamelyikunknek baja volt ott voltunk egymasnak. Most meg azert sem talizunk sokat mert kulfoldon elek. 1 eve vagyunk egyutt a parommal. Meg ugy ő igazan nem is talalkozott a baratnommel csak amikor elvitt minket egyszer ketszer valahova. A parom testverevel es testvere baratnojevel pedig talalkoztam en 3x.


Na en most el mondtam a baratomnak hogy a baratnomet szeretnem majd keresztanyának es o azt mondta hogy az kizart mert biztos hogy a testvere es a baratnoje lesznek azok. Csak o rajuk tudna bizni a gyerekunket es nem is ismeri az en baratnomet. Na en meg a parja baratnojet Nem ismerem, ennyi erovel... en meg ismerem a sajat baratnomet. Es tok jo hogy o ezt igy eldonti.


A masik ami fura egyeseknek, hogy en szerintem a keresztszulo ne csaladtag legyen mivel nekik mar alapbol meg van a “szerepuk” a baba eleteben. Mar egy nagybaty, miert legyen meg kereszt apa is. !? Nem nagy baj csak en furcsalom hogy ezt furcsaltak nalam.

Velemeny?



2020. jún. 23. 19:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

A keresztszülőség a vallásos nevelésről kellene, hogy szóljon. Én nem vagyok vallásos, de utálom, amikor a hozzád hasonló felszínes emberek divatot csinálnak egy vallási hagyományból. Ilyenkor születnek ezek az ostoba kérdések, mert nem mindegy, hogy az egyértelműen csak a puccparádé és az ajándékok kedvéért kit kérnek fel.

A kérdésre magára nem is válaszolok, mert felesleges. De ami még megragadta a szemem: "a keresztszulo ne csaladtag legyen mivel nekik mar alapbol meg van a “szerepuk” a baba eleteben" - a te gyereked életében semelyik rokonodnak nincs kötelező szerepvállalása, ugye tudod? A nagybátynak sincs, szóval kíváncsi volnék, hogy milyen szerepre gondoltál.

2020. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet kompromisszum, hogy a testvére lesz a keresztapa, a barátnőd meg a keresztanya? És igy a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Azt megértem, hogy a tesvérét akarja, mert ő jó eséllyel végig az elete része lesz, egy gyerekkori barátnő szintén elég erős kapocs. Viszont a tesója az aktuális csajával simán szét mehet bármikor.
2020. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is úgy kéne, hogy a tesója legyen a keresztapa, a barátnőd (vagy valaki más) pedig a keresztanya. Így több ajándékot kap a gyerek, a tesó meg úgyis szakít a nőjével, az meg úgysem foglalkozik utána az exe családjában lévő gyerekkel.
2020. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem azért a 20 fillérért, de terhes vagy egyáltalán?
2020. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
dehogy terhes, csak muszáj valamilyen aktuális balhét rendezni idejekorán
2020. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor azt mondanám, hogy ezen a hídon majd átmentek, ha odaértetek.
2020. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Először is menj férjhez. Zabigyereknek minek keresztszülő?
2020. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tenyleg mar csak az unatkozo okoskodo negativ emberek jarnak ide ugy latom... Sajnalom a csaladatokat hogy elkell viselniuk ezt a stilust, mindent jobban tudtok, ertelmetlenek vagytok.


Első: puccparade a fejedbem van, kivancsi vagy a “szerepre” nem tudsz olvasni? Oda írtam hogy ő már alapbol nagybaty.. ez a “szerepe” <——- nezd idezojel ha nem fognad fel. Ha meg nem kivancsi ra akkor ez van, de nem ilyen ember. Gondolom tapasztalatbol irtad.


Tobbiek: ti felfogjatok milyen oldalon vagytok egyaltalan? Az adott kerdesre ha tudsz valaszt, valaszolsz. De ezt ugy latom nem megy :D

Agyatlan okoskodas az megy.

Férjnél vagyok es pár napja tudtam meg hogy állapotos Is. De ha nem lennek, kerdes: mi koze van egy szimpla kerdeshez? Tenyleg nem bonyolult ez az oldal, kerdes-> témahoz kapcsolodo válasz! Tadam!

:) menni fog! Szurkolok!

2020. jún. 23. 21:50
 9/23 A kérdező kommentje:
Kovetkezo fazis hogy szerezzek be nyelvtan konyvet! ( nem fogok, orulok hogy ennyire megtanultam ezt a nehez nyelvet)
2020. jún. 23. 21:51
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok vallásos, a gyermekemnek nincsenek "divatkeresztszülei", de ha ez a megoldás nem jó, hogy tesó a keresztapa, barátnőd a keresztanya, akkor legyenek mindannyian, ha jól tudom lehet több keresztszülője is a gyereknek. Ha csak az egy opció akkor a párod tesója szerintem "jogosabb".
2020. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!