Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy két hónap híján 3 éves...

Egy két hónap híján 3 éves gyerek mennyit fog fel abból, ha az egyik szülő elhalálozik?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az ő szintjén elmagyarázni, hogy mi történt? Megérti egyáltalán, hogy miért nincs már itt anya/apa?

2020. jún. 27. 16:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
51%
#18: Vagy csak nagyon sokat meséltek neked ekekről a dolgokról, ezért már valós emlékekként éled meg. Nekem is van ilyen, ráadásul kicsit idősebb koromból. De tudom, hogy sokat beszéltünk róla, ezért nagyon élénk, mintha valóban én emlékeznék. De attól még nem így van. A töredékek megvannak, de ha nem beszélntek volna róla sokat, akkor nem tudtam volna összerakni a teljes képet. (#11)
2020. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
59%
Na nekem senki sem mesélt arról az egy éves kori dologról, mégis emlékszem. Az érzéseimre, a gondolatokra, mindenre. Miért nem lehet elfogadni hogy valós emlékek is lehetnek?
2020. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
32%
Én arra emlékszem, hogy kb. 2 éves koromban lábujjhegyre állva próbáltam elérni az almafa lenyúló ágáról az almát, és miközben ezzel voltam elfoglalva, a közelben legelő tehén arra bóklászott, megbökött, és én fenékre estem... és végtelenül megijedtem a hatalmas jószágtól... máig nem megyek sem a tehénnek, sem a lónak közelébe...
2020. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
56%

Picivel tobb voltam mint 1 eves mikor szuletett a hugom majd ota 1.5 evre a masik.

Nagyon sok emlekem van 1-3 eves kor kozott. Valszeg azert mert jelentos valtozasok alltak be az eletembe.

A eroteljes tortenesek/esemenyek megmaradnak az emlekezetben.

Akinek semmi extra nem tortent annak nincs vagy par aprosag. De nekem elwg esemeny dus volt az elso 3 evem.

2020. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
47%

4 éves voltam, a nővérem 6, attól kezdve ő már iskolába járt, pedig előtte együtt jártunk óvodába. Mivel a két épület egy utcában, egymáshoz közel volt, megszöktem az óvódából, megkerestem az iskolában melyik teremben ül a nővérem (emlékszem, még jó idő volt, az osztálytermek ajtajai nyitva), egyszerűen besétáltam az osztályba, és beültem hátul az utolsó padba. A tanító néni kérdezte, hogy én + ki vagyok, a nővérem mondta, hogy az ő húga.


Persze mind az óvódában elkezdtek keresni, + szóltak édesanyámnak is, hogy eltűntem... gyorsan hazavittek onnét... pedig olyan jó volt nagynak érezni magam!

2020. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
46%

Sokan keverik a valós emléket a mások által elmeséltekkel, álmokkal.


"Egy nagyszabású brit kutatásból az derült ki, hogy az emberek mintegy 40 százalékának az első emlékei hamisak - vagyis valójában vagy nem történtek meg, vagy pedig nem úgy, ahogy az illető emlékszik rájuk, esetleg nem "valódi" emlékről van szó, hanem egy olyan élményről, melyet mástól tud az illető. A szakemberek szerint ugyanis csak nagyjából 3,5 éves korunktól kezdünk hosszú távú emlékeket "tárolni". Ennek oka az úgynevezett gyermekkori amnézia, melynek oka a kutatók szerint az, hogy a kisgyerekek agya még nem elég fejlett, esetleg túlságosan lefoglalja a tanulás, fejlődés, így nem is formál hosszú távú emlékeket. "


[link]


De persze itt a GYK-án megint összegyűltek a lángelmák.

2020. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
52%
Szerény személyeddel az élen, hisz a brit tudósok mást állapítottak meg mint ami van....
2020. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
#24: Tényleg, semmi extra nem történt velem. Csak apai nagyanyám kiszekálta anyám lelkét, aki amúgy is beteg volt, GYES még nem létezett, anyámnak dolgozni kellett, majd kórházba került és anyai nagymamámék neveltek nagyrészt. Közben amyg anyám kórházban volt, az apám öngyilkos lett 23 évesen. Valóban nem mondanám eseménydúsnak az első 3 évemet. A fentiekre mind KIZÁRÓLAG elbeszélések alapján "emlékszem".
2020. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
47%

Ez aválaszoló elmebeteg. Mindenki elmondta, hogy emlékszik, de ő TUDJA, hogy nem. :D

Most komolyan, az ilyen trollokat melyik diliházból engedték ki? Azt elhiszem, hogy te nem emlékszel semmire, mert eszed nincs, de mi, többiek hadd tudjuk már, hogy emlékszünk-e. :D

2020. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
34%
Felesleges neki bizonygatni, tényleg idióta.
2020. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!