Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy két hónap híján 3 éves...

Egy két hónap híján 3 éves gyerek mennyit fog fel abból, ha az egyik szülő elhalálozik?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az ő szintjén elmagyarázni, hogy mi történt? Megérti egyáltalán, hogy miért nincs már itt anya/apa?

2020. jún. 27. 16:48
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
A kérdés nem azért íródott, hogy brit kutatásokról olvassak.. én is tudok az interneten keresni, sokkal inkább a személyes tapasztalatokra voltam kíváncsi amit meg is kaptam. Köszönöm.
2020. jún. 27. 22:31
 32/37 anonim ***** válasza:
59%
Én elhiszem amúgy, hogy sokan részletesen emlékeznek dolgokra, de hogy konkrétan hány éves volt az emlék történtekor, ha az ilyen 1 vagy 2, az hihetetlen. Ahhoz, hogy egy emléket korhoz tudj kötni, tudnod kell az emlék idején, hogy hány éves vagy. És nem csak papagájmód elismételni, mikor elmondják, hogy 2 éves vagy, hanem tudatában kell lenned, mi az a kor, hány éves vagy, mennyi van még a szülinapodig, stb.
2020. jún. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem állj le, mert ez már szánalmas. Ez az ál-okoskodás már mindenkinek az agyára ment.
2020. jún. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezö: sokan írták, hogy emlékeznk az ilyen idös korban történtekre, meg hogy a többség szerint a 3 éves kor körüli gyerekek is realizálják a szülö halálát olyan formában, hogy nem jön többé haza.Ezt akkor tudják jobban elfogadni, ha nem hitegetik öket azzal, hogy majd egyszer visszajön, hanem világosan megmondják nekik, hogy nem jön, mert nem tud jönni.
2020. jún. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
34%

En azert emlekszem mert az anyam akkor engedte meg h a hugomat megnezzem furdetes kozben. Furdetni fekve kiskadban olyan 1 eves korig szoktak a babakat. Ha a hugom ennyi idos volt akkor en max 2 lehettem mivel 1 ev van kozottunk.

A masik a cicank amire emlekszem, akivel valszeg sokat jatszottam. A cica 2 eves koromba pusztult el. Mar oreg cica volt.

2020. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam végig a kommenteket.

Nekem a 3.születésnapom után 1 hónappal halt meg apukám.

Összesen 2 emlékem van róla, az is csak foszlány.

Az egyik, hogy ő öltözött be télapónak, megismertem a cipőjét. A másik pedig, hogy egyszer éjszaka felébredtem mert rosszat álmodtam, és bemásztam szüleim közé és apához bújtam. Az arcára nem emlékszek, csak amit a fényképeken látok.

Anyukám aznap, mikor meghalt, sórva jött haza. Ez is tisztán elöttem van. De hogy mit mondtak, mi van vele, arra nem emlékszem. Mint ahogy arra sem, hogy mikor fogtam fel azt, hogy már nincs.

Anyukám nagyon hamar (szerintem túl hamar) továblépett, 4éves voltam mikor nevelőapámmal összejött (mai napig együtt vannak). Arra sem emlékszem, hogy ő hogy csöppent bele a családba.

28 éves vagyok, idejét nem tudom mióta vannak ezek az emlékeim, általánosban már biztos vagyok benne, hogy tudtam, hogy meghalt.


Szerintem annyit ért meg, hogy már nem jöhet haza, de vigyázni fog rá örökké.

2020. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
59%
32-es, nekem a legelső emlékem 1,5-2 éves korom körülről van, ezt úgy tudtam belőni, hogy 1,5 éves koromban költöztünk az emlék színhelyére, és 2 éves voltam, amikor elköltöztünk onnan. Szóval van olyan, hogy egy emléket így be lehet tájolni utólag.
2021. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!